Mieszkańcy się boją i poddają w wątpliwość kompetencje prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej

14418.nsmed

Grupa mieszkańców przyszła dzisiaj 26 lutego br. na sesję Rady Miejskiej wyrazić swoje niezadowolenie w sprawie podwyżki ceny za odbiór śmieci, a także planów budowy tzw. spalarni odpadów przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Było to około dwudziestu paru osób. Wśród protestujących byli m.in. członkowie dwóch stowarzyszeń: Inicjatywa dla Starachowic oraz Wrażliwi Społecznie.

Mieli ze sobą liczne transparenty z hasłami: „ Radni jesteście dla mieszkańców. Nie dla diety i profitów”, „STOP dla podwyżek i dla spalarni”, „Nie bądź bezradny”, „Szanowna Rado. Idzie wiosna, czas się                                                                                       obudzić”. 

Poprzez głosowanie radni Rady Miejskiej zgodzili się, aby przedstawiciel protestujących zabrał głos, a w sumie wyszła ponad godzinna dyskusja. Argumenty padały z obu stron. Przeciwnicy spalarni poddawali w wątpliwość kompetencje prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej Marcina Pochecia. Ulotkę magistratu wyjaśniającą podwyżkę ceny za odbiór śmieci nazwali manipulacją. Na zarzuty reagował prezydent miasta Marek Materek. 

Protestujący złożyli petycję o: 

- zorganizowanie i zwołanie sesji rady miejskiej oraz powołanie komisji doraźnej w sprawie realizacji przez ZEC Sp. z o.o. z siedzibą w Starachowicach inwestycji pn. „IOE w Starachowicach”

- zorganizowanie i zwołanie sesji Rady Miejskiej oraz powołanie komisji doraźnej w sprawie drastycznych, niczym nieuzasadnionych podwyżek cen za odbiór śmieci dla mieszkańców Starachowic.

„Powyższa petycja związana jest z uczestnictwem mieszkańców w posiedzeniu Komisji Gospodarczej Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 25 lutego 2021 r. Prezes ZEC Sp. z o.o. był nieprzygotowany do odpowiedzi na większość pytań dotyczących inwestycji, co do której toczy się postępowanie przetargowe, w tym w szczególności dotyczących finansowania przedsięwzięcia, dostarczania paliwa do IOE, sposobu ustalenia wartości inwestycji w postępowaniu przetargowym, zabezpieczenia dostaw DRF-u do IOE a nawet jaki jest przewidywany okres realizacji inwestycji. Powyższa sytuacja odbywa się przy biernym udziale Rady Nadzorczej i Zgromadzenia Wspólników. 

Powyższe okoliczności potwierdziły, iż Spółka ZEC nie jest przygotowana do realizacji tak dużego przedsięwzięcia, które opiewa na ok. 100 mln złotych, gdyż Prezes Spółki nie posiada wiedzy na podstawowe zagadnienia dotyczące inwestycji. Co więcej Prezes  ZEC Sp. z o.o. wskazał wprost, iż zabezpieczenie umów pożyczek i kredytów, związanych z realizacją przedsięwzięcia, zabezpieczone będzie majątkiem Spółki (a zatem również majątkiem związanym z realizacją zadań publicznych dotyczących komunikacji miejskiej i podmiejskiej) oraz samą spalarnią tzw. IOE. 

W kontekście stawek opłat za odbiór odpadów, przyjętych przez Radę Miasta. Żądamy odstąpienia od podpisanej umowy i przeprowadzenie rzetelnej kalkulacji jako podstawy do ustalenia przyszłej stawki opłat dla mieszkańców. W trakcie obrad komisji gospodarczej – jej Przewodniczący i inni radni stwierdzili, iż taka kalkulacja przed podjęciem uchwały nie była im  nigdy przedstawiona a zatem radni podjęli decyzję o podwyżce rzeczonej stawki bez znajomości podstawy jej wyliczenia. Stawka 27,50 zł jest więc niczym nieuzasadniona a ulotka jaką otrzymali mieszkańcy to pokaz manipulacji danymi przez Urząd Miasta.” - Brzmi treść petycji, którą przedstawiciel protestujących odczytał również radnym Rady Miejskiej. 

RemondisReklama

Prezydent odpowiada 

- Dane zostały podane zgodnie ze stanem faktycznym - odpowiedział prezydent miasta Marek Materek w kwestii informacji na ulotce o powodach podwyżki cen śmieci. - Nowa umowa obowiązuje po przetargu, który został zorganizowany na odbiór. Na nowych zasadach. To nie radni Rady Miejskiej, to nie prezydent miasta, tylko ustawodawca określił na jakich zasadach organizować przetargi na odbiór odpadów komunalnych z terenu danej gminy. Wszystkie wyliczenia, wszyscy radni, a także mieszkańcy otrzymali w momencie kiedy była uchwalana uchwała dotycząca stawek za odpady. Ta uchwała dotyczyła stawki 27,50 zł a wynikało to tylko i wyłącznie z przeprowadzonego postępowania przetargowego - wyjaśniał włodarz miasta i przy okazji poinformował opinię publiczną, że poprzedni odbiorca śmieci, firma FART BIS, podała gminę Starachowice do sądu, ponieważ chce więcej pieniędzy za usługę, którą realizowała przez ostatnie dwa lata.

- Być może niewiedza niektórych powoduje, że wysuwane są tego typu argumenty, z którymi ciężko dyskutować dlatego, że jeśli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy i próbuje szastać danymi bądź mówić o różnych rzeczach, o których zielonego pojęcia nie ma, no to później się tak kończy, że wprowadza w błąd co raz większą grupę ludzi - mówił prezydent Materek.

Wystąpienie obu stron do obejrzenia na NAGRANIU portalu Starachowice-Net.pl [kliknij]

Niebawem ma ruszyć strona internetowa poświęcona Instalacji Odzysku Energii tzw. spalarni śmieci, która będzie zawierała pytania i odpowiedzi  dotyczące inwestycji. 

- Od pięciu lat obserwuję wszystkie wypowiedzi, które szanowny pan prezes ZEC nam zamieszcza w Biuletynie. Na wszystkich, w większości spotkań byłem. Do tej pory, nie znaleźliśmy jako mieszkańcy nigdzie żadnych informacji odnośnie kosztów, odnośnie finansowania. Jeszcze jedna ważna rzecz, która umknęła. Zabezpieczenia wypadku jakiegokolwiek zdarzenia losowego związanego z tym co może się stać. Pięknie nam się mówi o zabezpieczeniu, że na „zachodzie” jest wszystko pięknie. Tylko, mówię uczciwie, tam gdzie był pan prezes, pan prezydent, tam gdzie byli wszyscy... Czy to w Austrii, Szwecji, czy Szwajcarii. Za broń boże, złe wykazanie emisji, ludzie idą siedzieć. U nas tego nie będzie, więc dlatego się boimy . Gdzie jest wytłumaczenie ludziom, ile za to zapłacą? Do tej pory nie ma żadnej kalkulacji. Nie mówi się nigdzie, ile do tego dopłacą. Panie prezydencie, jako obywatel, pański współmieszkaniec, proszę by w końcu, albo pan „wziął za uszy” i „potrząsnął” tym człowiekiem albo naprawdę będą z tego duże problemy - powiedział jeden z protestujących mężczyzn. 

- Na stronie internetowej, która zostanie stworzona „Instalacji Odzysku Energii”, poproszę żeby także znalazły się odpowiedzi na pytania, które pan zadał, po to żeby wszyscy  mieszkańcy Starachowic, którzy są tym tematem zainteresowani, mogli na nie poznać odpowiedź - odpowiedział prezydent Materek. 

Dodane: 26.02.21 | Odsłony: 7891 | komentarze (129)
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2021-02-26 22:34:22 napisał(a):

Żałosne to wszystko, Materek wyjaśniając nie wiedział nawet na jaki czas była zawarta umowa na odbiór śmieci a bardzo chciał dyskutować ha, za to nadrabia miną. Z tym brakiem zielonego pojęcia to ma w 100% rację...

gość bis | 2021-02-26 22:53:10 napisał(a):

tak żałośni ci na zdjęciu w wszechwiedzący najlepiej młody Cipała

gość do gość bis | 2021-02-26 22:56:08 napisał(a):

To świadczy o twoim poziomie i całej tej ekipy. Zabolało, znaczy jest dobry. To początek.

Do gosc bis | 2021-02-27 06:31:16 napisał(a):

W oczy to powiedz leszczu i tym na zdjeciu i mlodemu. Tylko ochłoń, zeby cie zrozumiano. Wiadomo, złosc i zazdrosc bucha ci uszami, ale ciezko zrozumiec ten bełkot. Juz niedlugo kolejna okazja cebulaku, zobaczymy jaki jestes odwazny:)

Rura | 2021-02-27 06:41:24 napisał(a):

Materek gadał „na okrągło”. Nie przekonał nikogo. Powinien zostać księdzem. Minął się z powołaniem. Takie samo pitolenie z ambony a życie życiem... hahahaha

Do Rura | 2021-02-27 06:49:40 napisał(a):

Moze zostanie, kto wie jaką mu PiS fuche szykuje, hahahahahahahaha

@gość bis | 2021-02-27 07:36:53 napisał(a):

Ten wszechwiedzący to jaką ma szkołę skonczoną? Taka zalatwianą za 1500 przez kolezanke z pisu, czy coś porządnego?

Wezyr | 2021-02-27 08:28:35 napisał(a):

To była ciekawa sesja.
Prezydent nieprzygotowany do odpowiedzi na proste wydawać by się mogło pytania. Nawija swoją paplaniną makaron na uszy radnym i przybyłym mieszkańcom. Aż słyszy od radnego Dariusza Lipca, że ten nie jest przecież idiotą.
Dyrektor Ambroszczyk mówił wiele ciekawych rzeczy min o podrzucaniu osób starszych przez Ślązaków do Starachowickich DPSów. Warto przesliedzić jego wypowiedzi o noclegowni, bo też zasługują na uwagę i kwiatków nie brakuje.
Radny Konarski zwraca się z apelem, aby przenieść trzy rodziny zamieszkujace budynek Mosiru do noclegowni :)
Ale to nie koniec absurdów na tej sesji
Przy sprawozdaniu z działalności rady seniorów pan Buchelt zobowiązuje się do posprzątania miasta przez seniorów.
Brakowało mi tylko sprawozdania z działalności Senior Patrolu, informacji ile butelek pozyskał butelkomat, ile żarcia dla kaczek wydał kaczkomat i co z nią zrobiono, bo tam gdzie go umiejscowiono kaczek zima nie ma. No i jaki jest sens jadlodzielni w galerii Skałka, świecącej przez cały rok pustkami z wyjątkiem piątku po tlustym czwartku i poświątecznych dni

Do Wezyr | 2021-02-27 08:38:10 napisał(a):

W pełni sie z Tobą zgadzam. Juz nawet radni nie chcą w oczach rozsądnych mieszkańców wychodzic na idiotów.Są granice opowiadania kłamstw i tą granicą jest odbiorca, który albo rozumie co sie mu próbuje wcisnąć, albo faktycznie jest idiotą, ktory wszystko łyka. Oczywiscie Materek woli idiotow, wystarczy wejsc na jego fb i poczytac co wypisuje (chociażby wczoraj o śmierci) ale na szczęście nie samymi idiotami to miasto stoi. Radny Lipiec zapracował uczciwie na dietę w tym miesiącu.

Er 25 | 2021-02-27 09:32:11 napisał(a):

Ciekawe rzeczy piszecie. Np. o podrzucaniu przez Ślązaków seniorów do tutejszego DPS. Coś ty śmierdzi. Umieszczenie człowieka w DPS odbywa się na podstawie aktu władczego, jakim jest decyzja administracyjna. Wydanie decyzji administracyjnej poprzedzone jest postępowaniem administracyjnym. Ustaleniem stanu faktycznego sprawy, uprawnienia, odpłatności itd. Dziwne, więcej niż dziwne. Wygląda to na wielki decyzyjny bajzel.....

Gość | 2021-02-27 09:47:01 napisał(a):

A czy postawa radnego pis nie wskazuje ze cos sie dzieje? Mam bardzo dobrego znajomego w szeregach formacji, ktory twierdzi ze starosta chce sie odciac od przyjaciol z Suchedniowa i knuje z pisem na potęgę.

Wezyr do Gość | 2021-02-27 10:23:45 napisał(a):

Nie wierzę w te rewelacje. Uwaźam, że Starosta Babicki będzie do końca kadencji dał się upokarzać Materkowi i pozostanie jego marionetką. To nie jest typ lidera i osoba samodzielna. Inną sprawa jest wejście w koalicję z PiS w Powiecie kosztem oczywiście PSLu. W to jestem w stanie uwierzyć

Wezyr do Er25 | 2021-02-27 10:28:42 napisał(a):

Zapis sesji jest do obejrzenia na Telewizji Ratusz na kanale You Tube.
Zwracam w swym wpisie uwagę na przedmiotowe traktowanie ludzi przez Dyrektora powołanego przez Materka.
Mam tu na myśli bezbronnych schorowanych staruszków i bezdomnych. Zachęcam Państwa do obejrzenia tego fragmentu sesji.

mieszkaniec od urodzenia | 2021-02-27 10:39:28 napisał(a):

Nie chcą spalarni .Śmieci na ich posesję .Jaką alternatywę macie.Ja nie chcę żebyście te bzdury głosili i decydowali za mnie . Jestem za spalarnią.

tyle w temacie | 2021-02-27 10:40:42 napisał(a):

Lewactwo to samo zło.

viki | 2021-02-27 11:00:25 napisał(a):

cyt"Dane zostały podane zgodnie ze stanem faktycznym" chodzi o ulotkę dla mieszkańców odnośnie podwyżki cen za śmieci z 12zł na 27,50zł od osoby. To jest wyjaśnienie prezydenta odnośnie tych podwyzek.Przykro mi jest słuchać takiej wypowiedzi która świadczy o niekompetencji albo prezydenta albo jego pracowników albo wszystkich razem. Bo jak mozna pisać ze na podwyżkę cen smieci miały wpływ ceny paliw ceny energii, ceny na wysypisku z 2016,2017,2018,2019 roku i że stanowi to wzrost o np. 44% -czy 263%.A już hipokryzją jest mówienie o wzroście 263% za składowanie na wysypisku w sytuacji gdy prezydent jest wspóludziałowcem w wysypisku Janik i to on akceptuje ceny na tym wysypisku. Ponadto w radzie nadzorczej jest jego starachowicki obajtek -pan prezes Pocheć
Ponadto prezydent nie informuje że np. Ostrowiec mimo podwyżki cen na tym samym wysypisku nie podniósł tak drastycznie cen dla swoich mieszkańców .

Me | 2021-02-27 11:02:35 napisał(a):

O co chodzi z tym zasłanianiem twarzy transparentem? I tu i przy zdjęciach tygodnika?
https://starachowicki.eu/zdjecie/4478443
https://starachowicki.eu/zdjecie/4478453

do mieszkaniec od urodzenia | 2021-02-27 11:06:23 napisał(a):

Jak chcesz spalarni to wybuduj sobie na podwórku. Jak powstanie ta spalarnia śmieci będą takie drogie że rzeczywiście pozostanie ci baranie spalanie ich na podwórku. A reszta mieszkańców w blokach zapłaci w cenach za ciepło za tą inwestycję.

gość | 2021-02-27 11:24:00 napisał(a):

Młody jest adwokatem.

Ewa | 2021-02-27 11:36:17 napisał(a):

A gdzie jest Pan Paweł były radny powiatu przecież to on był takim aktywistą w tej sprawie. Co się stało ? Pokłócili się ?

gość | 2021-02-27 11:38:34 napisał(a):

Słabe jest to co robi i opowiada Materek, nie da się tak dłużej .Pomylił się facet z powołaniem...

Do Me | 2021-02-27 11:44:46 napisał(a):

Udajesz glupiego czy serio pytasz? Akurat w przeciwieństwie do ciebie, nikt sie nie krył, a ze tygodnik moze celowo takie fotki zrobił? Moze ma w tym jakis cel, czekaj, moze redaktor naczelny jest ojcem starosty, ktory wybral ojca kolegi prezydenta na czlonka zarządu?
Najlepiej zamiast tu chwalic sie deficytem umysłowym, zapytaj fotografa, jak sie boisz, telefonicznie.

Me | 2021-02-27 12:16:08 napisał(a):

Do "Do Me"
Tutaj i w Starachowickiej też to samo.
https://starachowicka.pl/wp-content/uploads/2021/02/art_photo-6.jpg

Do Me | 2021-02-27 12:23:37 napisał(a):

Szkoda czasu na tlumaczrnia imbecylowi. Wejdz na fb na gazete, masz relacje, zaspokoisz ciekawosc. Albo napisz do Materka, on chetnie swoim fanom tlumaczy rózne bzdety.

Gość | 2021-02-27 12:26:21 napisał(a):

Do Me-dla twojego info ptasi mozdzku, ludzie podnosili hasla do zdjec, zebys mogl tresc przeczytac, ale jak widac niepotrzebnie. .

Me | 2021-02-27 12:32:08 napisał(a):

do "Do Me" Na eska.pl też podobnie.

Me | 2021-02-27 12:33:54 napisał(a):

do "Gość" aha... no tak, tylko wszyscy inni podnieśli inaczej. Teraz to już wszystko rozumiem! Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienia!

Do Me | 2021-02-27 12:42:29 napisał(a):

Jak nie masz co robic to sie pobaw wiadomo czym. Pani Maria i zasłanianie twarzy, hahahahahaha

Viki | 2021-02-27 12:45:33 napisał(a):

No super Materek zamiast odpowiedzieć
na pytania oskarża mieszkańców o niewiedzę i o brak pojęcia o cenach śmieci. Oskarża ludzi którzy składają się na jego pensję, a jego dalsza wypowiedź świadczy o bucie,arogancji,i zwykłym chamstwie i braku kultury.Zapomniał burak jeden że nikomu łaski nie robi a odpowiedź na wszelkie wątpliwości mieszkańców jest jego psim obowiązkiem.

Me | 2021-02-27 12:51:23 napisał(a):

do "Do Me" czyli to tak Pani? Teraz wszystko rozumiem hahahahahahhahahhah

Do Me | 2021-02-27 13:00:09 napisał(a):

Zeby cos zrozumiec trzeba miec chłopie potencjał a nie pusto pod czaszką hahahahahaha

Me | 2021-02-27 13:07:47 napisał(a):

do "do Me" no tak, tak... wy ten potencjał macie! :) HAHAHA

do do mieszkaniec od urodzenia | 2021-02-27 13:08:50 napisał(a):

Gumowce na nogi konia i żelazny wóz.Jak zmienisz na kamasze i wóz na gumowe koła to porozmawiamy.BARANIE.

Do Viki | 2021-02-27 13:12:41 napisał(a):

A co ma mądrze mowóc jak ma takich wyborcow jak "me". Nawet pisiory krzycza ze z nich robi idiotow, a "me" najbardziej interesuje zdjecie.. Zenua

Marek | 2021-02-27 13:16:30 napisał(a):

Nepotyzm i hipokryzja-brak szacunku dla mieszkańców, radni bezradni

Anna do vezyr. | 2021-02-27 13:31:11 napisał(a):

. Ci bezbronni bezdomni staruszkowie to czterdziestoletnie chłopy co za kołnierz nie wylewają. Widziałam kto odśnieżał. Dopiero co był post i krzyku kupa że mops za darmo nierobów i pijaków utrzymuje a teraz jak coś robią to też źle. Zastanów się czlowieku co wypisujesz. Bo taka praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Do Anna | 2021-02-27 13:40:32 napisał(a):

Nawet czytac nie potrafisz, senior vigor to nie bezdomni

Anna | 2021-02-27 13:45:01 napisał(a):

Dobrze wiem co czytam. Próbujesz napuszczac. Tak się składa że to koło mojego domu odśnieżalo czterech facetów z noclegowni. Wiem bo słyszałam rozmowę. Nie pałam miłością do naszej władzy. Ale takich kameleonów co krzyczą żeby popeliny nasiac nie cierpię jeszcze bardziej.

Znajomiv | 2021-02-27 13:46:50 napisał(a):

Na stanowiskach obsadza niekompetentne osoby ze swojego grona spoza Starachowic jaby w mieście nie było ludzi młodych i wykształconych.

Mieszkaniec | 2021-02-27 13:49:27 napisał(a):

Ból du.y i wpisy ciągle tej samej marnej garstki ludzi, która nie ma nic do zaproponowania :) skazując nas samym marudzeniem i brakiem jakiejkolwiek alternatywy czy pomysłu na zmiany na kolejne lata ekipy młodego chłoptasia.

Do Anna | 2021-02-27 13:50:13 napisał(a):

A co na Radzie bylo o bezdomnych?

Do mieszkaniec | 2021-02-27 13:52:05 napisał(a):

Takiego bolu jak masz ty to nawet słoń ze swoja słoniową dupą nie ma

Marek. | 2021-02-27 13:53:40 napisał(a):

Na sesję powinno było przyjść 200-stu mieszkańców , pokazując kto ,,Wybiera''
Bo chyba Mareczek się zapomina , radnych traktuję jak maszynki do głosowania,nie potrafią się postawić Materkowi bo w mieście jest nadal układ,mimo że obiecywał w kampanii wyborczej że koniec z układami i koleżeństwem.Takie dotrzymał słowa.

Radosław | 2021-02-27 14:16:14 napisał(a):

Na piachach już nie będzie można wypoczywać. Współczuję osobą które w pobliżu spalarni będą mieszkać. Może Pan Prezydent się przeprowadzi??

do mieszkaniec | 2021-02-27 14:47:54 napisał(a):

Oj chłopie srogo się mylisz.Już nie dlugo będziesz miał alternatywę.Te wpisy to tylko ułamek niezadowolonych
Ale te wpisy pomagają odczarować ten kłamliwe obraz młodego,wykształcongo,człowieka odpornego na nepotyzm i kolesiostwo.Pokazują narcyza ogarnietego własnym uwielbieniem,zakompleksionego siusiumajtka bez zasad.A powiem ci że coraz więcej ludzi z jego grona zaczyna to rozumieć i zaczyna mówić -bo jak sądzisz skąd wychodzą te informacje o radach nadzorczych o odprawach i innych rzeczach które już niedługo ujrzą światło dzienne.

Kasia | 2021-02-27 14:58:10 napisał(a):

Każdy mądry kto blisko tej spalarni nie mieszka. Smród, syf w powietrzu to dopiero będzie.

Wezyr do Anna | 2021-02-27 15:03:36 napisał(a):

Proszę obejrzeć zapis sesji RM.
Ja wyraźnie napisałem o dwóch nazwijmy to niefortunnych wypowiedziach dyrektora Ambroszczyka. Jedna dotyczyła umieszczania w"naszych" domach pomocy społecznych pensionariuszy z ościennych województw.
I tu chodziło mi o tych bezbronnych staruszków, których potraktował przedmiotowo. Że są do nas podrzucani, bo jest taniej(swoją drogą ciekawe czy planowana jest podwyżka opłat z tego tytułu, bo Materek dałsie poznać jako król nepotyzmu ale też wybitny specjalista od podwyżek serwowanych mieszkańcom).

Jeśli chodzi o bezdomnych to też są ludzie. I tak też trzeba ich traktować i choć próbować pomóc stanąć na nogi.
Proszę obejrzeć zapis sesji gdzie ten sam dyrektor opisuje jak są traktowani na noclegowni. To że bezdomni pomagali odśnieżać miasto zapisuję na plus. Boli mnie natomiast, że miasto wydaje wiele milionów złotych na akcje zima i efektów nie widać. To kolejny przykład, że Materek z niczym sobie nie radzi. Śnieg stopniał i pokazał, że ze sprzątaniem też juz drugą kadencję ma mega problem. Jestem też ciekaw jak Materek się poczuł kiedy przewodniczący Rady Seniorów na sesji zapowiedział, że seniorzy zobowiązują się miasto posprzatać?

gość | 2021-02-27 15:50:58 napisał(a):

Super, że jest grupa ludzi odważnych, bo doszło do tego, że artykułowanie innego zdania na jakiś temat niż Materek zakrawa na bohaterstwo. Radni jego klubu nabrali wody w usta, są jakby niemi i zahipnotyzowani, inni widać ,że nie wiedzą co robić. Wiara w tego 25 letniego młodzieńca, bez żadnego doświadczenia życiowego kiedy go wybierano przeciwko Kwietniowi z udziałem Prusia popierającego go w drugiej turze, to historycznie największy błąd starachowickich wyborców. Wielu już to wie i widzi co ten kolega robi ale tak przestraszonych niektórych osób nie widziałem od lat, dlaczego tak się boją tego chłopaczka nie wiem. Dobrze, że są tacy jak protestujący na sesji, a mieszkańców w samorządzie już się fejsbukowy narcyz nie pozbędzie, będzie czuł ich oddech w każdej ważnej sprawie. A będzie ich co raz więcej, bo kogo się mają bać, tego bajkopisarza ?

Senior do Vezyr. | 2021-02-27 16:06:53 napisał(a):

Każdy kto zna Piotrka Ambroszczyka wie że nigdy żadnej starszej osoby nie potraktował przedmiotowo i nie zostawił bez pomocy. Oglądałem sesję i nie zgadzam się z tym co piszesz. I tyle w temacie.Radzę zapoznać się z polityką DPS.

Spalarnia | 2021-02-27 16:19:40 napisał(a):

Spalarnie to można wybudować w Suchedniowie, wójt kumpel może się zgodzi.

Anna do vezyr. | 2021-02-27 16:28:16 napisał(a):

Nie znam gościa i nie mam czasu oglądać jakichś sesji. Myślę że nie wiele osób ma poza grupa nieudaczników którzy nie mają swojego życia a siedzą i wypisują. Może napiszcie co wy osiągnęliście.Bo tylko krytykujecie.

Starachowiczanin | 2021-02-27 16:30:05 napisał(a):

Brawo p. Capała takich jak Pan jest potrzeba więcej, rodowity Starachowiczanin, wykształcony i przystojny, bierzcie się ostro do roboty za 3 lata trzeba pogonić tych ludzi którzy nic wspólnego z tym miastem nie mają.

Do Anna | 2021-02-27 16:42:11 napisał(a):

No tak, bo ty naosiągałeś, hahahaha Edward Pusa w pierwszym rzędzie siedział na tej sesji a ty sie trollu anonimowy pytasz co osiagneli krytyknci Materka? A to, ze nie musza sie liczyc z takimi jelopami jak ty

Anna | 2021-02-27 16:59:38 napisał(a):

Sam jestes trollem. Osiągnęłam tyle ile chciałam. Mam fajną rodzinę i cieszę się z tego że nie urodziłam się szują która nie ma odwagi się podpisac. Ale nie ma co ty i tak lepiej wiesz bo głupi zawsze wie wszystko najlepiej tylko mądry uczy się całe życie. Anka z Majówki nie pozdrawiam.

gość | 2021-02-27 17:39:40 napisał(a):

To już się przedstawiłaś ha ha, dobrze, że nie Jurek z Suchedniowa...

gość do Anna | 2021-02-27 17:44:18 napisał(a):

Ty o jakimś tam podpisywaniu haha ,a Ci ludzie w imię swoich poglądów ryzykują wiele, pokazują twarze, nazwiska i nie potrzebują jak ty forum, żeby się jasno wypowiedzieć. I nie są Anką z Majówki...

Krysia tez z Majowki | 2021-02-27 18:41:59 napisał(a):

Majowka przeprasza reszte miasta. Dziękujemy mieszkancom którzy poswiecili czas w imie naszych spraw. Do Ani - tobie leserze nawet sie nie chcialo sesji obejrzec, tylko z gory krytykujesz innych, chyba tylko z zazdrosci bo sama nigdy w zyciu nie mialabys odwagi isc i publicznie pokazac kręgosłup.

gość | 2021-02-27 19:24:31 napisał(a):

Część napisów na materiałach przygotowanych na sesję odnosiło się wprost do radnych i ich roli w samorządzie.

Er 25 do Wezyr | 2021-02-27 19:27:30 napisał(a):

Obejrzałem to przedstawienie. Jest gorzej niż myślałem. Powstrzymam się od dokładniejszego komentarza. Zrobię co do mnie należy.

precz z komuną | 2021-02-27 19:54:16 napisał(a):

dlaczego grupka przeciwników Materka bo ten protest przeciwko spalarni to przykrywka decyduje o tysiącach mieszkających w blokach korzystających z ciepła i ciepłej wody z ZEC. I mam nadziej że to jest ostatnia kadencja tego komunisty w RM

gość | 2021-02-27 19:56:56 napisał(a):

Teraz czekamy na oświadczenie w mediach prezesa ZEC, za które najprawdopodobniej jako podatnicy i pobierający ciepło zapłacimy...

gość | 2021-02-27 20:05:50 napisał(a):

A nie ma w klubie Materka w RM byłego naczelnika gminy? Bo ja mam wrażenie ,że jest jego radnym. Mylę się ?

gość | 2021-02-27 20:18:07 napisał(a):

Pełnił funkcję od 1983 roku, w 1990 wybrany wójtem.
Za Wilkopedia cyt." W okresie PRL od 1983 roku pełnił on urząd naczelnika gminy."

Do precz z komuną | 2021-02-27 20:41:47 napisał(a):

A białe mmyszki też wszedzie widzisz, czy tylko komunę?hahahahaha

Tomek | 2021-02-27 21:26:20 napisał(a):

Dlaczego Pan Pocheć jest ma£o aktywny jako prezes ZEC?

gość | 2021-02-27 21:45:27 napisał(a):

On ma swój zawód i to mu wystarczy.

Partyjniak | 2021-02-27 21:54:21 napisał(a):

Za chwilę Pan Krzysztof już nic nie wskaże,bo nie będzie prezesem partii...ha...ha..

Do goscia | 2021-02-27 22:23:12 napisał(a):

Twoje wpisy żenada. Musisz się tu nieźle na produkować i pseudonimów nazmieniać licząc że synkowi stołek załatwisz. Umniejszając innym dodajesz sobie. Leć się spowiadać bo nie pasuje a ty taki miłosierny chrześcijanin.

Bajtek | 2021-02-27 22:26:43 napisał(a):

On nie liczy,On to wie!Ma taśmy.Utopi ich wszystkich!

gość | 2021-02-27 22:35:08 napisał(a):

Nie wiem czy o mnie chodzi ,bo jestem małej wiary...

kPN | 2021-02-27 22:55:02 napisał(a):

ludzie !! dajcie już spoko z tym negatywnym pisaniem.
To jest najlepszy prezydent ostatnich lat.
PR opanował do perfekcji , taki kacyk z lat PRL. A Wy co możecie ??

Gość | 2021-02-28 06:31:44 napisał(a):

Pochec to ciągle nieprzygotowany

Do Anna | 2021-02-28 07:04:09 napisał(a):

Sęk w tym ze ty i tobie podobmi urodzili sie szujami. Szujami ktorzy wszystko klepią licząc na profity płynące ze znajomosci z kims bardziej znaczącym. Boli cię, ze dla ludzi z honorem, jestes zwyklym * bez morale. Podswiadomie zazdroscisz, gdzies za uszami swita, ze nawet dla wlasnego guru jestes nikim, bo on moze tego nie powie, ale to wlasnie z mieszkancami ktorzy maja odwage cywilną, musi sue liczyc. I liczy sie, bo ich nie zastraszy czy na dywanik nie zawoła. Moze jedynie wydzwaniać w żałosnych probach zaszkodzenia, ale to tylko wywoluje smiech na obraz urzednika godnego politowania.

do Radosław. | 2021-02-28 08:31:27 napisał(a):

Nie przeszkadza tobie Radosław ten smród który wali z tego kolektora koło samych piachów .Gwarantuję tobie że smród ze spalarni będzie tysiąc razy mniejszy od tego co już tam masz.

Demokracja | 2021-02-28 08:47:30 napisał(a):

Ludzie się obudzili, pomimo wielkiego prania mózgów i manipulacji jaka jest uprawiana przez pełniącego funkcję prezydenta miasta od sześciu lat. Okrągłe słówka i wyświechtane formułki cały czas wciskające, że jest źle, ale będzie jeszcze lepiej, rodem z najgorszych czasów propagandy sukcesu już po prostu nie robią na nikim wrażenia, tylko jeszcze nie wszyscy mają odwagę to przyznać. Wszelkie głosy krytyczne traktowane są jak zamach na władzę i próba destabilizacji, wypisz wymaluj jak w państwie PiS, gdzie ujawnienie taśm Obajtka, które powinno skutkować natychmiastowym działaniem prokuratury i odsunięciem byłego wójta od wszelkich stanowisk, nazywa się próbą destabilizacji Polski. Kierowanie samorządem to nie jest zabawa dla niedouczonych specjalistów, populistów i psychofanów, to bardzo trudne, odpowiedzialne, pełne empatii do mieszkańców codzienne staranie o to, aby żyło im się w miarę możliwości wygodnie i przyjemnie w swojej małej ojczyźnie. A wydaje się po działaniach i wypowiedziach, że obecnej władzy mieszkańcy tylko przeszkadzają w osiąganiu jeszcze większych "sukcesów". Chcą jeździć miejską komunikacją, dopominają się o mieszkania socjalne, chcą mieszkać w czystym zadbanym na co dzień mieście, chcą oddychać lepszym powietrzem, nie chcą stać w korkach, nie chcą wielkich, niczym nie uzasadnionych podwyżek, chcą inwestycji dostosowanych do potrzeb i możliwości przygotowanych przez profesjonalistów, chcą wreszcie mądrej oferty kulturalnej, profesjonalnych szkół, żłobków i przedszkoli. To jest pakiet normalnych potrzeb, każdego człowieka, aby go wypełnić w naszym mieście należy przede wszystkim odsunąć od władzy obecną ekipę na czele z podporządkowaną Radą Miasta.

Jurek | 2021-02-28 09:43:25 napisał(a):

Bród, smród, niekompetentni prezesi i grupa osób która kit wciska, że jest dobrze. Lizusy które czekają na intratne posadki. Niszczenie ludzi to specjalność, liczą się bmk.

Er 25 do Demokracja | 2021-02-28 09:52:18 napisał(a):

Masz oczywiście rację. Problem śmieci można rozwiązać dużo lepiej i skuteczniej. Wcale nie wykluczając spalarni. Jak to zrobić omawiane jest w środowiskach przeciwnych obecnej władzy. To co planuje M ze swoją M...ą jest groźne dla doliny kamiennej i zdrowia ludzi. Spalarnia wymaga specjalistycznej infrastruktury, ktora nie tylko będzie bezpieczna technicznie. Pamiętajmy, że góry śmieci to nie tylko fetor i inne ryzyka skażeń, to szczury no i specyficzne masy robactwa oraz owadów..... CDN.

Do Marii | 2021-02-28 09:57:47 napisał(a):

Obudziła się grupa frustratów którzy nie tak wyobrażali sobie swoja przyszłość lub dzieci swoich przy Mareczku. A tak go lansowali o mało się nie * a on ich zrobił w balona. Kolesiostwo zarzucają bo sami juz koleżkami materka nie są. Co takiego się stało albo co się nie stało ze się Zbigniew Anna i cala reszta byłych wielbicieli materka tak się na niego poobrażali. Może prezydent odpowie o co tym wielkim działaczom społecznym poszło. Teraz Capałe lansować będą, śmiech na sali może przy nim się uda pozałatwiać swoje prywatne interesy. A swoją drogą z tego jak was Marus przerobił to niezła beka na mieście.

Krzysztof | 2021-02-28 10:03:33 napisał(a):

Zastraszeni urzędnicy, radni którzy nie mają własnego zdania.

Do do Mari | 2021-02-28 10:21:24 napisał(a):

Od Anny sie frajerze odwal bo ci Anna napisze o co poszlo. Dlaczego do sądu musiala pisac, zeby sie towarzystwo odstosunkowało. Dlaczego nie chciala siebie i wlasnej rodziny w bagnie nagrywanych, handlowanych wódą i wzajemnie zastraszanych za marne etaty smieci taplac. Ani Zbyszek ani inni nie potrzebuja łaski zeby ryj nienazarty na garbie podatników trzymac. Takie beznadziejne dziady bez pomysłu na zycie, zdesperowani dla tysiaca diety czy trzech tys pensji musza sie sprzedawac. Za takie pieniądze to ja sobie torebki kupuje, a nie źebram o łaske dziadu budzetowy. Puszczają zawory? Ha ha i lux:)

gość | 2021-02-28 10:39:37 napisał(a):

Jaka szkoda i ból że wyjechał ....

Do Anny | 2021-02-28 10:46:22 napisał(a):

Haha twoi koledzy zupełnie inne historie opowiadają a synek robotę ma?haha

gość | 2021-02-28 11:31:23 napisał(a):

Tyle Materek zrozumiał z sesji RM i zamieścił na FB. Ciekawe co musi się zdarzyć, żeby cokolwiek z tego co się dzieje w Starachowicach z jego powodu zrozumiał. Upiera się, ale gdzieś jest granica manipulacji. Jeszcze nie widzi, że się już o nią opiera i Starachowice się zmieniają ?

„Pamiętaj ino żadnych inwestycji!”
Dziś znowu słowa zaprzyjaźnionego wójta brzmią mi w uszach.
Na sesji Rady Miejskiej pojawiła się grupa mieszkańców protestująca przeciwko budowie Instalacji Odzysku Energii (tzw. spalarnia śmieci).
Po opublikowaniu informacji dot. budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic dostałem ciosy za to, że ta inwestycja w wariancie wybranym 6 lat temu będzie realizowana.
Osoby próbujące od lat blokować inwestycję budowy Instalacji Odzysku Energii protestują także przeciwko wysokim opłatom za śmieci. Kompletnie pomijając ciąg przyczynowo-skutkowy prowadzący do wysokich opłat jakie w polskich samorządach od pewnego czasu ponosimy.
W trakcie sesji zupełnie przypadkowo dzwonił do mnie prezydent innego miasta, które planuje budowę spalarni śmieci, niewiele większej od naszej. Umówiliśmy się na spotkanie, by temat dokładniej przegadać. Takich samorządów, które od kilku lat obserwują temat budowy Instalacji u nas jest dużo więcej. Wiele miast zmaga się z rosnącymi cenami: odbioru odpadów i ciepła. Planują realizację podobnych inwestycji.
Jako miasto zamierzamy cały system gospodarki odpadami zorganizować w taki sposób, by ceny były niższe niż w innych samorządach. To jest długi proces, który trwa. Elementów jest kilka, które planujemy:
- własny PSZOK,
- własną sortownię odpadów segregowanych,
- własną firmę zdolną do przejęcia odbioru odpadów, której zlecilibyśmy pracę, jeśli cena oferowana przez nasz podmiot byłaby niższa od podmiotów prywatnych,
- własną Instalację Odzysku Energii,
Dla uzmysłowienia jak długo w Polsce trwają różnego rodzaju procedury przygotowawcze napiszę tylko, że w przypadku Instalacji Odzysku Energii prace przygotowawcze trwały kilka lat. Aktualnie ogłoszony jest drugi przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj. Jest szansa, że tym razem zostanie pozytywnie rozstrzygnięty.
Znajomy powtarzał: „Żadnych inwestycji, bo będziesz miał tylko i wyłącznie problemy. A jak nie będzie inwestycji to będą Cię krytykować, tylko za to, że nic nie robisz.”
Dziś, gdzieś ta myśl przez chwilę w głowie się pojawiła: po co to wszystko?
Jaki jest sens robienia czegoś dla Ludzi, by później od Ludzi dostawać za to po głowie.
Po rozmowach z innymi samorządowcami wiem, że taki już nasz los.
Dla Wszystkich moich krytyków mam dobrą informację. W 2023 roku odbędą się wybory samorządowe. Każdy będzie mógł Mieszkańcom przedstawić swoją ofertę i jeśli zostanie wybrany będzie mógł pracować lepiej ode mnie na tym stanowisku. Będę mocno trzymał kciuki za osobę, która po mnie obejmie stanowisko prezydenta miasta, dlatego, że dobrze życzę Starachowicom.
A dziś, krótko:
- podpisałem przed chwilą umowę z firmą, która wykona zagospodarowanie otoczenia Dworca Wschodniego,
- otworzyliśmy oferty w postępowaniach na wybór wykonawców ulic: Ziołowej, Pieszej, Dalekiej, Sosnowej i Klonowej, wszystkie wykonamy w 2021 roku,
Dobrego weekendu Państwu życzę

gość | 2021-02-28 11:37:12 napisał(a):

Przejęcie po Materku funkcji prezydenta to będzie dopiero wyzwanie. Tyle wyrzuconych w drogie słomiane inwestycje kasy. Wybory w 2023 roku ale zawsze mogą być wcześniej panie Materku...

Gość | 2021-02-28 11:40:18 napisał(a):

Rzeczywiście, zrozumiał, żeby ino się nie przerobić. Żeby ino się wdzięczyc do fotek,żeby ino mieszać!ludzie łykali to ale się już skończyło.

Er 25 | 2021-02-28 11:49:07 napisał(a):

https://www.facebook.com/watch/?v=665558400812236

Do Gość | 2021-02-28 11:50:08 napisał(a):

Ten "ino" to chyba chlopak z PSL? Może Adam co doradcą był? Hahahaha

gość | 2021-02-28 11:53:09 napisał(a):

Straszny "płaczek" z tego Materka i ludzie w Starachowicach tacy zli, nic nie rozumieją.... To może lepsi są w Suchedniowie ?

Di Er25 | 2021-02-28 11:53:41 napisał(a):

Super! W punkt.

Do Er 25 | 2021-02-28 12:12:56 napisał(a):

No idealnie. Dokładnie tak.

Gość | 2021-02-28 12:13:38 napisał(a):

Niech się ino ta kadencja skończy, Starachowice jeszcze się podniosą, zobaczycie.W dniu odjazdu,szynobus dla chętnych do odwozu za darmoche. Stawiam wszystkim fanom.W pakiecie też chusteczki higieniczne.

Były z SLD | 2021-02-28 12:14:20 napisał(a):

patrze i słucham i się uśmiecham. Bo co to za grupa przyszła choć miała prawo. Ale czy ten sprzeciw to nie załatwianie swoich spraw. Widzę tam kilku działaczy SLD. Zbigniewa K który zawsze za uprzedniej władzy coś robił na rzecz UM, a teraz nie. Nie powtórze plotek dot przetrgu. Widzimy byłą sekretarke Sylwestra K, która opuściła UM. No i szermierza SLD z Bugaju, którego tatuś jak i on sam zawsze dla SLD w wiadomy wszystkim sposób zjednywał zwolenników, za co miał naładniej wyremontowany domek gminny. Rozumiem szefa SLD że dalej chce błyszczeć,ale ten blask już dawno zgasł. W mieście lewicowym nie ma już SLD a prezydentem już nie zostanie. A ci co go popierali przeszli do Materka. Fuksem wskoczył na radnego. W następnej kadencji go nie zobaczymy. Propunuje aby przypomniał sobie słowa Milera byłego szefa. Ludzie nie dajcie się manipulować tym ludziom. Dlatego rzuciłem legitymacją To stare numery ekipy SK. Jątrzyć, puszczać plotki ,szczuć jeden na drugiego. Ci co byli w SLD wierdzą.

Di byly z SLD | 2021-02-28 12:25:34 napisał(a):

M wez sie ogarnij bo juz nikt sie na te twoje gierki nie nabiera. Lepiej popatrz gdzie sa gwazdy SLD od handlu wódą i glosami co ich K wyp*ł, bo ci sie juz całkiem mozgownica zlasowała w tym ciągłym kombinowaniu jak oczerniac innych.

Do byłego z sld | 2021-02-28 12:43:12 napisał(a):

No,wzrok jak jastrząb. Te spojrzenia,knucia, podpuchy- dobrze znane i zapamiętane. Co do byłego prezydenta,to radzę się powsciągnąć w ocenach.Dobrze,że jest ,on jedyny,który widzi co się wyrabia.I nie sądzę, żeby się wpychał na stołek.A szuja to nie on.Tę znajdziesz np. UM,ZEC itp

Były SLD | 2021-02-28 13:46:52 napisał(a):

Przecież napisałem że byli kompani Sylwka są u Materka choćby zarządca targowicy.

emeryt | 2021-02-28 13:53:58 napisał(a):

Mam pytanie czy ten zarządca jak piszesz targowicy ,nie powinien być już dawno na emeryturze.Teraz się nie dziwię że tacy co nic nie robią mogą pracować i do śmierci.

Do byly | 2021-02-28 15:03:10 napisał(a):

a ty milicjancie dostales tylko droge do garazu hahahaha

do gość | 2021-02-28 17:44:10 napisał(a):

Napisz temu populiście na jego narcyzowej stronce, że ma robić to co każe mu ustawa o samorządzie gminnym, i to robić DOBRZE. I już niech nie truje o tym wójcie, bo ludzie otworzyli oczy i nie zamierzają ich zamknąć. Nie będziesz znał dnia ani godziny panie Materku, kiedy mieszkańcy przyjdą upomnieć się o normalność. W końcu wywiozą cię do Suchedniowa furmanką na kupie gnoju, usilnie na to pracujesz!!! Osobiście nie możemy mu tego powiedzieć prosto w twarz, bo nas zablokował, taki spryciula. Od zamknięcia oczków świat nie staje się lepszy panie Materku!!!

Do powyżej | 2021-02-28 17:59:42 napisał(a):

Nie da się, zablokował, ale on czyta tutaj na 100%,więc...

gość | 2021-02-28 17:59:47 napisał(a):

Nie napiszę, bo tylko wchodzę na jego profil bez logowania się haha Czasem przeglądam te bajki pisane dla niezorientowanych.

hi hi ha ha | 2021-02-28 19:13:15 napisał(a):

chyba młody prezydent nie da sie złapać na łapówki jak poprzednik i szemrane kontakty z gangusami wiadomo kto.

Er 25 do hi hihaha | 2021-02-28 20:13:53 napisał(a):

Rzeczywiście? Prowokowałem go do pozwania wiele razy i nic. W moim przypadku wykorzystał przestępców. Bał się , że będę jego konkurentem. W swoim czasie wskaże przestępców w jego ,,administracji,, Nigdy w TST nie było takiego bagna. Najlepszym wydawał się Pan Sylwek, ale dał się odciąć od rozumu przez zięciów esbeków i podobnych......cdn

gość | 2021-02-28 20:16:16 napisał(a):

Widać brak pomysłu na logiczną argumentację i śmieszne bajki opowiada tutejszy Lafontaine.

gość do Er 25 | 2021-02-28 20:23:10 napisał(a):

Słuchaj, czytam już któryś raz to co piszesz, czy kiedyś nas choć trochę oświecisz o co chodzi, bo albo to ważne i poważne albo nie.

hu hu ha ha hi hi hi do Eri 25 | 2021-02-28 20:33:35 napisał(a):

Jak to mówią wsi spokojna wsi wesoła. Kiedyś w administracji spokój dzień jak co dzień, a tu nagle jakiś gówniarz, fundusze dotacje. Łola Boga tarza sie brać do roboty . Co oni chcą zestawienia, dane plany, dokumentacja. Po godzinach dymać. Oj oj za poprzedników to było spokój .Ooooo na pewno i nikt nie zaprzeczy wizerunkowo UM sie poprawił za jednego poprzenika płeć piękna bryluje. Czyja to zasługa ??? Ale miło. No a wcześniej z kolegami partyjnymi ????? Teraz to chyba o tym co piszesz trudno sie dopatrzeć. Bardzo lubię to forum jest co robić i sie pośmiać.

Er 25 do gość | 2021-02-28 20:46:53 napisał(a):

Cierpliwości, niebawem cdn.

Gość | 2021-02-28 21:02:32 napisał(a):

Jak będziesz szedł przez urząd to posłuchaj śmiechu za plecami... Podobnie jest w starostwie.. albo info o swojej orientacji.. uwierz mi, polewa jest na maksa. I weź sie wreszcie do pracy teoretyku.

hi hi ha ha | 2021-02-28 21:02:58 napisał(a):

Nudzę sie to możemy popisać . Wiadomo wszem że tylko jakieś paragrafy mogą młodego wysadzić z siodła bo inne numery chyba nie przejdą. OOO był jeden taki koleś bliski młodego. Dyrektor który odgrażał sie, że za zwolnienie wywali Materka bo ma materiały. I co, a no wielka kupa. Przedsiębiorca ze stowarzyszenia to tak prawnie chciał i co bryndza. Pewnikiem juz go cała prokuratura ma dość. Jak to mówią karawana jedzie dalej. Ale jest wesoło jest o czym pisać media maja tematy miasto żyje.

gość | 2021-02-28 21:41:49 napisał(a):

Dopóty dzban wodę nosi, póki się ucho nie urwie...

Do hi hi ha ha | 2021-03-01 07:10:14 napisał(a):

Musisz miec bardzo zalosne zycie. Materek niby ok, ale fajnie ze go *. To duzo mowi o tobie.

Mieszkanka | 2021-03-01 11:43:22 napisał(a):

Firma FartBis niech najpierw odda pracownikom za nadgodziny za lata 2019 i 2020 bo pracowali od 7 do 19 a mieli płacone za 8 godzin.

gość | 2021-03-01 11:48:08 napisał(a):

To co dwa lata się nie upominali o nadgodziny ?

Popieram Ankę z Majówki co fajną rodzinę ma. | 2021-03-01 15:49:58 napisał(a):

Wezyr to stary kawaler i nie ma co robić tylko judzi i knuje w internetach. Nie lubię typa.

Do przedmowcy | 2021-03-01 16:40:56 napisał(a):

A pincet bierze?

Anka | 2021-03-01 21:19:55 napisał(a):

Wam kury szczać prowadząc a nie politykę robić. Ludziska mają wywalone na te wasze żale. Widać jakie zainteresowanie po ilości laików i komentarzy pod waszymi artykułami. Mocarze kurna he he. Pamiętajcie kto mieczem wojuje od miecza ginie. Tak że ten pozdrawiam was gestem mojej ulubionej posłanki.

Do Anka | 2021-03-02 06:59:23 napisał(a):

Hahahahaha odwazna Ania z Majowki co się okazała chlopcem bez nabialu hahahahahahaha

Mam "Aniu" kolege w UM. Opowiada ciekawe hustorie, jak twoj guru wysyla w nocy sms do ludzi, ktorzy lajkuja nie po myśli. Takze patent z kurami zachowaj dla siebie.

Mieszkaniec | 2021-03-02 07:13:47 napisał(a):

Droga Aniu polityka to nie urzędnicze decyzje podejmowane dla lajkow na fb i wsiowych rzepów. Niestety tym wpisem pokazałes ze nalezysz do grona osob, ktorzy koncert disco polo przekladaja nad np sprzedaz PWIK, czy długotrwałe analizy finansowe. Cytowanie znanych Polakow w kontekscie wpisu o ilosci lajkow, sprowadza do poziomu dna i siedmiu metrów mułu.

Cobretti | 2021-03-02 07:43:42 napisał(a):

Zainfekowana mocno lajkami. Było wielu w historii, że lajków mieliby jeszcze więcej, tylko co z tego wynikło ? Odrealniony świat a takim o to właśnie chodzi, żebyście dużo lajkowali a jak najmniej myśleli...Wtedy jest super.

Do wszystkich próbujących wyjaśniać ,"Ani" | 2021-03-02 07:45:11 napisał(a):

Po co te wyjaśnienia, ANKA to przecież Rzemyk z UM.Rzemienie tak mają, po nocach knują, rano się uśmiechają.

Cobretti | 2021-03-02 07:50:52 napisał(a):

Może i mają na parę spraw wywalone, tak jest normalnie ale nie mają na ceny śmieci i podatki , dobrze posłuchaj co mówią na mieście po otrzymaniu decyzji a nie wśród swoich w UM, którzy to dorabiając roznoszą ...

Do przedmowcy | 2021-03-02 08:02:50 napisał(a):

mysle ze to przeciwnik Mareczka, ktory podpuszcza innych. zwykły maly *

Do Cobretti | 2021-03-02 08:05:48 napisał(a):

Maro lubi takie klimaty, na fb czy na sesji. Wazne ze jego gwiazda blyszczy na tle miernot.

Cobretti | 2021-03-02 08:15:04 napisał(a):

W kilku przypadkach się niebawem przekonamy i będzie jasne.

Cobretti | 2021-03-02 08:53:46 napisał(a):

Nawet takie wpisy usuwacie? To napiszę inaczej. Nie interesuje mnie co ktoś lubi a czego nie lubi i uważam, że nie jest gwiazdą, jeśli to małomiasteczkową, którą sami funkcjonujący przy nim wykreowali...

do powyżej | 2021-03-02 16:37:42 napisał(a):

nie strasz nie strasz bo się ,,,,,,,,

Rura | 2021-03-02 18:03:47 napisał(a):

Gwiazda podobno pół województwa obdzwoniła szukając możliwości zaszkodzenia swoim oponentom... Dziwny mały człowiek.

Do Rura | 2021-03-02 18:16:51 napisał(a):

Obdzwoniła. Zobaczymy jak się publicznie wytłumaczy, mała, msciwa *

Cobretti | 2021-03-02 18:26:51 napisał(a):

Nie wiem czy to ta sama osoba ha ha ,ale żeby czasem siebie nie złapał za rękę, a województwie dobrze znają to jego plecenie jak baba na targu...

Er 25 | 2021-03-03 14:28:27 napisał(a):

XD

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie