Na obawy pracowników i nauczycieli ZSZ nr 3 odpowiada prezydent Marek Materek

10754.nsmed

Poniżej przedstawiamy treść komentarza, który otrzymaliśmy od prezydent miasta Marka Materka w sprawie stanowiska grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach.

Szanowni Państwo, 

Pragnę odnieść się do Stanowiska Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Administracji i Obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 dotyczącego propozycji przeniesienia placówki. 

Propozycja dotycząca przeniesienia placówki po raz pierwszy była przeze mnie przedstawiana przeszło dwa lata temu, gdy pewnym było, że reforma edukacji wygasi cztery działające w Starachowicach gimnazja. 

Moja propozycja związana była bezpośrednio z potrzebami inwestycyjnymi szkoły, których Powiat nie potrafił przez lata zrealizować. 

Bezpośrednią przyczyną była informacja, że Powiat Starachowicki zwraca otrzymane dofinansowanie na termomodernizację ZSZ nr 3. Zaproponowałem wówczas wykorzystanie budynku odległego o ok 1,2 km, który jest jednym z najnowszych obiektów edukacyjnych i wykonana została tam kompleksowa termomodernizacja. 

Kolejnym argumentem za,  była potrzeba wybudowania nowej hali sportowej. Budynek Gimnazjum nr 3 posiada halę sportową z dobrym zapleczem, siłownią i salką fitness. Natomiast od lat obiecywaną i nie realizowaną inwestycją jest budowa nowej hali Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Szkolnej. Według zapewnień stara hala miała być wyburzona w wakacje br. w jej miejsce powstać miał nowy obiekt. Jak wiadomo do tego także nie doszło. 

Gmina Starachowice natomiast po wygaszeniu gimnazjum będzie w czerwcu br. dysponować jednym z najnowocześniejszych budynków edukacyjnych z bazą sportową i odpowiednim zapleczem. Budynkiem, który przeszedł kompleksową termomodernizację. 

Wyposażenie znajdujące się przy ul. Szkolnej będzie można przenieść do budynku przy ul. Leśnej w okresie wakacyjnym. 

Nie rozumiem braku wykonania zaleceń sanepidu. Skoro Powiatu nie było na to stać przez wiele lat, jaką mamy gwarancję, że miałoby się to nagle zmienić mając na uwadze stan finansów Powiatu?

Nie mam wątpliwości co do poprawy bazy sportowej. Kwestia podziału godzin na zajęcia wychowania fizycznego pomiędzy placówkami będzie zależała w głównej mierze od dobrej woli dyrekcji szkół. Do dyspozycji placówek w najbliższym otoczeniu są: Hala Sportowa Gimnazjum z zapleczem, siłownią, salką fitness, sala gimnastyczna SP 11, sala gimnastyczna III Liceum (odległość 150 m), zewnętrzne obiekty sportowe. Do dyspozycji oddaję także obiekty sportowe MOSiR w tym m.in.: Pływalnię, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Po podjęciu decyzji związanych z przenosinami placówki zamierzam podjąć rozmowy ze wszystkimi przewoźnikami na temat zmodyfikowania tras busów i autobusów od 1 września 2019 roku. Będzie to zarówno w interesie uczniów ale także przewoźników. Dla uczniów mieszkających w Bursie Szkolnej we współpracy z Powiatem możemy zapewnić nieodpłatnie bilety komunikacji miejskiej. W ostatnich latach wykonaliśmy dużo nowych miejsc postojowych w pobliżu szkoły, proces ten zamierzam kontynuować także w 2019 roku - problemów z parkowaniem unikniemy. 

Samorządom Powiatu i Miasta zależy na dalszym rozwoju Liceum Sportowego. Dołożymy wspólnie wszelkich starań by baza do dyspozycji uczniów była coraz lepsza. Sytuacja prawna majątku Gminy i Powiatu jest jasna dla zainteresowanych stron. Dostosowanie budynku Gimnazjum nr 3 do wymogów ZSZ 3 nie będzie stanowiło problemu i zostanie wykonane w okresie wakacyjnym. 

Hala Sportowa od ubiegłego roku przeszła pod opiekę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym okresie wykonaliśmy renowację podłóg. W okresie ferii zimowych zaplanowane zostało malowanie ścian. O ile placówka przy Szkolnej stara się o objęcie szerokopasmowym internetem o tyle budynek Gimnazjum nr 3 od kilku lat cieszy się dostępem do internetu szerokopasmowego. 

Problem opieki medycznej nie budzi obaw. Tuż za drzwiami znajdować będzie się gabinet pielęgniarski SP 11. Blisko szkoły znajduje się także przychodnia przy ul. Murarskiej. 

Decyzje co do przyszłości terenu przy ul. Szkolnej zapadną w odpowiednim czasie. Pomysłów na wykorzystanie działki mam kilka. Jednym z nich jest powstanie osiedla mieszkaniowego (sprzyja uzbrojenie terenu w media), innym budowa stadionu lekkoatletycznego (sprzyja bliskość kompleksu MOSiR). 

Budynek Gimnazjum nr 3 „musi” być zagospodarowany. Nie wyobrażam sobie by jeden z najlepszych obiektów jakie posiada Gmina Starachowice stał pusty i popadał w ruinę. Możemy jako Gmina wykorzystać go na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i innych jednostek gminnych. Wolałbym jednak by obiekt nadal służył starachowickiej oświacie stąd propozycja przeniesienia ZSZ 3. Byłoby to także ogromne wsparcie dla Powiatu borykającego się z problemami finansowymi, który przez wiele lat nie mógł i nie może wykonać nowej hali sportowej i termomodernizacji całego budynku ZSZ 3. 

Mimo obaw ze strony społeczności ZSZ nr 3 i SP 11 wierzę, że przez najbliższe kilka miesięcy wspólnie wypracujemy takie rozwiązania, które zagwarantują powodzenie tego przedsięwzięcia. Chciałbym aby prócz dobrej marki wypracowanej przez lata przez kadrę ZSZ nr 3 szkoła zyskała lepsze warunki na jakie od dawna zasługuje. 

Z wyrazami szacunku, Marek Materek Prezydent Starachowic

Dodane: 09.12.18 | komentarze (22)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Co za rządy | 2018-12-09 08:41:45 napisał(a):

Ja pierdziele od kiedy Prezydent decyduje o szkołach ponadgimnazjalnych. Przecież te szkoły podlegają pod Powiat . Gdzie jest w takim razie opinia na ten temat Starosty i członka zarządu odpowiedzialnego za szkolnictwo. Co się dzieje w tym mieście. Kto tu rządzi i czym. To jest jakaś masakra.

obserwator | 2018-12-09 10:49:36 napisał(a):

Ośmiornica suchedniowska rządzi, ot i co ! I bardzo dobrze wam starachowickie niedorajdy, zasługujecie na pseudorządy uzurpatora ! Trzeba było myśleć w czasie wyborów, a nie leź na lep głupkowatego pijaru facebbokowego !!!

Wyborca | 2018-12-09 14:31:38 napisał(a):

Odezwali się ci co mieli swoich kandydatów i przegrali. Ja głosowałem i głosowania nie żałuje. O tym ze tak się stanie prezydent mówił przed wyborami. To racjonalne rozwiązanie. Są minusy jak wszędzie. Popieram pomysł.

prawnik | 2018-12-09 14:43:07 napisał(a):

Odnoszę wrażenie, że prezydent wielokrotnie naruszył prawo wchodząc w kompetencje władz powiatu. Takie działanie nazywa się przekroczeniem uprawnień i ma swój paragraf w Kodeksie Karnym. Zgodnie z treścią artykułu 231 Kodeksu Karnego funkcjonariusz publiczny, który, przekracza swoje uprawnienia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Czy mamy tu do czynienia z takim przypadkiem? Wystarczy przeanalizować publiczne wypowiedzi prezydenta miasta by nie mieć wątpliwości, że próbując zarządzać powiatem i jego jednostkami organizacyjnymi wchodzi w kompetencje organów powiatu. Przekracza on swoje uprawnienia wypowiadając się o przenoszeniu szkół powiatowych. To on także zwoływał spotkania z Radami Pedagogicznymi ZSZ nr 3 czy III LO. Prawo oświatowe mówi wyraźnie kto i na jakich zasadach zwołuje posiedzenia rad pedagogicznych. Pytam więc gdzie jest nadzór wojewody nad samorządami? Może wojewoda (nauczycielka ze Starachowic!) zwróci uwagę prezydentowi, że wyszedł ze swojej roli i przekracza uprawnienia? Czy prokurator nie powinien się zająć tą sprawą z urzędu? A może prokurator zainteresuje się także wypowiedziami prezydenta o tajemniczych "rozmowach" z jakimś podmiotem w sprawie sprzedaży starego stadionu? Czy stadion był wystawiony do sprzedaży? W jakim trybie odbywały się te rozmowy? Za wysoce nieetyczne uznać należy oceny powiatu dokonywane przez prezydenta w świetle informacji o problemach finansowych miasta, niezrealizowanych inwestycjach i obietnicach bez pokrycia składanych w mediach, o których piszą mieszkańcy na forach internetowych.

Adwokat | 2018-12-09 15:35:33 napisał(a):

Trzeba dużo złej woli żeby pisać takie rzeczy. Jakie tajemnicze rozmowy skoro prezydent o nich otwarcie mówi w mediach ?
Przetargi ogłaszane są na BIP. Jeśli takiego przetargu nie było to znaczy ze prezydent konsultuje propozycje z zainteresowanymi przed podjęciem decyzji. Czyli robi to czego nie musi. Spotkania z grobem pedagogicznym na których jest kurator oświaty instarista jako bezpośredni przełożony dyrektorów nazywa Pan radami pedagogicznymi zwołanym przez prezydenta? Ja bym się zastanowił nad czymś innym. Jakie konsekwencje poniosły osoby, które mówiły o hali w ZSZ której nie ma. Kto poniesie konsekwencje za zwrot środków UE na termomodernizacje tej szkoły? Chyba niektórzy za swoje niepowodzenia próbują odwrócić od siebie uwagę robiąc szum wokół dobrego ruchu miasta i powiatu.

Ja | 2018-12-09 15:35:40 napisał(a):

Tak ,bardzo nietyczne jest zachowanie młodego człowieka,któremu zaufało ponad 80% starachowiczan.Biorąc pod uwagę dodatkowo to,jak prowokuje swoimi wypowiedziami na Facebooku,wręcz zachęca do hejtu swoich fanów - to skandal.

nico | 2018-12-09 17:45:06 napisał(a):

mając na uwadze stan finansów powiatu może krok dalej p. marku i tak um przejmie wszystkie zadania powiat a tata zostanie powiedzmy np. wiceprezydentem powiatowym?

a tak na marginesie szkół to jak jest "wspólnie " ustalone zimowe utrzymanie ulic tych miejskich i tych powiatowych z tatą?
kto płaci?

Abrakadabra | 2018-12-09 20:56:14 napisał(a):

Coraz bardziej szalone pomysły Wizjonera
w przyciasnym gajerku.
Liceum przenieść na Południe, w miejsce LO umieścić SP 11, na miejsce której zainstaluje się ZSZ 3,a w jej dawnej siedzibie zbuduje się nowoczesny stadion na 50 widzów, na terenie starego stadionu powstanie zalew Lubianka, a w jej poprzednim korycie odtworzy się park.
A co będzie na Dolnych?
Może zbudować Kosmodrom i wystrzelić ich do siebie, niech tam najpierw zrobią porządek.
Podobne pomysły, ale nie w takiej skali miał dyrektor w filmie " Poszukiwany, poszukiwana"

do abrakadabra | 2018-12-09 22:42:57 napisał(a):

Niestety... park w miejsce zalewu Lubianka to całkiem realna wizja :-(. Już zaczyna rosnąć :-(

szkoły | 2018-12-10 09:18:18 napisał(a):

Nie rozumiem tego. Czy Prezydent w Naszym mieście ma nowe kompetencje. Zarządza szkołami ponadgimnazjalnymi?. Czy starosta i zarząd w Naszym powiecie istnieją ?Czy nic nie mają do powiedzenia czy zgadzają się z pomysłami prezydenta? Czy o przeniesieniu np. przedszkola albo szkoły podstawowej będzie teraz decydował starosta? Czy prezydent tez decyduje i o mieście i o powiecie?. A kto ma kupić stadion Star? Niemiecka firma? Po ataku już zmiana ze na miejscu ZSZ nr3 będą bloki. Kolejna ściema ? To gdzie będzie w końcu ten stadion? A prezydent ma problem bo zostają mu budynki gimnazjalne to kosztem szkół średnich go rozwiązuje.

Lex | 2018-12-10 09:20:04 napisał(a):

Sprzedaż działki jak mi się wydaje ... z pewnością niemieckiemu kapitałowi. Lokalizowanie marketu KOLEJNEGO jest tak głupią decyzją że szkoda to komentować. W spadku dostaniemy takie zakorkowanie miasta w części już zakorkowanej że mieszkańcy tego Wam nie zapomną.

do szkoły | 2018-12-10 09:26:09 napisał(a):

Szkoły ponadgimnazjalne podlegają Staroście, który dostał to stanowisko dzięki Prezydentowi. Wszystko w temacie.

MAREK | 2018-12-10 09:30:42 napisał(a):

Współczuję rodzicom dzieci ze szkoły nr 11. Nie wyobrażam sobie stania na przerwie dziecka z klasy 1 w pełnoletnim uczniem szkoły zawodowej. Co tu się zaczyna dziać???

pytanie | 2018-12-10 10:50:50 napisał(a):

Czy Prezydent posłucha głosu nauczycieli i uczniów z ZSZ nr 3 dotyczących tego ze nie chcą się przenosić tak jak posłuchał pracowników MOPS ?

do pytanie | 2018-12-10 11:17:04 napisał(a):

Jak w każdej polityce ludzi się słucha tylko kiedy,jest mi z nimi po drodze i przed wyborami. jeśli mi nie pasuję to mówię, że po wysłuchaniu wielu opinii /mojej/ podjąłem taka a taka decyzję ot o tyle

joj | 2018-12-10 14:27:22 napisał(a):

O czym wy gadacie? Jakie przerwy z dziećmi? Przecież to są dwie osobne szkoły i dwa osobne wejścia. A z waszych obaw wynika, że to nie uczniowie tylko jacyś bandyci, którzy rzucą się na wasze dzieci w podstawówce. Że nie wspomnę o tym, że pewnie będzie wszędzie biało od narkotyków i mokro od alkoholu :D Skoro tak, to może lepiej nie przenosić tej szkoły tylko ją zamknąć? hahaha :D

Segura | 2018-12-10 16:58:29 napisał(a):

Co za buta i arogancja Materka.
On lepiej wie co jest dobre dla szkoły, niż kilkudziesięciu nauczycieli, którzy tam pracują od wielu lat.
W sposób delikatny odpowiedzieli mu, że nie chcą przeprowadzki, a on dalej w to brnie.
" - Mam pomysły jak zagospodarować to miejsce - mówi. Co za bezczelność !
Jakim prawem rządzi się nie swoim.
I jeszcze to zakłamanie; zgłosił do rady powiatu o rozważenie jego propozycji.
A w radzie jest jego ojciec i osoby, które znalazły się tam dzięki niemu, więc z góry
wiadomo jaka będzie decyzja rady.
Choć na końcu oświadczenia składa propozycję nie do odrzucenia. Zaprasza do " wypracowania
takich rozwiązań, które zagwarantują powodzenie tego przedsięwzięcia."
Czyli do podporządkowania się woli Materka.
Tu już nie zostawia złudzeń, kto tu rządzi.
Ale robi to ze "szlachetnych pobudek";
chce zadbać o finanse biednego powiatu,
a przede wszystkim o lepsze warunki pracy nauczycieli z ZSZ nr 3.
Panie Materek, nauczyciele ww. szkoły, to nie są ludzie ograniczeni umysłowo,
sami potrafią o siebie zadbać, byleby pan im w tym nie przeszkadzał.
Swoje zdanie wyrazili grzecznie, ale w sposób nie pozostawiający wątpliwości,
co do ich stanowiska w tej kwestii.
Jeśli chodzi o finanse powiatu, to wydaje się, że niedługo się poprawią, bo przecież jest pański ojciec, który był przedstawiany
jako człowiek wielu talentów; prawdziwy omnibus, więc jego rady, szybko przełożą się na finansowy sukces.
Porada dla pana: nie uszczęśliwiaj pan innych na siłę, szanuj ich odmienne zdanie, tradycję, historię, bo w przeciwieństwie do ojca - nie jest Pan omnibusem.
Również niech pan zostawi stadion w spokoju,
bo kibice jeszcze mają nadzieję, że Star będzie grał w wyższej lidze.
Bez stadionu, nic z tego nie będzie.
Pan dobrze wie, że nowy nie powstanie,
kupi pan w ogrodniczym 100 plastikowych krzesełek i postawi je obok boiska, ze sztuczną murawą, i to będzie ten nowy stadion. A młodzież zamiast uprawiać sport dla zdrowia, będzie obżerać się fast foodami.

Alicja | 2018-12-10 21:03:52 napisał(a):

Niech najpierw zrealizuje to co naobiecywał i narobił dokumentacji wywalając na nią kupę naszej kasy. Teraz znów zamówi projekty na nowy pseudostadion, które oczywiście wylądują na półce. Kończ waść wstydu oszczędź. Mam nadzieję, że zapragnie kandydować do jakiegoś parlamentu i uwolni nasze miasto od siebie, byle jak najszybciej ! Może z Biedroniem się zabierze !!!

mieszkaniec | 2018-12-11 06:39:47 napisał(a):

Ja jestem ciekaw kiedy głos zabiorą dyrekcja, nauczyciele i rodzice SP 11?
Może warto się odezwać?Chyba że czekacie ąz wam szkolę zamkną bo żaden normalny rodzic dziecka tam nie pośle

pomysł | 2018-12-11 09:13:26 napisał(a):

A co myślicie o takim pomyśle - LO nr II przenosimy nad staw po gimnazjum. Mamy jedno liceum na górze , drugie na dole trzecie na południu. Wszyscy mają równy dostęp. I jest git. Zamiast wyburzać ZSZ wyburzamy budynek starego liceum tu budujemy stadion. Bo przecież budynek liceum jest starszy od zawodówki. Można ?

Suchedniowcu | 2018-12-11 09:13:44 napisał(a):

Co z gimnazjum nr 1 na kieleckiej? Komu sprzedasz ten teren? Nie przeniesiesz tam zawodowki??? Aaa zapomnialem, ze ten teren juz jest prawie sprzedany pod hotel, tak jak ta kamienica na Pileckiego za grosze poszla... ktos na tym zarobi... ale niemiasto.. heh ja to bym sie obawial tak gadac o tych sprzedazach, wiesz jak jest, tu pis, tam cba, a wszystko trzyma abw... podsluchy, sledzenie, ciezkie czasy dla tlustych karpii..sluzby jak wchodza, to z samego rana o 5.. transakcje, konta, przelewy, zdjecia, spotkania, wydruki z nadajnikow bst, wszystko maja... idzie sie do nich jak na spowiedz do rydzyka.

Burkin Faso | 2018-12-11 17:23:55 napisał(a):

Już Nostradamus przewidział co się tutaj stanie , i w 1560 roku napisał :
Aż pewnego dnia Roku X0XX w grodzie z Wielkim Kominem, pojawi się Wizjoner z Osady przy 7. Trakcie wraz z 3 pachołkami, którzy będą targać ogromne skarbony, i omami mieszczan: KOLOROWYMI OBRAZKAMI,
Jadłem na trawie i muzyką w polu.
ARTEFAKTY będą wirować, a niektóre znikać, zresztą tak jak i ludzie na urzędach.
A później poprowadzi ich przez WIELKĄ WODĘ, która ustąpi pod jego stopami,
I sprowadzi ich na DUŻE …OWCE.
„Czyżby chodziło o to, że dzięki Wizjonerowi,
w Starachowicach zapanuje wielki dobrobyt?” – zastanawiał się dr łaciny z II LO.
„ Pewnie pachołkowie rozdadzą pieniądze, które mają w skarbonkach” – marzył doktor.
Przez 5 lat większość tak myślała, ale niespodziewanie ceniony starachowicki okulista,
znany z sokolego wzroku dopatrzył się, że przed wyrazem OWCE, są zamazane litery: MAN.
Sprowadzono profesora Jong Wonga z Rzepina, który specjalizuje się w odczytywaniu
czterowierszy jasnowidza, i ten po namyśle, stwierdził że:
- X0XX, to znaczy, że wszystko wydarzy się około roku 2020.
- WIELKA WODA, to Lubianka
- KOLOROWE OBRAZKI, to WIZUALIZACJE
- ARTEFAKTY, to przenoszone, a także burzone, sprzedawane i wycinane obiekty.
- A WIZJONER, to wypasiony chłopiec w mocno opiętym garniturku.
- PACHOŁKOWIE ze skarbonkami, to dostojnicy ustalający ceny ciepła, wody i wywozu śmieci,
a skarbonki oznaczają niemałe podwyżki.
- Zaś …OWCE, to po prostu – MANOWCE.
Po wyjaśnieniach profesora, obecni tam: okulista, nauczyciel ZSZ nr 3, piłkarz Staru,
kupiec z Targowicy i kierowca MZK – zamarli ze strachu, ponieważ wizje zaczęły się już spełniać:
- na Lubiance nie ma wody,
- w Starachowicach pojawił się Wizjoner,
- szkoły, stadiony i firmy są zamieniane, a niektóre mają być zburzone, drzewa - wycinane,
a WIZUALIZACJI przybywa.
- Woda jest najdroższa w Polsce, a opłata za wywóz śmieci, zaraz po wyborach, zdrożała o 50%.
- A co się stanie z Wizjonerem? – spytał piłkarz.
- Mimo tego wszystkiego, niektórzy będą nadal nim zauroczeni, pójdą za nim w ogień. To jest typowe bałwochwalstwo. Nie ma na to lekarstwa – odpowiedział profesor.
- Czy on stąd nigdy nie wyjedzie? – zapytał zrozpaczony straganiarz.
- Tylko wtedy, gdy przyjedzie po niego Wielki Pan bez żony,
i zabierze go w Dalekie Strony – odrzekł uczony.
- God save us! – krzyknął rozpaczliwie nauczyciel.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie