Niebezpieczny budynek przy ul. Kościelnej

12307.nsmed

Walące się stropy, spadające cegły, niebezpiecznie pochylone mury, zarośnięte pozostałości studni głębokie na kilka metrów. Takich prywatnych posesji nikt nie pilnuje, a często gromadzi tam się młodzieży czy przebywają osoby bezdomne. W trosce o życie i zdrowie tych, którzy szukają schronienia w takich miejscach, rewirowi Straży Miejskiej prowadzą wzmożone kontrole terenów podległych rewirów, w których znajdują się opuszczone budynki. 

Celem cyklicznych kontroli jest wyszczególnienie miejsc opuszczonych i niezabezpieczonych. Na bieżąco wszczynane są kolejne postępowania mające na celu doprowadzenie do eliminacji zagrożenia związanego z możliwością zawalenia się opustoszałych ruder. - W trakcie realizacji działań ujawniliśmy kolejne niebezpieczne miejsce na terenie naszego miasta, które stanowi realne zagrożenie dla osób tam przebywających. Po potwierdzeniu zasadności zgłoszenia nieruchomości z ulicy Kościelnej, sporządzona przez Rewirowego notatka wraz z dokumentacją zdjęciową została przekazana do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Dalsze użytkowanie budynku w obecnym stanie technicznym może grozić zawaleniem i stanowi zagrożenie bezpieczeństwa życia - informuje starachowicka Straż Miejska.

Info/fot: SM Starachowice 

Dodane: 11.02.20 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Starachowiczanin | 2020-02-11 15:02:19 napisał(a):

A wyburzyć i po sprawie nie czekać aż się samo zawali.

Ikar | 2020-02-11 18:07:20 napisał(a):

I bardzo dobrze że kontrolują,by nie doszło do takiej tragedii jak w Zakopanem. Takie rudery powinny być rozbierane zanim coś się stanie!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie