Nauczyciele z odznaczeniami

14451.nsmed

Pięciu nauczycieli z powiatowych placówek zostało uhonorowanych Krzyżami Zasługi, Medalem za Długoletnią Służbę i nagrodami: Ministra Edukacji Narodowej oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wyróżnienia zostały przyznane jeszcze w ubiegłym roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na epidemię ich uroczyste wręczenie odbyło się 2 marca br. w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas uroczystości nagrodzono pedagogów z trzech powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego. Medale i odznaczenia wręczyli nauczycielom: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik. 

Wśród uhonorowanych Brązowym Krzyżem Zasługi znalazły się: Elżbieta Kowalczyk – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach, nauczyciel z 30-letnim stażem pracy oraz Elżbieta Winiarska – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, z 18-letnim stażem pracy. Odznaczenie jest przyznawane za zasługi na rzecz rozwoju oświaty, niesienie pomocy potrzebującym oraz działalność charytatywną. Obie Panie udzielają się w szkołach, współpracując ze środowiskiem lokalnym. Podejmują szereg działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz propagowania honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia. 

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, uhonorowana została Magdalena Półtorak - nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, z 29-letnim stażem pracy. Pani Magdalena posiada uprawnienia do nauki biologii, przedmiotów z grupy informatycznej oraz z grupy reklamy. Jest egzaminatorem egzaminu maturalnego z biologii OKE w Łodzi. Czynnie uczestniczy w życiu szkoły, koordynując też pracę zespołu ds. promocji szkoły. 

RemondisReklama

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, otrzymała Aneta Matejczuk – wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1w Starachowicach, a przy tym nauczyciel jęz. polskiego z 18-letnim stażem pracy. Wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli w działaniach, ukierunkowanych na rozwój. Uczestniczy w realizacji projektów unijnych i dba o współpracę szkoły z różnymi instytucjami.

Za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, Nagrodą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, wyróżniony został Norbert Kutyła – wieloletni wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach (nauczyciel z 34-letnim stażem pracy). Od 1988 r. prowadzi sekcję strzelecką, zachęcając młodzież do uprawiania strzelectwa sportowego, a od 2013 r. jest organizatorem zawodów „Sprawni jak żołnierze”. Popularyzuje też wiedzę ratowniczo – medyczną, jako opiekun szkolnej drużyny ratowniczej. Był opiekunem wymian uczniowskich z IGS Aurich – Niemcy w latach 2001 - 2017, które umożliwiły poznanie kultury i obyczajów naszych sąsiadów blisko 500 uczniom. 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Fot: Anna Śledzińska

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

Dodane: 08.03.21 | Odsłony: 2403 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

obserwator | 2021-03-08 10:48:32 napisał(a):

Gratulację dla wszystkich nagrodzonych, nie tylko tych wymienionych przez autora powyższego artykułu. PS. Rzetelne dziennikarstwo to już chyba przeszłość. A żal ;-(

Redakcja | 2021-03-08 11:03:24 napisał(a):

To jest komunikat prasowy Starostwa Powiatowego.
Źródło:
https://powiat.starachowice.pl/?pid=1&ca=show&id=4012

Czytelnik | 2021-03-08 22:21:54 napisał(a):

Szkoda, że nie wymieniono nazwisk wszystkich nagrodzonych nauczycieli, także ze Szkół Podstawowych. Na zdjęciu widać dwoje nauczycieli z SP11. Gratulacje

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie