Na walkę z koronawirusem samorząd województwa przeznaczy 33 miliony złotych. Pierwsza umowa podpisana

12558.nsmed

– Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na walkę z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą koronawirus w naszym regionie przekażemy ponad 33 miliony złotych – powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej transmitowanej online za pośrednictwem profilu facebook, marszałek województwa Andrzej Bętkowski. W konferencji wzięli także udział wicemarszałkowie Renata Janik oraz Marek Bogusławski, a także dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Jacek Sułek.

Podczas konferencji marszałek Andrzej Bętkowski mówił o aktualnych działaniach, jakie prowadzi Samorząd Województwa Świętokrzyskiego nad przeznaczeniem pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na wsparcie placówek medycznych w walce z koronawirusem. Jak powiedział, realizacja RPO WŚ na lata 2014-2020 znajduje się już na bardzo zaawansowanym etapie, dlatego konieczne było dokonanie przesunięć środków w ramach Programu.

– 20 milionów złotych z puli 33 milionów, którą chcemy wygospodarować, skierowanych będzie do szpitali podległych samorządowi województwa, zaś 13 mln zł do szpitali powiatowych. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzyma 13 milionów złotych, ale w ramach tego dofinansowania wsparcie otrzymają także Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu. Około 1 miliona złotych otrzyma Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, a około 5 milionów złotych Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze – powiedział Andrzej Bętkowski. – Obecnie oczekujemy na zgodę Ministerstwa Finansów na zadysponowanie tych pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego według klucza, który przedstawiłem. Dzisiaj, a najpóźniej jutro powinna ona zostać udzielona – mówił marszałek.

Jak dodał uczestniczący w konferencji dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Jacek Sułek wspomniane pieniądze będą przeznaczone przez lecznice przede wszystkim na zakup sprzętu i wyposażenia, a także środki ochrony osobistej, m.in. na respiratory, pompy infuzyjne, aparaty USG, rękawice ochronne, gogle i kombinezony.

Podczas wtorkowej konferencji marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Marek Bogusławski podpisali pierwszą umowę na przekazanie Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Kielcach 3,9 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na walkę z koronawirusem.

Fot. www.swietokrzyskie.pro

 

Dodane: 24.03.20 | komentarze (14)
Tagi:

Komentarze użytkowników

bętkowski | 2020-03-24 18:56:07 napisał(a):

W Starachowicach szpital zrobili ale hajsu to już nie dadzą Pisiorki

pacjent | 2020-03-24 19:20:13 napisał(a):

a gdzie pieniądze dla Starachowic dla nas powinna być duża pula na leczenie nas mieszkańców . Lipiec gdzie te pieniądze bo tu nic nie jest napisane masz tam w sejmiku swojego pieska Prusia niech działa. Ludzie w mieście czkają na leczenie. USG nie ma gdzie wykonać.

Wezyr | 2020-03-24 20:49:16 napisał(a):

Babicki do dymisji natychmiast! Szpital skrajnie niedoposażony, co jest bezspornym faktem. Mieszkańcy Powiatu starachowickiego pozbawieni opieki medycznej. Wojewoda wizytuje szpital i traktuje starostę jak powietrze. Starosta lansuje się z prezydentem na fb wypisując ile to żarcia i słodyczy trafia do szpitala(pacjentów 12 personel chodzi normalnie do domu). Tu trzeba działać i walczyć o specjalistyczny sprzęt, o środki bezpośredniej ochrony dla personelu! Walczyć aby lekarze specjaliści nie odeszli do innych szpitali(dziś to szpital jednoimienny z 12 pacjentami)!Trzeba walczyć o kontrakt w NFZ za ten i przyszły rok(aby czasem nie zmalał a tegoroczny nie poszedł na inne szpitale! Trzeba walczyć o doposażenie tego szpitala, bo prośba dyrektora szpitala jest dramatyczna(brakuje podstawowego wyposażenia)!Trzeba walczyć u Marszałka by przy podziale środków uwzględnił Starachowice( Środki Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na walkę z zagrożeniem koronawirusem a jedyny szpital jednoimienny w województwie powołany do tego celu ich nie otrzymuje. To jest SKANDAL!) Panie Babicki nieporadność pana poraża!

pacjent | 2020-03-24 21:01:34 napisał(a):

co ty wezyr bredzisz. Przecież to PIS nas załatwił ze szpitalem i PIS dzieli środki. Nie słuchałeś Posła i chiliderki że nasz szpital to najlepszy i super wyposażony i w nagrodę zostaliśmy wyróżnieni i jak widać z podziału pieniądze nie są nam potrzebne. A Takiego Starostę to kacykowie z partii rządzącej to wiesz gdzie maja. .

Wezyr | 2020-03-24 21:14:47 napisał(a):

Do pacjenta
Oczywiście że PiS nas załatwił w szpital jednoimienny głupio to argumentując. Ale nie zapominaj kto jest od kilkunastu miesięcy Starostą starachowickim. Kto wybrał dyrektora szpitala,który zrobił listę wstydu Babickiego i jego zarządu jeśli chodzi o jego doposażenie w absolutnie podstawowe wyposażenie. Co zrobił Starosta? wystosował list,(a Materek twierdzi,że też protestował :) który pozostał bez echa. Babicki z Materkiem lansują się na pandemii zamiast skutecznie działać. Jednym z takich działań powinno być doposażanie szpitala,walczenie o każdą dostępną złotówkę, alarmowanie o skandalicznym niedoposażeniu szpitala na konferencjach. A co robią dzieciaki rządzące miastem- informują ile żarcia i słodyczy trafia do szpitala do personelu, który codziennie przychodzi do pracy z własnych domów!

Piotr | 2020-03-24 21:19:11 napisał(a):

O kontrakcie na ten rok to zapomnijcie, jak rozliczą piwrwsze połrocze. Z czego jak tam większość oddziałów nie realizuje świadczeń. Ten szpital pójdzie na straty. Jak wszystko w tym miescie. Sytuacja jeszcze potrwa kilka miesiecy i kadra się wykruszy, a bez kadry nie bedzie oddziałów. Żeby mieć kontrakt trzeba mieć oddział.

Mieszkanka | 2020-03-24 22:18:11 napisał(a):

Pieniądze dostał Szpital Wojewódzki a nasz 0

max | 2020-03-25 08:08:04 napisał(a):

Czyli po całej akcji trzeba liczyć się ze zwolnieniami personelu i likwidacją oddziałów!!! Przecież jak nie ma finansowania, to nie ma szpitala.

viki | 2020-03-25 08:14:41 napisał(a):

Bo starosta zamiast * na fb farmazony powinien zacząć działać i ciągle dopominać sie pieniędzy na doposażenie szpitala Ale to trzeba mieć po prostu jaja i haryzmę a nie być marionetką kota spaślaka. A gdzie są dyrektorzy szpitala umieją tylko gadać że wszystkiego brak-za co im płacimy tak wysokie pensje ?

Gdzie są posłowie | 2020-03-25 08:21:15 napisał(a):

Gdzie są nasi posłowie , którzy lansowali się przy każdej inwestycji przecinając wstęgi. To nie starosta sprowadził nam zarazę do Starachowic doprowadzając nasz szpital do takiego stanu jak teraz widzimy..

gość | 2020-03-25 11:48:58 napisał(a):

To tylko u nas jest możliwe. Żaden ze szpitali podległych samorządowi województwa nie został przekształcony w tzw. "jednoimienny szpital zakaźny" ale one dostają 2/3 pieniedzy na zwalczanie koronawirusa czyli 20mln zł. Wszystkie szpitale powiatowe razem wzięte 13mln zł czyli średnio po 1mln zł na szpital. Czyli ten jedyny szpital w województwie jest traktowany tak jak pozostałe powiatowe i wielokrotnie gorzej od tych jednostek wojewódzkich, które nie zajmują się koronawirusem. Brawo autorzy pomysłu!!! Jak zajmujesz się koronawirusem to dostaniesz dużo mniej pieniędzy w stosunku do tych, którzy tego zadania nie realizują. Nieważne jest to, że pieniądze przeznaczono na zwalczanie koronawirusa. Pod szyldem koronawirusa można ukryć wszystko.

Mieszkaniec | 2020-03-25 13:38:48 napisał(a):

Jak złowieszczo i mrocznie rysuje się teraźniejszość w kwestii koronawirusa? Tak samo rysuje się w kwestii dalszego istnienia naszego szpitala. Nie jako zakaźnego, tylko po staremu. Praktycznie to już go nie ma, a to jeden z największych pracodawców w mieście. Zapytajcie Starostę Babickiego, czy Dyrektora PZOZ. Choć jemu teraz lepiej może głowy nie zawracać.

Er | 2020-03-25 14:21:54 napisał(a):

Coś trzeba zrobić, by ten ,,skansen,, mógł funkcjonować normalnie. Może odebrać prawa miejskie? Do czasu wymarcia potomków komuchów, szpicli i esbeków.

@Er | 2020-03-25 16:31:33 napisał(a):

czyżby były radny PIS kościelny konfident się odezwał

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie