Modernizacja zaplecza sportowego uzależniona od decyzji ministerstwa

13956.nsmed

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na modernizację zaplecza sportowego zlokalizowanego przy stadionie miejskim w Starachowicach. Realizacja tej inwestycji jest uzależniona od decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki, gdzie gmina aplikuje o dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

O tym, że starachowickim sportowcom potrzebne jest nowe lokum wiadomo od dawna. Niszczejący barak przy ul. Szkolnej należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki, gdzie obecnie kluby sportowe mają swoją siedzibę, pozostawia wiele do życzenia.

- Modernizacja jest po to, aby nasi młodzi sportowcy zyskali warunki na miarę XXI wieku, czego bardzo dotychczas brakowało – mówi Prezydent Miasta Marek Materek -  Do tej pory korzystano z budynków, które czasy swojej świetności już dawno mają za sobą, czyli baraku należącego do MOSiR-u oraz budynku,  który obecnie zajmuje klub sportowy Juventa. I to ten budynek zostanie zmodernizowany na potrzeby sportowców.  

Planowana inwestycja obejmuje przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku zaplecza sportowego przy boisku sportowym przy ul. Szkolnej 14A w Starachowicach wraz z instalacjami wewnętrznymi: elektryczną, wodociągową, wody zimnej i ciepłej, sanitarną, deszczową, c.o., wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. W ramach zdania zaplanowana została też budowa i remont przyłączy oraz zagospodarowanie przyległego terenu.

Wybór wykonawcy prac będzie uzależniony od dofinansowania, o które Gmina Starachowice zabiega w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

- Liczymy także na uzyskanie dofinansowania z ministerstwa. W przetargu zastrzegliśmy możliwość unieważnienia postępowania w przypadku, jeżeli nie otrzymamy środków zewnętrznych na ten cel – dodaje prezydent.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 19.11.20 | Odsłony: 159

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie