Niedzielski: będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek surogatami jak przyłbica czy chusta

14391.nsmed

Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami jak przyłbica czy szalik i chusta, które nie stanowią skutecznego zabezpieczenia przed koronawirusem; co do rodzaju maseczek, będzie tylko miękka rekomendacja Rady Medycznej - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski był pytany na piątkowej konferencji prasowej, czy jest planowana zmiana w zasadach zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a jeśli tak - kiedy ona wejdzie w życie; dopytywano go, czy zostanie wycofana możliwość noszenia przyłbic i jakie                                                                                   maseczki będzie trzeba stosować.

Minister zdrowia odpowiedział, że jest to temat, który razem z Radą Medyczną w tej chwili analizują. "Pan profesor (Andrzej) Horban wraz z Radą Medyczna przygotował zalecenia, jakie maseczki w sposób najskuteczniejszy, najbardziej efektywny mają chronić nas przed zakażeniem" - powiedział.

"Ale rzeczywiście, jeśli chodzi o kwestię używania zamiast maseczek - tych najprostszych chirurgicznych albo bardziej zaawansowanych - przyłbic albo szalika bądź chusty, to rzeczywiście patrząc na to, co dzieje się w tej chwili z pandemią i patrząc na to, że mamy coraz więcej nowych zakażeń, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które jednak nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią skutecznego zabezpieczenia" - mówił Niedzielski.

"Także przyłbice - nie; chusty - nie; natomiast maseczki - tak. Co do rodzaju maseczek, to będzie tylko w formie miękkiej rekomendacji Rady Medycznej" - podsumował minister zdrowia. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ itm/

Artykuł: PAP (licencja)

RemondisReklama

Dodane: 19.02.21 | Odsłony: 2465 | komentarze (8)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Olin | 2021-02-19 21:53:53 napisał(a):

Niech się bujają

tomasz | 2021-02-20 07:59:14 napisał(a):

Ta banda nieudaczników potrafi organizować tylko konferencje prasowe z których nic nie wynika.

do Tomasz | 2021-02-20 08:18:45 napisał(a):

Mówisz o bandzie POwskiej.Masz sto procent racji.Takich nieudaczników i sprzedawczyków nawet za okupacji nie było.

tomasz | 2021-02-20 09:21:18 napisał(a):

Masz rację jednych nieudaczników zastąpili jeszcze więksi .A niedługo pewnie będziemy mieć nowego premiera byłego burmistrza Pcimia który ukończył Ochronę środowiska na znamienitej uczelni w Radomiu.

parunia76 | 2021-02-20 13:08:35 napisał(a):

Co ma zrobić osoby która nie możą chodzić w maseczkach bo ich dusi i jedynie przyłbica cała lub pół przyłbica jest dla nich ratunkiem.To co mają nosić na siłę maseczkę i się dusić.Litości panie ministrze zdrowia.

arti | 2021-02-20 15:21:35 napisał(a):

co koledzy mnie zarabiają?

Kurak | 2021-02-20 17:41:15 napisał(a):

Szmatką na virusa , może mają z przeceny jakieś co po nich chińskie szczury biegały hahaha

covid to nie żarty | 2021-02-22 09:32:52 napisał(a):

Ludzie czy wy już nie zmądrzejecie.To złe tamto złe ,to napraw jeden z drugim żeby było dobre.Może tym zaskarbisz sobie kogoś.Przez negowanie wszystkiego w czambuł robisz jeden z drugim z siebie idiotę.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie