Niebawem II Starachowicka Strzała

9936.nsmed

Ruszyły przygotowania do II Starachowickiej Strzały, wielkiego kolarskiego wyścigu, współorganizowanego przez Powiat Starachowicki, którego druga odsłona odbędzie się już 1 lipca br. Tym razem w ramach Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym, przez co emocji będziemy mieć jeszcze więcej!

Imprezę organizuje firma Poland Bike, a wspiera ją Powiat Starachowicki, Miasto Starachowice i Hotel Europa. Przedsięwzięcie będzie ogromne, bo oprócz wyścigu dla amatorów odbędą się również w tym roku Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie szosowym czyli wyścigi dla zawodowców. Wg wstępnych szacunków może pojawić się nawet ok. tysiąca kolarzy.

W środę, w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne z udziałem głównego organizatora czyli Grzegorza Wajsa z firmy Poland Bike, a także współorganizatorów i służb, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Omówiono na nim wstępny program i przebieg trasy.

Kolarskie Miasteczko, tak jak rok temu zlokalizowane zostanie przy starachowickim Hotelu Europa Starachowice Business & Spa. Tam znajdzie się również biuro zawodów imprezy, a przede wszystkim start i meta wyścigu, jak  poinformował Marek Gronowski – koordynator trasy.

Na początek zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 10 km rundy honorowej, na której będą mogli się także rozgrzać. Start ostry zaplanowany został na wysokości tamy nad zalewem Brodzkim.Tam też rozpoczynać się będzie runda. Ma ona ok. 30 km. W zależności od kategorii będzie kontynuowana raz, dwa lub trzy razy. Pierwszy dystans będzie mieć 63 km (od startu ostrego), drugi – 93 km. Najdłuższy, dla mastersów i cyklosport – 123 km.

-Przewidzieliśmy też imprezę towarzyszącą w ramach Starachowickiej Strzały na rowerach szosowych – 63 km oraz dla zawodników na rowerach MTB. Tu dystans będzie nieco krótszy – 23 km, ale równie ciekawy – zapewnia M. Gronowski.

Zawodnicy na pewno będą się dobrze bawić. Program przewiduje start w dwóch turach.

Przedpołudniowa zacznie się odprawą techniczną dla wszystkich zawodników. Pierwszy start honorowy odbędzie się ok. godz. 9.30, a starty ostre - od godz. 10.00 do 11. Pierwsi zawodnicy z tej tury powinni przekroczyć metę ok. godz. 12.30-12.40, ostatni zjadą tu przed 14.

Potem rozpocznie się II tura i najmocniejsze ściganie. Dekoracja zwycięzców zaplanowana została na godz. 19.00. Szykuje się zatem dzień pełen wrażeń, zwłaszcza że gośćmi specjalnymi będą mistrzowie etatowi – Zenon Jaskuła i Ryszard Szurkowski, jak zapowiedział w środę główny organizator imprezy Grzegorz  Wajs.

Do udziału w imprezie zapraszają wszystkich mieszkańców Starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski.

- Już dziś rezerwujcie państwo ten termin. Bądźcie z nami 1 lipca. Będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną, integracji i doskonałej zabawy – zachęca starosta Danuta Krępa.

Więcej szczegółów niebawem.

Reklama

Źródło: powiat.starachowice.pl

Dodane: 18.05.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie