NIE mieszkańców dla spalarni w mieście, natomiast prezes ZEC chce poprawić warunki życia

8183.nsmed

Kolejne spotkanie informacyjne w sprawie budowy przez Zakład Energetyki Cieplnej spalarni przy ulicy Ostrowieckiej odbyło się w ubiegły piątek 9 grudnia br. w siedzibie ZEC. Na spotkaniu zjawili się mieszkańcy z okolicznych do planowanej spalarni ulic. Obecni byli, na całym i nie, spotkaniu m.in. radny Sylwester Kwiecień, były prezydent miasta Wojciech Bernatowicz, były prezes ZEC Robert Ciepluch, Dariusz Grunt prezes stowarzyszenia „Nasze Miasto”, radny powiatu Paweł Lewkowicz. 

Podczas rozmów mieszkańcy wielokrotnie powtarzali, że nie zgadzają się na lokalizację spalarni przy ul. Ostrowieckiej. - Dlaczego, skoro jest kotłownia na Leśnej, tam nie wybuduje sobie pan tej spalarni? Dlaczego tam nie zrobicie sobie tej utylizacji - pytał prezesa Marcina Pochecia jeden z uczestników spotkania, spotkania które przebiegało jeszcze bardziej burzliwie niż ostatnie dwa. Wielu osobom nie podobał się fakt nieobecności prezydenta Marka Materka. Niektórzy poddawali w wątpliwość kompetencje prezesa Pochecia w kontekście jego CV co do realizacji takiego projektu, również kompetencje firmy CRB Energia która zajmuje się przygotowanie projektu. Była mowa o mających mieć miejsce próbach obejścia prawa w związku z lokalizacją spalarni na terenach zalewowych. 

Dariusz Grunt w imieniu mieszkańców bloków pytał o kwestię kosztów. - Zakład Energetyki Cieplnej utrzymuje się z pieniędzy mieszkańców bloków. Ja jestem za rozwiązaniem korzystnym dla mieszkańców. Mieszkańcy bloków ponoszą jedne z największych opłat za ciepło w województwie świętokrzyskim - mówił Grunt. Obecni na spotkaniu byli w głównej mierze mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy nie są klientami ZEC-u i oburzyło ich, że jakiekolwiek korzyści z tej inwestycji i tak nie będą dla nich, więc po co z węgla przechodzić na śmieci…? - Kiedyś ludzie jeździli furmankami, jak pan chce to może pan dalej jeździć - odciął się do jednego ze zezłoszczonych mieszkańców domków Dariusz Grunt. Głos zabrał także radny Kwiecień. - Proszę Państwa przyszedł gość (mowa o Dariuszu Gruncie – przypis red.), który chce nas skłócić. Skłócić mieszkańców bloków z mieszkańcami domków… Wysłannik prezydenta miasta, prezydenta który jest stroną w tym postępowaniu. Ja będę pisał pisma, żeby w sprawie budowy spalarni w Starachowicach kto inny wydał decyzję. Nie może być tak, że prezydent jedną ręką konsultuje, a drugą wydaje decyzje. Pismo wyślę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego z wnioskiem, aby SKO zadecydowało, aby może kto inny (np. prezydent innego miasta) niż prezydent Materek podjął decyzję o powstaniu w Starachowicach spalarni. Obecna sytuacja nie jest obiektywna - mówił radny Kwiecień.  

O zdanie prezydenta Materka, czy jest za czy przeciw spalarni, o zdanie radnych Rady Miejskiej pytał prezesa Pochecia były prezydent miasta Wojciech Bernatowicz. Prezes Pocheć odpowiedział, że póki co prezydent czeka i jeszcze się nie wypowiadał, natomiast z radnymi prezes się spotykał podczas komisji. Ponadto Bernatowicz chciał wiedzieć na jakiej zasadzie została wybrana firma CRB Energia. Prezec ZEC-u odpowiedział, że jest to wewnętrzna sprawa spółki.

Mieszkańcy dopytywali także, dlaczego nie ma żadnej listy obecności na spotkaniu, dlaczego nie jest sporządzany protokół. - To jest spotkanie informacyjne wynikające z chęci spółki. Rozumiem państwa zdenerwowanie. Cały projekt jest na bardzo wczesnym etapie - odpowiadał prezes Pocheć. 

- Proszę mnie przekonać, że nie będzie śmierdziało. Pan ma takie coś pod nosem? - Pytał przedstawiciela firmy CRB Energia mieszkaniec, którego posesja jest nieopodal ciepłowni przy ulicy Ostrowieckiej. - Nie, ale mógłbym mieszkać koło spalarni - odpowiedział Zbigniew Kusior. Mieszkańcy pytali także, ile ton śmieci dziennie będzie przyjeżdżało do spalarni oraz ile ton śmieci będzie składowanych na jej terenie. - Będą 3 kursy dziennie. Na jednym samochodzie będzie około 17-20 ton frakcji wysokoenergetycznej - odpowiedział Kusior i próbował następnie tłumaczyć mieszkańcom kwestie techniczne. Jednak zgromadzeni zgodnie twierdzili, że ich kwestie techniczne nie interesują. Jeden z uczestników spotkania chciał wiedzieć, a co jeśli śmiecie będą słabe energetyczne… W koszty wliczone jest dopalanie olejem opałowym usłyszał w odpowiedzi. Mieszkańcy pytali także czy w Polsce można gdzieś zobaczyć taką instalację. - To co tutaj proponujemy, to jest rozwiązanie, które stosowane jest w Niemczech. Gdybyśmy mieli przekraczać zanieczyszczenia, to nie moglibyśmy tej instalacji zbudować. Śmieci możemy spalić i wykorzystać ich energię, albo będziemy je znajdować podrzucone w lasach - mówił Kusior. 

Mieszkańców to nie przekonywało. Wiele razy prezes Pocheć prosił o wyciszenie emocji. Sugerował też przerwę, by wszyscy mogli ochłonąć. - Już z Constaru śmierdzi. Czy te kontenery są nas w stanie zabezpieczyć przed smrodem - dopytywali mieszkańcy. W między czasie okazało się, że na terenie spalarni będzie zapas śmieci w kontenerach na 3 dni. - 3 dni śmieci mają leżeć pod moim oknem! Po naszym trupie to wybudujecie! - Krzyczał jeden z uczestników spotkania. - Maksymalnie 18 szczelnych kontenerów będzie na zapasie. Nie dostaniemy zgody na budowę na terenie zalewowym bez kontenerów. Jak mam pana przekonać, że szczelny kontener będzie szczelny - mówił Pocheć. - Dlaczego odtwarzamy blok energetyczny, czy nie lepiej byłoby wybudować od podstaw? - Pytał inny mieszkaniec. - Wybór lokalizacji związany jest z dostępem do sieci ciepłowniczej. Instalacja może powstać w odległości 10 km od Starachowic, ale trzeba będzie wybudować 10 km ciepłociągu, co podrożyłoby inwestycję - odpowiedział Zbigniew Kusior. - Proszę nie mówić, że budowy koszty sieci są bardzo duże odpowiedziała pani przeciwna spalarni, która wielokrotnie starała się na konkretnych faktach udowadniać, że błędem jest budowanie spalarni w tym miejscu. Zdaniem Kusiora koszt budowy za 2 kilometry rury to od 5 do 6 milionów złotych. 

Mieszkańcy chcieli wiedzieć, co jeśli brakłoby śmieci do spalania, czy spalane byłyby np. opony. Dowiedzieli, się że nie byłoby to możliwe w tego rodzaju instalacji oraz, że ZEC będzie miał umowę z firmą z Janika i śmieci nie braknie. - Jeśli ktoś sobie wrzuci butelkę plastikową do pieca to mówicie, że truje, a wy chcecie spalać tony śmieci - mówił jeden z mieszkańców. - My chcemy poprawić warunki życia. Po wybudowaniu tej instalacji będzie lepiej niż jest teraz - powiedział prezes Pocheć i ogłosił 5 minut przerwy, poczym opuścił salę. Wyszedł również prezes PWiK Ryszard Gliwiński, Łukasz Krzyżowski dyrektor ds. technicznych w ZEC oraz Zbigniew Kusior. W tym momencie niektórzy mieszkańcy po krótkiej wymianie zdań uznali spotkanie za zakończone i również zaczęli wychodzić. 

- Czy macie zaufanie do tych ludzi? Oni nie mają specjalistycznej wiedzy. Raport przygotowany przez nich nie jest poprawny. Nie ma tam informacji o budowie suszarni osadów z oczyszczalni ścieków, co będzie śmierdziało niemiłosiernie. Spalarnię trzeba wynieść poza teren miasta, a nie budować w niecce rzeki Kamiennej. Trzeba wynieść tam gdzie jest lepsze przewietrzenie - mówiła na odchodne jedna z kobiet przeciwna budowie spalarni przy ul. Ostrowieckiej.

Zabrania się kopiowania i udostępniania treści pochodzących z archiwum serwisu www.starachowice-net.pl bez podawania źródła

Dodane: 12.12.16 | komentarze (66)
Tagi:

Komentarze użytkowników

brawo | 2016-12-12 08:28:14 napisał(a):

brawo wojtek!

Mieszkaniec | 2016-12-12 08:31:52 napisał(a):

Proekologiczna instalacja, bardzo nowoczesna i poprawi jakość powietrza w mieście. Bardzo mądry pomysł na wydatkowanie unijnych pieniędzy!

Zacofane społeczeństwo | 2016-12-12 08:32:42 napisał(a):

Brawo buraki europa niech się rozbudowywuje, a my dalej stōjmy jak te marzyny

Arek | 2016-12-12 08:34:50 napisał(a):

Bardzo rzeczowy przekaz ze strony organizatorów. Tylko niepotrzebnie zupełnie panowie Kwiecień, Bernatowicz, Ciepluch oraz pani kojarzona z absurdownicami podburzali ludzi propagując nieprawdę!

Mistrz | 2016-12-12 08:37:39 napisał(a):

Jeśli ktoś przyszedł słuchać, to siła argumentów za spalarnią była miażdżąca, jeżeli natomiast nastawiony i przepełniony nienawiścią to zrobił zamieszanie i nieprzyjemną atmosferę!

mk | 2016-12-12 08:39:05 napisał(a):

To prawda pojechał po małym. Wiedzy to pochec nie ma żadnej. A już tego od biogazowni na Bema jak mu tam jest Moskwa to buty spadły przy ucieczce.Wstyd ze prezydent boi się przyjść na takie spotkanie.wpada w syndrom Berniego.Tylko uwielbienie i pokłony

Arek | 2016-12-12 08:41:48 napisał(a):

To są twoi wyborcy.Nie obrażaj a jeśli tak to dopisz nazwisko.

podpisy | 2016-12-12 08:48:49 napisał(a):

latają z listami i zbierają podpisy przeciw spalarni,ponoć coś im niektórzy obiecują dlatego tak się starają.

Majk | 2016-12-12 08:48:53 napisał(a):

Bardzo dobry pomysł, mieszkańcy bloków będą mieli ciepło jeśli nie tańsze, to przynajmniej nie droższe, a węgiel zdrożał ponad dwukrotnie.
Tak trzymać Panie Pocheć.

Do prezydenta | 2016-12-12 08:50:23 napisał(a):

To może referendum w sprawie spalarni
niehc się mieszkańcy wypowiedzą czy jej chcą czy nie ?

Do arek | 2016-12-12 08:54:02 napisał(a):

Masz jakiś problem, czy tak wam już te 50 baniek mózgi zlasowało, że nie myślisz logicznie. Z zec to dopiero ekipa była, z basenu, fachowcy że hej. Radzę spuscic z tonu i ludzi nie obrażać. Bo już koledzy z ilzeckiej powyjezdzali do Anglii i Niemiec i może być problem. Zamknij kulturalnie buzię bo możemy powywlekac pewne sprawy. Na forum takie cwaniaczki jesteście a z konsultacji pouciekaliscie jak psy z podkulonym ogonkiem. No i radio było. Będzie na pewno można zweryfikować te mądrości prezesa i grunta. No i kto ze strachu się jakac zaczął i do berniego panie prezydencie mówił???? Mocni w gębie na forach. A grubasa jeden mąż pozdrawia. Też się doczekac spotkania w realu nie może.

do Miki | 2016-12-12 09:09:07 napisał(a):

Do Pana Grunta juz miało być taniej sprzedając węgiel i co jakie oszczędności.i nie wiem czy może Pan się wypowiadać w imieniu mieszkańców

ala | 2016-12-12 09:40:04 napisał(a):

Smieci koło bloków nie potrafią ogarnąć a tam niby dadzą radę. Będzie taki bajzel że och!

Keneb | 2016-12-12 10:32:22 napisał(a):

Obecnie przybywam w Londynie, miescie w ktorym smog i zarzadzanie odpadami jest duzym problemem. Pomimo tak wielkiej liczby meszkancow smieci so odbierane co tydzien. Kazde mieszkanie dostalo, bez zadnych dodatkowych kosztow, dwa kontenery na recycling i zwykle odpady. Na terenie Londynu dziala kilka spalarni smieci bo inaczej to miasto by utonelo w odpadach.Uwazam ze ekologiczna spalarnia odpadow poprawi jakosc powietrza w miescie, obnizy ilosc skladowanych odpadow na wysypisku smieci, pozwoli uzyskac dodatkowe zrodlo ciepla co pozwoli na zmiejszenie oplad za ogrzewanie oraz za odbieranie smieci, ktora to cena wzrosla za kadencji Pana Kwietnia czterokronie a czestotliwosc odbioru obnizono do raz w miesiacu, zmuszajac mieskancow do skladowania odpadow we wlasnym zakresie. Mysle ze jest to swietny pomysl i powinien byc jak najszybciej zrealizowany zwlaszcza ze mozna ta inwestycje finansowac za unijne dotacje.

viki | 2016-12-12 10:34:45 napisał(a):

Ajakim to prawem pan Grunt wypowiada się w imieniu mieszkańców bloków spółdzielczych,bo ja jako mieszkaniec spółdzielni do niczego go nie upoważniałem.
Przy okazji mam pytanie dlaczego ta spalarnia nie powstanie na ulicy Kościelnej
przecież większość bloków spółdzielczych jest po tej stronie miasta.Jak widać z danych obydwu ciepłowni ta na Kościelnej prawie 3-krotnie więcej produkuje ciepła więc coś jest nie halo z tą budową.

mieszkaniec | 2016-12-12 10:40:01 napisał(a):

Żenada byłem na tym spotkaniu nic się nie dowiedziałem ponieważ jedna pani rozwodziła się nad tym że prezydent obraził ją i jej koleżankę na facebooku druga czytała CV kolegi nawet jeśli komuś udało się zadać pytanie to nie pozwolono na nie odpowiedzieć . Może tylko to że w tym zaściankowym mieście nie da się nic mądrego zrobić!

Do mieszkaniec | 2016-12-12 10:49:15 napisał(a):

Jakbyś był tobys wiedział że to jedna i ta sama osoba. W Londynie chyba mają większą kontrolę nad przepływem publicznych pieniędzy. Jak w Polsce się dotacje rozlicza to chyba kilka przykładów mamy, jeden nawet związany ze sponsoringiem..

Jakby nie osoby które firmuja ta inwestycje, toby może nawet takich wątpliwości nie było. Tylko suche fakty. Ale w tym przypadku pewnik jest tylko jeden. Wystarczy historii o sprzęcie komputerowym składanym na osiedlu grubasa posłuchać.

do Keneb | 2016-12-12 10:54:07 napisał(a):

Nie ma takiego miasta Londyn.może być Londek Zdrój. A ty może pracujesz w firmie gdzie prezesem jest twój kolega. Jak byś popracowal w Londynie to byś takich glupot nie pisał bo bys pracował a nie chodził do Biedronki i czytał internet.ha ha ha

Do keneb a raczej gruby kebab | 2016-12-12 10:58:43 napisał(a):

W Londynie jest smog i kilka spalarni. I wszystko w temacie. Jakoś nie oczyścily powietrza???? Oj co za tu....y

Ja | 2016-12-12 11:54:38 napisał(a):

Właśnie skończyłem słuchać audycji w programie III PR. W audycji tej usłyszałem, iż w perspektywie czasu, nie tak bardzo odległej Unia Europejska nałoży bardzo wysokie kary za używanie węgla jako opału. Nasz Rząd już obecnie optuje, a wkrótce zacznie namawiać aby ogrzewanie odbywało się za pomocą energii elektrycznej. Pytam kogo będzie na to stać. Być może w perspektywie gdy do wyboru będzie energia elektryczna i węgiel to po karach za opalanie węglem tańszy będzie prąd. Dlatego też uważam, iż każda alternatywa inna niż wyżej wymienione jest dla nas Polaków konieczna. Nie bardzo rozumiem zatem fakt, że ludzie nie dają się przekonać do rozwiązań tańszych, bardziej ekologicznych niż opalanie węglem. Również specjaliści we wspomnianej wyżej audycji wypowiadali się na temat ciepłowni w której spalany jest wysokokaloryczny odpad, uważając je za jedyne rozsądne wyjście z sytuacji, która w przyszłości może okazać się patowa dla nas Polaków. Z informacji uzyskanych z wielu źródeł wynika, iż tego typu ciepłownie są bardziej ekologiczne niż aktualnie te opalane węglem. Dlatego apeluję do wszystkich którym zależy na ekonomice i ekologii, dajmy szansę tym, którzy chcą coś dlatego miasta zrobić. W każdej chwili po uruchomieniu ciepłowni możemy zablokować jej pracę na wypadek emisji trujących przez nią gazów. Gdy nie damy szansy rozwojowi w tej dziedzinie utoniemy w smogu i w tonach śmieci, których już od 2017 roku nie można będzie zakopywać w całości, bez odzysku frakcji palnej wysokokaloryczne. Czy taka perspektywa nas zadowala - chyba nie.

Do prezesa | 2016-12-12 11:56:08 napisał(a):

Niech se pan pożyczy kilka takich szczlnych kontenerów, wyładuje śmieciami i postawi na ciepłowni przy ostrowieckiej
niech postoją kilka dni i zobaczymy czy będzie śmierdziałao
taki pierwszy test

mieszkaniec | 2016-12-12 11:57:51 napisał(a):

Były dwie jedna czarna druga ruda obie bardzo krzyczały i nie zawsze na temat .

ALF | 2016-12-12 12:03:31 napisał(a):

Moim skromnym zdaniem taka spalarnia powinna powstać przy ul Kościelnej 1 km w głąb lasu i po sprawie nie powinno w ogóle śmierdzieć a z czasem można by było transportować tam odpady z Constaru.Panowie prezydenci dogadajcie się wreszcie i zróbcie coś dobrego dla potomnych bo zgoda buduje a wy ciągle se dopiekacie i nie myślicie nic o tym naszym zapyziałym mieście słynnym tylko z afer.

do ja | 2016-12-12 12:13:00 napisał(a):

Też tak uważam,skoro funkcjonuje gdzie indziej to i u nas powinno.Ludzie nie dajcie sobą manipulować.Na ul Bocznej jest oczyszczalnia i jakoś ludzie tam żyją i nie śmierdzi,ateż jak zaczynali budować było veto i wielkie problemy.Teraz jest inna technika i nie trzeba zawsze być na nie tylko na TAK ja 3 razy TAK

Do mieszkaniec | 2016-12-12 12:14:54 napisał(a):

Trzeciej w okularach co z basenami przyjechała nie policzysz? Tamtej wolno bo ja wynajeliscie??? Nie masz gnoju mentalny monopolu. Myślałeś że do końca życia tłuste ****.będziesz z całą resztą cwaniaczków pasł na naszych podatkach????? Dobrze wiesz gdzie się wasze kariery skończa jak reszta przejrzy na oczy. A przejrzy to ci mogę obiecać.

Mieszkaniec 2 | 2016-12-12 12:33:13 napisał(a):

Minister środowiska ogłosił,że nie będzie wspierał takich inwestycji a wręcz zwróci się do marszałkow o ich blokowanie. Z prostej przyczyny. Zabraknie już teraz odpadów. A po ustawie recyklingowej możecie sobie spalarnie wsadzić w.... Ludzie będą spłacać kredyty i cały ten super pomysł. Ale prezes jest mądrzejszy, on wie co robi. Dotacja, Marszałek... Niech se ta ludzie płacą, jego już wtedy nie będzie

Starachowiczanin | 2016-12-12 12:37:44 napisał(a):

Było cymbalistów wielu ale żaden nie śmie zagrać przy ... Pocheciu. Dno i siedem metrów mułu. Do tego ta zgraja koryciarzy w asyście pana prezesa. Dno. Jaki prezydent taki folwark.

Lodziara szpitalna | 2016-12-12 12:44:26 napisał(a):

Niech się złota ekipa przyzna jakie wały szły w szpitalu na sprzęcie. Dlaczego CBA tego nie prześwietli??? Myślicie, że całe życie będziecie lody w Starachowicach kręcić? Bo ciemny lud kupi wszystko cokolwiek wymyślicie?

dla Starachowic | 2016-12-12 13:02:53 napisał(a):

Może chociaż raz coś będzie zrobione z korzyścią dla naszego miasta. Pan Kwiecień i Pan Bernatowicz zabierają głos na NIE, bo niby chcą dobra mieszkańców. Tylko gdzie Panowie byli jak kilka lat temu Tesco chciało kupić Łąki i zainwestować pieniądze. Starachowicom nie opłacało się to- skorzystał Ostrowiec. Gdzie Panowie byli, jak był zatwierdzany projekt rynku? Za te pieniądze, które były wydane na oprawy można było zastosować oświetlenie LED, ale przecież my mieszkańcy jesteśmy bogaci i możemy płacić kolosalne rachunki za oświetlenie rynku. Panom za doradzanie w inwestycjach już dziękujemy. Niech wreszcie zacznie się coś pozytywnego dziać w tym mieście

Do powyżej | 2016-12-12 13:06:44 napisał(a):

Co Ty kurde bredzisz? To Bernatowicz jako jedyny z kandydatów w 2006 r powiedział że chce żeby galeria handlowa był w mieście. Jakie Tesco chciało kupić? Gorzej ci?

Do dla starachowic | 2016-12-12 13:11:03 napisał(a):

Oświetlenie mogło w całym mieście być ledowe. Ciekawe kto sowe położył. Właśnie to świadczy o priorytetach. Sowa była zła bo by kwiecień mógł się pod nią podpisać, oszczędności dla miasta zle. Spalarnia dla zecu dobra. Kali nawet rozumiec

na TAK | 2016-12-12 13:11:21 napisał(a):

Budowa spalarni kilka lat temu mogłaby budzić sprzeciw. Przy dzisiejszych wymogach oraz zastosowaniu najnowszych technologi sprzeciwianie się takiej inwestycji jest działaniem bezsensownym. Zadbajmy o nasze miasto i o środowisko

spółdzielca | 2016-12-12 13:11:24 napisał(a):

Z tego co mi wiadomo pan Kwiecień była na spotkaniu jako radny, a pan Bernatowicz jako sąsiad tej inwestycji. Nie widziałem aby Panowie razem współpracowali na sali w trakcie spotkania. Natomiast klakierzy Pochecia wraz z basenem dali popis braku kultury. Wasze czasy się już kończa.

Mieszkaniec Wanacji | 2016-12-12 13:16:55 napisał(a):

Odwołać Materka! Chcemy referendum!!! Dość nieudolnych rządów w tym mieście.

Ciekawe | 2016-12-12 13:19:16 napisał(a):

Ale czy nie jest tak ze pan z firmy na spotkaniu nie powiedział że koszt uzyskani 1 gigadzula ze śmieci będzie taki sam jak koszt z mialu? To po co 60 TON DZIENNIE zwozic do naszego miasta?

@Ciekawe | 2016-12-12 13:25:58 napisał(a):

A nie po to żeby było ekologicznie ? ? ?

mysza | 2016-12-12 13:29:46 napisał(a):

Nowoczesne spalanie śmieci w Europie są budowane w miastach. Dlaczego u nas budzi to taki sprzeciw? Naprawdę tak trudno trochę zdobyć informacji na ten temat i zrozumieć, że sprzeciwiając się, sami sobie szkodzimy. Nie bójmy się korzystać z nowych technologii

szczur | 2016-12-12 13:33:46 napisał(a):

Skąd te odpady będą wożone? Jaka jest gwarancja ze po wybudowaniu spalarni zabraknie frakcji palnej do tej instalacji. Macie cudowny przepis na to?

Ciekawe | 2016-12-12 13:38:49 napisał(a):

Spala dodatkowo w mieście 60 ton dziadostwa dziennie i będzie bardziej ekologicznie !!! ?

Ekolog | 2016-12-12 13:44:31 napisał(a):

Zadbajmy o środowisko. Wybudujmy spalarnie nad rzeką. Obok kąpieliska. Będzie w lato oczyszczać powietrze z dymow grillowanej na piachach kiełbaski. Może też skutecznie wpłynie na frekwencję i wreszcie goście z Ostrowca i okolic pchać się pod chmurkę na piachy nie będą. W późniejszym terminie rewitalizacji kąpieliska może ścieki z oczyszczalni wpuścić? Przecież ludzie lubią w go... Wypoczywac. Prezes się poświęci. Pojedzie do Egiptu żeby mieszkańcom nie odbierać możliwości zaciągnięcia się ta swiezyzna..

Wynglorz | 2016-12-12 14:13:13 napisał(a):

Pocheć nie bądź taki szprytny bo Ciebie z tyłu zabraknie. Gdyby odpady były ze Starachowic, a to w porządalu. Wszystko gra. Można sobie zagwarantować stały strumień do spalarni. Wychajstrować 50 milionów złotych i grzać bloki bez obaw. Ale skoro to są odpady spoza Starachowic, to chłopie, nie ma takiego mądrego, żeby zmusić inne gminy do takiego prezentu dla Starachowic (jeśli to jest ***** znoszące złote jaja, jak to przedstawiacie). Wydymacie mieszkańców na 50 baniek, a spalarenka będzie dymała na gaz. Cztery razy drożej niż na węgiel. Idźcie Wy durne jełopy w cholerę. Roznieśta ulotki jakiemu posłowi albo najlepiej do europarlamentu, żeby Was stąd zgarnął. Najlepiej na zawsze. Kariera w Brukseli w odpadach tez dobra fucha.

mieszkaniec | 2016-12-12 14:22:09 napisał(a):

do tej pory pali się w kotłowni węglem i jakoś nie widzieliście i nie czuliście skutków ubocznych. Ze sypie się na głowę popiół spada siarka farcie sody. Kąpielisko piachy ekologiczny obiekt bez przesady wokół firmy zakłady które kurzą hałasują spływa z nich wodami deszczowymi brud i chemikalia. Jakoś ludzie nie zważają na kotłownie i to otoczenie. Piachy to bajoro w strefie przemysłowej tak wynika z planu zagospodarowania przestrzennego. .

Obiektywny | 2016-12-12 15:45:58 napisał(a):

Zakończę ten spór jednym zdaniem, jak nie wiadomo o co chodź to chodzi o kasę, lobbing koncernów za spalarnia nie jest tajemnicą i można na forach bez problemu o tym biznesie poczytać.

Bezstronna | 2016-12-12 16:12:39 napisał(a):

Według mnie jest to spór polityczny. Tym co już byli i nic nie zrobili a nawet zaszkodzili, nie podoba się,że można działać dla dobra ogółu. Zawsze jest tak, że ludzie boją się czegoś nowego. W Ameryce aby nie budowano torów kolejowych, także prości ludzie protestowali . Dziś nikt już nie mówi, że ta budowa była czymś złym. Pozwólmy zrobić coś będąc jednymi z pierwszych a nie narzekać, że nie możemy dogonić Europy.

do bezstronnej.i obiektywnego. | 2016-12-12 16:19:14 napisał(a):

Napisz gdzie mieszkasz i poproś Pochec Ian aby postawił spalarni e na waszej ulicy.A potem pochwal się somsiadom jak im pomogles

Ekolog | 2016-12-12 16:25:47 napisał(a):

60 ton smieci palone codziennie przez 360 dni .... 350 ton smieci kolo kapieliska Piachy na placu...

Do bezstronna | 2016-12-12 16:27:17 napisał(a):

To wyjedź do tej Ameryki wraz ze swoimi madralami od spalarni i tam ja budujcie. Nie do widzenia.

Do Ekolog | 2016-12-12 16:30:48 napisał(a):

21360 ton rocznie. Szczury, robale, smród i syf. Dobre materek to czarne logo zrobił dla miasta, wpisuje się ta spalarnia w jego wizje. Zaraz mzk padnie do końca, w mieście dziadostwo no to spalarni jeszcze brak.

A. Sz. | 2016-12-12 19:02:51 napisał(a):

Ale sobie Materek profesjonalistów pozatrudniał, od sety i galarety! Biedne to miasto.

co tu nie gra | 2016-12-13 09:32:48 napisał(a):

Jak to możliwe, ze nie słyszymy głosu prezydenta Wychodzi na to, ze nie ma prawa głosu ☺Nie przyszedł bo miał podsumowanie 2 lat kadencji to w takim razie skad na tym podsumowaniu znalazł się pochec gliwinski i sowula?Ci panowie chyba byli obecni na konsultacjach.Wychodzi na to, ze ten prezydent chyba jednak mógł przyjść no ale stwierdził, ze lepiej się nie pokazywać ☺Nie dziwie sie jemu w sumie.

do A.SZ | 2016-12-13 09:57:34 napisał(a):

Czy ktoś może mi powiedzieć czy to prawda czy tylko plotki że prezesi ZEC i PWIK pozatrudniali sobie nawzajem kogoś z rodziny.Słyszałem to stojąc w kolejce do poradni w szpitalu.Mówili też o jakimś radnym który zmienia pracę jak rękawiczki niedawno był w Mopsie a teraz jest znawcą za grubą kasę w ZEC-u

Marcin | 2016-12-13 10:21:36 napisał(a):

Nie ma czegoś takiego jak ekologiczna spalarnia śmieci !!!.
NA chwilę obecną technologia która jest dostępna pozwala na znaczne ograniczenie trujących związków wydostających się z kominów spalarni , jednak nie dezaktywuje ich całkowicie. Przy takich ilościach śmieci które będą spalane dziennie w dolinie rzeki kamiennej jakość powietrza niestety pogorszy się znacząco. I nie chodzi tu przede wszystkim o widoczny dym , czy zapylenie , ale np. o DIOKSYNY . Przy tego tupu inwestycjach w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ukształtowanie terenu . Nie wybieramy dolin , kotlin , obniżeń terenu .
Podniesiona sprawa kosztów budowy rurociągu , zapewniam jest niczym z kosztami które będzie musiało ponieść Państwo w aspekcie ochrony zdrowia i leczenia wielu chorób na które mieszkańcy doliny rzeki kamiennej zaczną zapadać. Na tego typu inwestycje trzeba spojrzeć globalnie i w szerokiej perspektywie czasu. Pamiętajmy ze tak naprawdę to o czym teraz decydujemy tworzy świat w którym będą żyły nasze dzieci i wnuki. Pozdrawiam

do do A Sz | 2016-12-13 12:40:53 napisał(a):

Zona pochecia znalazla zatrudnienie w PWiK, a syn gliwinskiego w ZEC-to jeden z przykadow☺transparentność prezydenta się kłania.

Do powyzej | 2016-12-13 13:22:53 napisał(a):

Ha ha ha no to materek pokazałeś z kolesiami :-D :-D pochec brawo! :-D gliwinski brawo :-D Ż E N A D A !!!

do do do A SZ | 2016-12-13 13:59:17 napisał(a):

Ale jaja to żonka pochecika pracuje w wodociągach-zapewne jako najlepszy specjalista od rzeczy zbędnych.Ciekawa jestem czy był ogłoszony konkurs,czy chociażby ogłoszenie o naborze.No to narobiłeś sobie panie Materek kwasów,widać że kompletnie nie panujesz człowieku nad spółkami robią tam co chcą

aa | 2016-12-13 14:13:46 napisał(a):

Za to po transparentnym konkursie MZK kwitnie.

Nooo | 2016-12-13 14:28:52 napisał(a):

MZK to samo :-D :-D mamy najlepszych fachowców. Stacja paliw zamknięta....i co dalej? Lepiej jak jest zamknięta niż kiedy działała i sprzedawała paliwo? Nie ma już kupca? Co się stało materek i prezesie?

zosia | 2016-12-13 15:38:15 napisał(a):

Czy Starachowice to prywatny folwark Materka Pochecia i jemu podobnych? Odwołać ta hołotę, narcyzów i buraków!!!

a co! | 2016-12-13 15:42:51 napisał(a):

Stali na zimnie ulotki rozdawali to i mają, ten co nierozdawał niech żałuję !

obserwator2 | 2016-12-13 16:19:25 napisał(a):

Kwiecień z Bernatowiczem robią sobie już kampanie wyborczą a wy się ludzie opluwacie się na forum ,jak by była spalarnia zrobiona za ich kadencji to by było luks .Zwykła rozgrywka polityczna

platnik podatkow na opasłe wieprze | 2016-12-13 16:38:22 napisał(a):

Za to chłopaki od garow już nie raz pokazali gdzie uczciwość i szacunek dla mieszkańców mają. Oni to nigdy nic pod siebie, baseny, stolica, same k..asy. Wzorcowa ekipa. Całe miasto im pluje w...bo wszyscy wiedzą jaki interes planują. Jakbyście chcieli dobra mieszkańców tobys miejsce zrobili prawdziwym fachowcom, a nie takim patałachom. Dzięki takiemu.... ten kraj tak wygląda. Żeby tylko naźreć ryja, napchac, póki jest okazja. D...już się nie mieści na dwóch krzesłach, ale jeszcze mało, jeszcze wydoić...

Do obserwator 2 | 2016-12-13 19:04:37 napisał(a):

Akurat Bernatowicz to mieszka w linii prostej od tego badziewia jakieś 700 m, więc to nie kampania panie obserwator przez małe o.

Ruda | 2016-12-13 19:07:33 napisał(a):

Nikt nie jest przeciwnikiem nowych technologii, ale żeby je wdrożyć należny zachować zasady zrównoważonego rozwoju.
Proponowana inwestycja ma się nijak do lokalizacji i istnieje obawa niepoprawnej eksploatacji z powodu.... no właśnie z powodu braku zatrudnienia w spółkach ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami.
jak ktoś choruje to idzie dla lekarza, jak ma problemy prawne to kieruje się do prawnika, a przy inwestycjach inżynierskich powinni pracować inżynierowie o określonej specjalizacji.
Brak wiedzy zarządu ZECU jest zatrważajcie, towarzystwo uczy się już 1,5 roku jeździ na kursy o odpadach, zwiedza Europę bo ma nadzieję, że się nauczy. Z przykrością stwierdzam ze jesz cze długo musi się uczyć.
Ja tym ludziom nie wierzę gdyż posiadam kierunkowe wykształcenie i widzę b. wiele niedomówień i przemilczeń. Czy np. ktoś wspomniał o sorbencie - jego cenie i jak często będzie musiał być wymieniany NIE Nawet oddziaływanie sorbentu został przemilczane w raporcie środowiskowym. O czymś to świadczy - przemyślcie sobie wszyscy czy powierzylibyście swoje zdrowie lekarzowi czy szarlatanowi?

Gosc | 2016-12-13 19:28:24 napisał(a):

Poziom wiedzy na ten temat ludzi z zecu jest bliski zera absolutnego. Ale teraz materek będzie miał chyba nowych doradców, zenka i gienka.... Brawo :-D

do pochecia | 2016-12-13 20:18:41 napisał(a):

pocheć jak jesteś taki mundry to zorganizuj za własne pieniądze albo złóż się z sowulą na wyjazd społecznej delegacji do Niemiec żeby pokazać jak ta instalacja faktycznie działa… Czy nie kopci, czy nie śmierdzi itd, bo póki co te twoje i tobie podobnych opowiastki to tylko bla, bla, bla dla naiwnych!

Do obserwator 2 | 2016-12-14 15:21:39 napisał(a):

A zaobserwowales ile kosztował sponsoring Zecu wyjazdu do stanów zawodnika Vikinga i jak to wpłynie na cenę za ciepło? I jaki zysk ze sponsoringu mają mieszkańcy i spółka?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie