Niedzielski: do 29 listopada żadnych zmian – ani obostrzających, ani luzujących

13955.nsmed

Obecne restrykcje wprowadzone w wyniku pandemii obowiązują do 29 listopada. Do tego czasu nie będzie żadnych zmian obostrzających ani luzujących – poinformował na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia, pytany o możliwość zaostrzenia lub poluzowania obecnie obowiązujących restrykcji, odparł, że obecne restrykcje obowiązują do 29 listopada.

"Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy, dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian ani obostrzających, chyba że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje, ani też luzujących na pewno nie będzie" – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że wynika to zarówno z doświadczeń okresu wakacyjnego, jak i z konieczności analizy obecnej sytuacji po wprowadzeniu nowych restrykcji 1,5 tygodnia temu.

"Nie ma przestrzeni na poluzowanie, jest przestrzeń na wnikliwe analizowanie, na jakim jesteśmy poziomie i przede wszystkim podejmowanie bardzo ostrożnych decyzji" – zaznaczył szef MZ. (PAP)

Autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski

mro/ rbk/ joz/

Artykuł: PAP (licencja)

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 19.11.20 | Odsłony: 160
Tagi:

Komentarze użytkowników

Jak to ? | 2020-11-20 08:40:55 napisał(a):

Ktoś zaczyna wyciągać wnioski z kłamliwych zapewnień Morawieckiego z okresu letniego..Teraz plany są na tydzień do przodu, nie dalej.Ten rząd nie ma co planować długofalowo .

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie