Nagrody dla twórców kultury. Dla kogo w tym roku?

11646.nsmed

Prezydent Miasta Starachowice wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury w roku kulturalnym 2018/2019. Nagrody przyznawane są zgodnie z uchwałą nr II/12/06 rady miejskiej z dnia 27 III 2006 r., regulującą zasady i tryb ich przyznawania.

Nagrody mogą być przyznane osobom lub podmiotom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury za wybitne osiągnięcia w okresie roku kulturalnego poprzedzającego przyznanie nagrody lub za całokształt osiągnięć.

Uchwała definiuje, że nagrody mogą zostać przyznane za:

a) wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Starachowicach i poza granicami,

b) pracę na rzecz animacji kultury w lokalnych społecznościach np. osiedlowych, wśród osób niepełnosprawnych i starszych,

c) podejmowanie tematyki związanej z historią, teraźniejszością i przyszłością Starachowic w twórczości artystycznej (fotografia, literatura, muzyka, plastyka, teatr i inne).

Kandydatów do wyróżnienia mogą zgłaszać radni Rady Miejskiej, stowarzyszenia, fundacje i kluby prowadzące działalność kulturalną na terenie miasta.

Wnioski o przyznanie dorocznej nagrody w dziedzinie kultury należy składać do 31 sierpnia.

Nagrodzeni twórcy i animatorzy kultury zostaną oficjalnie zaprezentowani podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2019/2020, która odbędzie się 28 września w Starachowickim Centrum Kultury.

Formularze wniosków można pobrać w Referacie Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego (II piętro, pokój 221) lub pobrać tutaj [kliknij]

Źródło: UM Starachowice

Dodane: 11.08.19

Komentarze użytkowników

gość | 2019-08-11 19:53:34 napisał(a):

Obyś miły nie miał ...

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie