Na 85 kierowców, 27 przekroczyło dozwoloną prędkość

9178.nsmed

Starachowiccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn. „Prędkość”. Głównym celem akcji jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia przez kilka godzin, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. W tym czasie mundurowi skontrolowali 85 kierujących pojazdami. Jak się okazało, aż 27 przekroczyło dozwoloną prędkość. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nałożyli mandaty karne i skierowali wnioski o ukaranie do sądu. 

Głównym celem akcji było nie tylko przeciwdziałanie i ujawnianie naruszeń przepisów drogowych, ale przede wszystkim dotarcie do świadomości kierowców, że nadmierna prędkość to główna przyczyna groźnych wypadków drogowych. 

Kierowco PAMIĘTAJ!

Nadmierna prędkość:

- wydłuża drogę hamowania,

- powoduje poważniejsze skutki wypadku,

- powoduje wzrost energii kinetycznej zderzenia ,

- zwiększa odrzut pojazdów, co może przyczynić się do uwikłania w zdarzenie innych uczestników ruchu np. pieszych znajdujących się na chodniku)

- pogarsza warunki postrzegania otoczenia przez kierowców i ogranicza odbiór ważnych informacji

W celu zminimalizowania liczby tych zdarzeń, a przede wszystkim poprawy świadomości wśród kierowców na zagrożenia wynikające z jazdy z niedozwoloną prędkością, podobne akcje będą cyklicznie powtarzane. 

opr. MK 

źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 07.11.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie