Modernizacja ulicy Spadowej

11643.nsmed

Ulica Spadowa w Starachowicach przechodzi modernizację. Inwestycja obejmuje wymianę nawierzchni oraz wzmocnienie podbudowy na odcinku o długości 495 m, od ul. Nowowiejskiej do ul. Łącznej.

Wykonawcą zadania na ulicy Spadowej jest firma DROGMAR, koszt inwestycji to przeszło 400 tys. zł. W ramach zadania zaplanowano między innymi wykonanie robót ziemnych, wzmocnienie podbudowy, wykonanie warstwy jezdnej z kostki betonowej, wykonanie dwóch studni rewizyjnych, regulację urządzeń typu zasuwy, wykonanie hydrantów, studzienek i włazów. Obecnie usunięta została stara, zdegradowana nawierzchnia asfaltowa, teren został wykorytowany, czyli wykonano koryto pod warstwę konstrukcyjną nowej nawierzchni.

- Droga ta od wielu lat miała powierzchnię gruntową, a mieszkańcy oczekiwali jej remontu w postaci wykonania utwardzonej nawierzchni. To wreszcie staje się faktem. Wcześniej wykonaliśmy dokumentację techniczną, w tym roku wybraliśmy wykonawcę, który do 30 września 2019 roku ma zakończyć prace. Zaczęto od zerwania starej nawierzchni gruntowej ze szlaką, która była tu przez lata nawożona. Mam nadzieje, że już w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej, lepszej nawierzchni – powiedział prezydent miasta Marek Materek.

Info: UM Starachowice

Dodane: 10.08.19

Komentarze użytkowników

JanekDolas | 2019-08-10 10:16:18 napisał(a):

To zdjęcie wygląda jak kadr z "Parker na złotym szlaku" z kanału Discovery

Misio bis | 2019-08-10 10:25:19 napisał(a):

Zaczął się pięknie weekend a tu Materek wyskakuje. Szkoda mi tego gościa, autopromocja zajmuje mu każda sekundę życia, żenujące.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie