Ministerialne wsparcie dla starachowickich klubów sportowych

10071.nsmed

Pięć starachowickich klubów sportowych otrzymało finansowe wsparcie w ramach rządowego programu „Klub”. Na zadania realizowane przez nasze kluby przeznaczona zostanie kwota 50 tysięcy złotych.

Znamy już rozstrzygnięcia kolejnej edycji programu „Klub”. Dziś w Muzeum Gazownictwa w Warszawie odbyła się konferencja prasowa na której poinformowano o podziale środków finansowych przeznaczonych na tegoroczną edycję programu.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ds. Operacyjnych Radosław Bartosik oraz ambasadorzy Programu, wieloletni reprezentanci Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

- Po raz kolejny okazało się, że zainteresowanie Programem jest olbrzymie. To dowód na to, że był on niezwykle potrzebny. Dlatego w tym roku zwiększyliśmy środki – 40 milionów złotych trafi bezpośrednio do ponad 3 600 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki obejmie setki tysięcy dzieci – powiedział podczas spotkania Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

- Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia – czytamy na stronie ministerstwa.

Każdy z klubów mógł liczyć na dofinansowanie, które mogło być przeznaczone na: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozu oraz wynagrodzenie trenerów. W przypadku klubów jednosekcyjnych kwota wsparcia mogła wynieść 10 tysięcy złotych. Kluby wielosekcyjne mogły liczyć na wsparcie w wysokości 15 tysięcy złotych.

W gronie ponad 3600 klubów, które otrzymały takie wsparcie znalazło się pięć klubów ze Starachowic. Każdy z nich otrzyma wsparcie w wysokości 10 tysięcy złotych.

Zadania publiczne w ramach programu „Klub” w 2018 roku realizować będą:

- Integracyjna Akademia Piłkarska Starachowickiego Klubu Sportowego Star Starachowice,

- Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki „Absolwenci”,

- Starachowicki Klub Karate Kyokushin,

- Katolicki Klub Sportowy Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej „Juventa”,

- Starachowickie Towarzystwo Tenisowe „Tenis-Star”.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację MSiT przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczamy aż 40 mln zł – czytamy w komunikacie na stronie ministerstwa.

Wnioski o wsparcie finansowe w ramach „Klubu” złożyły jeszcze inne starachowickie stowarzyszenia. Niestety z powodu błędów formalnych wnioski te zostały odrzucone. O pieniądze z ministerialnej puli ubiegały się ponadto: Klub Sportowy Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking”, Klub Sportowy Dragon, Katolicki Ludowy Integracyjny Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit”, Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Gracz” oraz Katolicki Ludowy Klub Sportowy Juventa-Kobex.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

                      Reklama

Dodane: 21.06.18

Komentarze użytkowników

Ha ha ha | 2018-06-21 10:29:01 napisał(a):

Ha ha ha

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie