Narkotyki ukryli w kominie

8691.nsmed

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat. Część narkotyków ukryta była w przewodzie kominowym, który policjanci częściowo musieli rozbić. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za udział w obrocie takiej ilości narkotyków może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci podejrzewali, że dwaj mieszkańcy Starachowic mogą posiadać narkotyki. W piątek popołudniu funkcjonariusze weszli na posesję 26- letniego mężczyzny. Tam w pomieszczeniu gospodarczym oprócz właściciela, zastali jeszcze 30- latka. W trakcie przeszukania stróże prawa w łóżku znaleźli ukrytą plastikową torbę w której znajdowało się około 1 kg białej substancji. Po badaniach okazało się, że jest to amfetamina. 

W trakcie przeszukania policjanci ustalili, że część narkotyków może być ukryta w przewodzie kominowym. Przy użyciu kilofa odkuli część komina i wyjęli worek foliowy w którym znajdowało się pół kilograma amfetaminy. 

Okazało się, że 30- letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności. W jego mieszkaniu podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli osiem sztuk amunicji oraz 4 gramy amfetaminy. 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli oni zarzut udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków, za co może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. W niedzielę decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 

Opr. KT 

Źródło: KWP w Kielcach 

Dodane: 19.06.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie