Nie ma pieniędzy na remont parkingu przy starachowickim muzeum

10040.nsmed

We wrześniu 2018r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach będzie miała miejsce duża impreza o międzynarodowym charakterze. Do naszego miasta przyjedzie ponad 50 zespołów z aż 20 krajów świata, by wziąć udział w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich European Rover Challenge 2018. Poprzednie edycje odbyły się w Chęcinach oraz Rzeszowie.

W kwietniu 2018r. radny Rady Powiatu Paweł Lewkowicz podczas sesji złożył interpelację w sprawie remontu parkingu przed muzeum. „Wstydem byłoby oferować szpetny parking w środku miasta Starachowice z warstwami kurzu, albo błota, choćby z uwagi na fakt ,że  we wrześniu br. zawitają do nas nowoczesne technologie” – pisał radny w swoim piśmie. 

Starosta Danuta Krępa odpisała: „Przygotowanie profesjonalnego parkingu jest przedsięwzięciem kosztownym i z uwagi na brak środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Powiatu Starachowickiego na 2018 rok, nie możliwym do realizacji. Mając na uwadze ogólnoświatowy wymiar planowanych zawodów łazików marsjańskich oraz liczbę osób, które wezmą w nich udział, w ramach możliwości finansowych zostaną podjęte działania zmierzające do poprawy powierzchni parkingu tak, aby osoby uczestniczące w ww. wydarzeniu mogły z niego swobodnie i bezpiecznie korzystać.”

                      Reklama

Dodane: 13.06.18

Komentarze użytkowników

Lamento | 2018-06-13 12:51:16 napisał(a):

Jaka bida! Nędza i rozpacz. Ale kasa dla zarządu powiatu wali w setkach tysięcy złotych rocznie!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie