Na wszelkie smutki pies malutki

11290.nsmed

Wszyscy wiedzą, że zwierzęta mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Wiedzą wszyscy, ale teoria to jedno a praktyka drugie. O tym, że kontakt ze zwierzęciem działa motywująco, dyscyplinująco i uspokajająco przekonali się uczestnicy spotkania z Katarzyną Kwaśnik - wykwalifikowanym dogoterapeutą. 

Dzieci z Przedszkola i żłobka Norlandia pod czujną opieką cioć uczyły się jak bezpiecznie postępować z psem, a poprzez głaskanie, prowadzenie na smyczy mogły przełamać ewentualne lęki. Bezpośredni kontakt z pieskiem to wspólna zabawa,  karmienie, dzięki sympatycznemu psiakowi przedszkolaki dostały dużą dawkę pozytywnej energii. Na zakończenie spotkania każda mała rączka dostała psią pieczątkę. 

O tym, że Przedszkole i żłobek Norlandia podoba się zwierzynie niech świadczy fakt, że w jej progach gościł również mini koziołek Duduś. Katarzyna Kwaśnik, właścicielka zwierząt i prowadząca zajęcia to również pedagog szkolny, mgr resocjalizacji i trener sensoplastyki. 

Autorka (treść + zdjęcia): Aneta Marciniak

Dodane: 17.05.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Psiarz | 2019-05-17 20:07:26 napisał(a):

Fajna inicjatywa. Szkoda że w grypie ratowniczej u harcerzy nie ma już Neski, oni robili super zajęcia. Neska była cudowna i mądra, a nie tylko moje dzieci zawsze zachwycone. Szkoda.

Mieszkaniec | 2019-05-18 15:20:28 napisał(a):

No szkoda ich białaska. Ciekawe czy planują zakup nowego, ktoś coś wie ?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie