Na pomyśle sprzedaży stadionu miejskiego przy ul. Szkolnej się skończyło. I co dalej?

10834.nsmed

O początku grudnia 2018r. przez Starachowice przetaczała się ogromna dyskusja na temat pomysłu prezydenta Marka Materka dotyczącego sprzedaży terenu, na którym znajduje się stadion miejski. I na tym pomyśle się skończyło, o czym prezydent poinformował w trakcie „Sylwestra pod Gwiazdami” na Szlakowisku. Na imprezie pojawili się kibice z transparentem „Nie dla sprzedaży stadionu”, a prezydent ze sceny poinformował, że stadion nie zostanie sprzedany.

Poniżej sytuację stadionu miejskiego przy ulicy Szkolnej w Starachowicach, wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Miejskiego Iwona Tamiołło: 

Prezydent Miasta nigdy nie podjął decyzji o sprzedaży działki, na której zlokalizowany jest Miejski Stadion Sportowy w Starachowicach. Był pomysł, który został poddany pod  dyskusję ze środowiskiem sportowym podczas posiedzenia Gminnej Rady Sportu. Pan Prezydent zdecydował, że pomysł ten nie będzie realizowany. Zdecydowana większość środowiska sportowego, kibiców a także mieszkańców miasta jest przeciwna sprzedaży działki, na której zlokalizowany jest stadion miejski, opinie te wyrażono w szerokiej debacie społecznej. Decyzja Prezydenta Miasta to odpowiedź na te głosy, opinie wyrażone przez mieszkańców. 

Pan Prezydent zaproponował inne rozwiązanie; w momencie kiedy doszłoby do przeprowadzki Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku po Gimnazjum nr 3, wówczas zamierza zaproponować zbycie działki na której znajduje się zespół szkół. Fundusze uzyskane z tej transakcji Pan Prezydent planuje przeznaczyć na infrastrukturę sportową w dotychczasowej lokalizacji. Nie będzie jednak możliwe wykonanie na obiekcie pełnego zakresu prac z powodu ograniczonych funduszy jakie Gmina będzie mogła przeznaczyć na to przedsięwzięcie. Działka, ze sprzedaży której miałyby pochodzić pieniądze na remont stadionu, mierzy około 2 hektary, natomiast teren na którym zlokalizowany jest stadion to obszar około 5 hektarów. Cena uzyskana ze sprzedaży około 2 hektarowej działki będzie dużo niższa, niż ta jaką miasto mogłoby otrzymać sprzedając 5 hektarów. 

Pan Prezydent zapowiada także działania zmierzające do poprawy stanu obecnego stadionu jest to m.in.; budowa nowej bieżni i szereg niezbędnych prac renowacyjnych. Zakres tych prac, jak już wspominaliśmy będzie skromniejszy od tego, jaki pierwotnie planował Pan Prezydent. Powodem tego jest również fakt, że nie możemy liczyć na dofinansowanie zewnętrzne do dużego i kosztowanego przedsięwzięcia, a koniecznego - jakim jest budowa nowych trybun na stadionie. Ministerstwo Sportu i Turystyki, do którego Gmina zamierza zwrócić się o dofinansowanie do prac planowanych na obiekcie sportowym, dotuje budowę boisk sportowych, bieżni a także zapleczy sportowych. Nie dofinansowuje natomiast budowy trybun sportowych. Prace zaplanowane na stadionie przewidują budowę i wymianę tych elementów, do których Gmina może uzyskać dofinansowanie z ministerstwa.

Dodane: 04.01.19
Tagi:

Komentarze użytkowników

Gość | 2019-01-04 10:49:04 napisał(a):

A rajtuzy już materek uprales? No to teraz do dzieła grono pedagogiczne i uczniowie ZSZ nr 3 oraz mieszkańcy żeby znów materek wystraszyl się i odczepil się od szkoły. Czy będziecie dalej siedzieć i czekać? Na związki zawodowe jak widać liczyć nie możecie bo się s....

Bubu | 2019-01-04 11:18:17 napisał(a):

Czyli targowica bis. Sprzedamy, coś tam zrobimy, ale w tym wszystkim najważniejsze aby sprzedać. Kupiec na te działkę już jest?

xxx | 2019-01-04 11:18:31 napisał(a):

Nie marnować środków na nieprzemyślane buble i nie trzeba wyzbywać się atrakcyjnego majątku przykłady: targowica, Staffa, Harcerska i inne udziwnienia jak park z hamakami i leżakami kompletna bzdura. Zamiast minimalizować zakres inwestycji to się fantaziuje patrz pałacyk, dolne centrum przesiadkowe, wypożyczalnie rowerów itd itd.

sprzedawca | 2019-01-04 11:48:18 napisał(a):

Odczepił się od stadionu bo już się mówi że gimnazjum nr 1 -część do sprzedania , to jest jakaś masakra.

Gość | 2019-01-04 13:08:09 napisał(a):

Czy to prawda że szkołe na mieszkania chce jeden biznesmen kupić? Podobno był zainteresowany ostatnio starym szpitalem?

Korwin | 2019-01-04 14:04:41 napisał(a):

Star powinien sie połączyć z Juve, a wtedy stadion Gmina powinna przekazać klubowi ! Jeden duży klub bez problemów znajdzie sponsorów i inwestorów na utrzymanie i remont stadionu. W jedności siła !

Hwdpo | 2019-01-04 15:11:35 napisał(a):

Jak zwykle komentarzy negatywnych najwiecej . Nieroby i tępaki potrafiące tylko narzekać i opluwać . Nieestety dla was lamusy Pan Prezydent to kompetentna osoba i działa dla dobra mieszkańców a nie dla paru pomyleńców . Tak ze skleić wary lapsy i weźcie się do uczciwej roboty i nie przeszkadzajcie innym .

@Hwdpo | 2019-01-04 15:15:19 napisał(a):

Dobrze że określiłeś (chociaż dosadnie) swoją rolę i miejsce. Waro.

Do dwóch przedmowcow | 2019-01-04 15:32:04 napisał(a):

Nierobow to M pozatrudnial. Pokaż mi jedna osobę która została dyrektorem po bezrobociu w UM? Taki sam kompetentny jak ty.

Zainteresowana | 2019-01-04 15:41:21 napisał(a):

Proszę odczepić się od szkoły.

Karierowicze za dyche | 2019-01-04 15:58:47 napisał(a):

Grubas ze starostwa się uaktywnił? Pracus z youtuba :) :) :)

Starachowiczanin | 2019-01-04 19:35:05 napisał(a):

A co będzie z G1?

kibice Staru | 2019-01-05 12:03:25 napisał(a):

Prezes Emilek wysłał kilku kolesi w Sylwestra i Marunia zesrał się w gacie...
ha,ha,ha

mieszkaniec | 2019-01-05 21:23:47 napisał(a):

a w nosie ten stadion sa większe potrzeby niż wydawanie pieniędzy na miernoty kiboli. A najlepsze jak by zapytać tych mieszkańców co tak się sprzeciwiają kiedy byli na stadionie to pewnikiem w dziecięctwie albo kilkadziesiąt lat temu

Klapiklucha | 2019-01-05 22:16:47 napisał(a):

Jak się jest klapikluchą której brzdeń rośnie to i nie dziwota ze stadion jest be. Brak pomysłu na stadion na to żeby stał się miejscem rekreacji i sportu - to trzeba pomyśleć ciołki.

Stadion | 2019-01-06 13:13:37 napisał(a):

Ze stadionem nie ma problemu, zakupic mobilna scene, zorganizowac pare koncertow zeby wyszlo to na plus i juz jest kasa na remonty i inne rzeczy. Dac np Animexowi, cerradowi czy PKC i MANowi dobre warunki na wynajecie stadionu na kilka dni na pikniki rodzinne i juz kasa jest. Pomalu, sukcesywnie inwestowac i remontowac, organizowac pokazy, widowiska i inne. Czesc ludzi to i z checia by sie dorzucila do remontu Stadionu, zeby tylko byla zoorganizowana zbiorka!! Przekazcie ten pomysl prezydentowi! Klub niech zrobi jakies kubki, proporce gadzety czy inne materialy propagandowe i niech robi zbiorke na remont Stadionu. Damy rade, mlodzi niech kopia pilke i niech sie rozwijaja, trzeba ruszyc glowa i kasa juz sie znajdzie na remont Stadionu.

Podziekowanie dla Kibicow STARa | 2019-01-06 13:24:58 napisał(a):

Serdecznie dziekuje wszystkim kibicom, ktorzy w Sylwestra zrobili oprawe na Szlakowisku przeciwko sprzedazy stadionu Starunia wraz z bannerem. Jestescie wielcy i ciesze sie, ze sa jeszcze ludzie dla ktorych ten stadion to cos wiecej niz zabytkowe boisko ze zniszczonymi trybunami. Nie pozwolmy zdeptac druzyny STARa i Stadionu z ktorego dumni byli nasi dziadkowie i ojcowie. Zrobmy wszystko zeby uratowac druzyne Stara i Stadion, tak zeby
Nasze dzieci z duma mowily o historii Stara i jego Stadionu! Dzieki

Do Korwin | 2019-01-06 21:36:15 napisał(a):

Stadion klubom ? Żeby kubkami na niego zarabiali jak to "Stadion: napisał. Murawa na koncerty się tez nie nadaje. Na festynie dla PKC był zgrzyt nawet o boisko treningowe naprzeciw basenu że murawa się niszczyła i super gwiazdy z Juwenty nie mogą grac na swoim światowym poziomie. Koszt przywrócenia do stanu używalności zwrócliłby się przy 2-3 tysiącach uczestników, a tylu nawet siostry Godlewskie nie ściągną w Starachowicach. Realnie trzeba myśleć bo na po pójdą środki z naszych podatków. Nam jest potrzebny wiadukt na dolnych a nie kolejna skarbonka !

@podziekowanie dla kiboli stara | 2019-01-07 18:58:45 napisał(a):

Ha ha ha dziw bierze że władze miasta od kilku lat ulegają presji kiboli baboli. Jakies pierdaty o dumie i co tam jeszcze . A won nie ma wydawania pieniędzy pod presja kiboli. Niech kibicuja pod trzepakiem futbol piłką gumówką. .A te brednie o koncertach i zarabianiu pieniedzy. Nawet kibla nie postawicie za te zyski.Najpierw pokażcie pieniądze jakie macie na tego starunia a potem drzyjcie jape o stadion.Jak na razie to goły tyłek

wkurzony | 2019-01-08 14:06:29 napisał(a):

Materek nie rób z miasta wiochy, daj sobie spokój z jakąś Galą Disco Polo 2019 !!! Jeszcze opowiadasz o tym dzieciom z podstawówki, jaki gust sobie wyrobią, co za okropna tandeta. Niby młody, wykształcony, a takie okropne bezguście !!!

Kibole babole | 2019-01-09 18:26:25 napisał(a):

Kibole serdecznie zapraszaja madrego inaczej na mecze w rundzie wiosennej. Tylko sie przedstaw kibolu babolu na meczu. Nalejemy Ci herbatki i wymienimy z Toba pogladay.

do wkurzony | 2019-01-09 18:57:27 napisał(a):

Od kiedy to Materek jest młody lub wykształcony? l kiedy takim został ?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie