Nadciągają kolarze. Masz rower? Weź udział w Familijnej Paradzie

10097.nsmed

Zaczęło się odliczanie przed II Starachowicką Strzałą i Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, jakie odbędą się w tę niedzielę, tj. 1 lipca w Powiecie Starachowickim. Do Starachowic może zjechać nawet 800 kolarzy, którzy będą rywalizować na kilku dystansach. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego kibicowania oraz udziału w Paradzie Familijnej, która – wzorem ubiegłego roku – przejedzie przez miasto.

Imprezę organizuje firma Poland Bike, a wspiera ją Powiat Starachowicki, Miasto Starachowice, Hotel Europa, a także Gminy: Pawłów, Brody oraz Bodzentyn. Przedsięwzięcie będzie ogromne, bo oprócz wyścigu dla amatorów odbędą się również w tym roku Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie szosowym czyli wyścigi dla zawodowców. Wg wstępnych szacunków może pojawić się ponad 800 kolarzy. Jak na razie zarejestrowanych jest ponad 300 zawodników. O szczegółach mówili organizatorzy podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej. Wicestarosta Marek Pawłowski dziękował za pomoc wszystkim zaangażowanym podmiotom, nie ukrywając że jest to ogromne przedsięwzięcie także pod względem logistycznym.

Start spod Hotelu

Kolarskie Miasteczko, tak jak rok temu zlokalizowane będzie przy starachowickim Hotelu Europa Starachowice Business & Spa. Tam znajdzie się również biuro zawodów imprezy, a przede wszystkim start i meta wyścigu. Impreza przebiegać będzie w tym roku w dwóch turach – przedpołudniowej i popołudniowej. Start I tury zaplanowano na godz. 9.30. To właśnie wtedy spod starachowickiego Hotelu Europa ruszy pierwsza grupa uczestników, a wraz z nią Parada Familijna, w której będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy. Wystarczy że przed godz. 9.30 pojawią się z własnym rowerem w Miasteczku Kolarskim.

Przejadą wraz z uczestnikami zawodów ulicą Batalionów Chłopskich, aż do Oświatowej, a potem wrócą ulicą Partyzantów, Lipową, Iglastą i Batalionów Chłopskich do Miasteczka Zawodów. Zawodnicy pojadą natomiast dalej, mając do pokonania ok. 10 km rundy honorowej, na której będą mogli się także rozgrzać.

Start ostry koło tamy

Start ostry zaplanowany został na wysokości tamy nad zalewem Brodzkim. Tam też rozpoczynać się będzie runda. Ma ona ok. 30 km. W zależności od kategorii będzie kontynuowana raz, dwa lub trzy razy.

Pierwszy dystans będzie mieć 63 km (od startu ostrego), drugi – 93 km. Najdłuższy, dla mastersów i cyklosport – 123 km.

Kolarze przejadą po ulicach Starachowic, Gminy Brody, Pawłów, a także Gminy Bodzentyn, wykraczając nawet poza Powiat Starachowicki.

W ramach II Starachowickiej Strzały zawodnicy będą się ścigać na rowerach szosowych na dystansie 63 km i na rowerach MTB, gdzie będą mieli do pokonania 23 km.

Pierwsi zawodnicy z I tury powinni przekroczyć metę przed godz. 13, ostatni zjadą tu przed 14.

Potem rozpocznie się II tura i najmocniejsze ściganie. Dekoracja zwycięzców zaplanowana została na godz. 19.00.

Wyścig z gwiazdami

Szykuje się zatem dzień pełen wrażeń, zwłaszcza że gośćmi specjalnymi będą mistrzowie etatowi – Zenon Jaskuła i Ryszard Szurkowski, jak potwierdził we wtorek główny organizatory imprezy – Grzegorz Wajs, dyrektor firmy Poland Bike.

Nad bezpieczeństwem czuwać będą właściwe służby – policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, harcerze, których wspomagać będą motocykliści pod przewodnictwem księdza Grzegorza Roszczyka, proboszcza parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach (os. Łazy). Patronat nad imprezą objęła także Komenda Główna Policji, co – zdaniem organizatorów – stanowi zapowiedź bezpieczeństwa.

Zapraszamy wszystkich gorąco do aktywnego kibicowania i wspierania kolarzy na trasie. Doping, jak w każdym sporcie, jest bardzo potrzebny.

Prosimy również o nie parkowanie pojazdów na czas wyścigu przy jego trasie i o właściwe zabezpieczenie czworonogów.

Pamiętajcie, 1 lipca godz. 9.30, Hotel Europa!

Bądźcie tam z nami!

Info: powiat.starachowice.pl

                      Reklama

Dodane: 28.06.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie