Nieruchomość po szkole przy ulicy Kieleckiej na sprzedaż

11659.nsmed

Prezydent miasta Marek Materek w lipcu br. podpisał zarządzenie nr 337/2019 w sprawie przeznaczenia do sprzedaży w drodze przetargu pisemnego nieograniczonego nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Starachowice, położonej w Starachowicach przy ul. Kieleckiej oraz ustalenia ceny netto do I przetargu pisemnego nieograniczonego, zatwierdzenia i ogłoszenia wykazu obejmującego tę nieruchomość.

Chodzi o tereny zlikwidowanego gimnazjum nr 1 przy ulicy Kieleckiej. O losy tej nieruchomości zapytał podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej radny Dariusz Lipiec. Prezydent Materek odpowiedział, że będzie na sprzedaż. Włodarz miasta dodał, że referat edukacji analizował możliwość przywrócenia tam dawnej szkoły podstawowej i jak powiedział: ze wszelkich analiz referatu wynika, że absolutnie w Starachowicach nie ma potrzeby stworzenia kolejnej podstawówki.

Jak można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej cena wywoławcza netto do I przetargu wyniesie 5 milionów 700 tysięcy złotych. 

OPIS z BIP: 

Zgodnie ze „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice” - Uchwała nr IV/5/08 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 25 kwietnia 2008 roku, nieruchomość położona jest w obrębie jednostki E3 - KIELECKA – teren zabudowy jednorodzinnej, duże rezerwy terenów budowlanych. Nieruchomość objęta wykazem położona jest w południowej części miasta Starachowice, na terenie ze spadkiem w kierunku północnym (takie ukształtowanie otwiera panoramę na zalew Pasternik i panoramę miasta). Od strony północnej przylega do pasa drogowego ul. Kieleckiej, od wschodu i południa przylega do działki wydzielonej pod poszerzenie ul. Stanisława Moniuszki, od zachodu do nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi. Nieruchomość posiada dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Od pasa drogowego ul. Kieleckiej – droga krajowa nr 42 - oddzielona jest ogrodzeniem z siatki w ramach na cokole betonowym z bramą dwuskrzydłową z siatki w ramie stalowej. Dostęp do tej drogi w rozumieniu przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym następuje urządzonym zjazdem. W granicy zachodniej i południowej jest ogrodzona siatką na słupkach stalowych. Teren działki o kształcie zbliżonym do prostokąta, jest zabudowany budynkiem pełniącym dotychczas funkcję Gimnazjum Nr 1 i budynkiem użytkowanym jako mieszkalny, boiskiem ze sztuczną nawierzchnią i boiskiem z nawierzchnią bitumiczną. Wjazd na teren działki i parking przy skrzydle zachodnim budynku posiada nawierzchnie z trylinki, teren przed budynkiem od południa i północy posiada nawierzchnię z płytek chodnikowych betonowych. Chodniki przy boisku ze sztuczna nawierzchnią i chodnik do schodów terenowych prowadzących do szatni posiada nawierzchnię z kostki brukowej. Pozostałe schody terenowe wykonane są z betonu i płytek chodnikowych. Na terenie nieruchomości znajdują się przyłącza: wody, energii elektrycznej, kanalizacji sanitarnej, gazu i kanalizacji deszczowej.

Dodane: 15.08.19

Komentarze użytkowników

Starachowiczanin | 2019-08-15 10:37:10 napisał(a):

A nie można ludziom mieszkań zrobić.?

Maciej | 2019-08-15 11:07:44 napisał(a):

Wróżę sponsora z hotelu, widzę stacje paliw, lub hotel dla obcokrajowców

Sprzedam wszystko | 2019-08-15 11:12:36 napisał(a):

Materek jak to jest ze poprzednicy potrafili że starej przychodni zrobić blok, a ty że szkoly nie możesz?

zxy | 2019-08-15 20:38:03 napisał(a):

Stbs chce bloki budować za miliony zamiast przerobić budynek tej szkoły na lokale mieszkalne. Taniej i szybciej.

@ | 2019-08-15 20:49:17 napisał(a):

Taniej to nie chyba że ty w szkole chcesz mieszkać i z resztą sąsiadów do klopa latać jednego na pietrze jak u kiepskich ha ha
Ty lepiej odpocznij bo rano łopata i hej

@@ | 2019-08-15 21:17:13 napisał(a):

Wyjdzie taniej niż budowa bloku od podstaw. Przychodnie dali radę przerobić na blok z balkonami i jakoś opłacało się.

no cóż | 2019-08-15 22:58:00 napisał(a):

Władze miasta i powiatu miały lepiej zarządzać majątkiem . Niestety zamiast urządzić tam szkołę średnią , postanowiono sprzedać obiekt. Myślę , że po paru nieudanych przetargach ktoś kupi to za bezcen. Ale co tam to nie moje tylko wspólne znaczy się można zmarnować.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie