Nowe autobusy już na ulicach Starachowic

16031.nsmed

Dzisiaj o świcie na ulice naszego miasta wyruszyły nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy komunikacji miejskiej. To kolejny etap zmian, które pozwolą zwiększyć jakość funkcjonowania transportu zbiorowego w Starachowicach. 

Od 1 kwietnia br. mieszkańcy Starachowic oraz osoby opłacające w naszym mieście podatki mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Z informacji, które płyną od kierowców Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska wynika, że już po pierwszych dwóch tygodniach jej funkcjonowania nastąpił około 50% wzrost ilości pasażerów. Nowe autobusy, które pojawiły się dzisiaj na naszych drogach, są kolejnym czynnikiem, który ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z transportu publicznego.

- Dostarczyliśmy autobusy wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach, w której zdecydowaną większość kadry pracowniczej stanowią mieszkańcy Starachowic i regionu świętokrzyskiego. Jestem pewna, że nowoczesne autobusy przyczynią się do tego, że starachowiczanie jeszcze chętniej będą korzystali z transportu publicznego. To autobusy ekologiczne o napędzie gazowym, wyposażone dodatkowo w moduł hybrydowy, dzięki czemu zużywają mniej energii. Pojazdy zawierają także pełne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - zaznaczała Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska podczas kwietniowej konferencji.

Przypomnijmy, że Gmina Starachowice za kwotę ponad 27 mln zł zakupiła 20 nowych, ekologicznych, niskopodłogowych, zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG autobusów. Wszystkie pojazdy zostały wyprodukowane w Starachowickiej fabryce MAN BUS.

- Wierzę, że nowe autobusy spełnią oczekiwania Starachowiczan, a komfort podróżowania nimi po mieście będzie wysoki. Jednocześnie cały czas pracujemy nad tym, by siatka połączeń była jak najlepsza i dziękujemy mieszkańcom za wszystkie opinie, które spływały do nas w postaci wypełnionych ankiet - mówi Prezydent Miasta Marek Materek. 

Zakup autobusów to część dużego projektu, którego wartość́ wynosi blisko 130 mln zł. Dofinansowanie ze środków europejskich stanowi znaczną większość tej kwoty.

Nowe autobusy można było dzisiaj spotkać na wielu ulicach całego miasta. Fotorelacja [kliknij].

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 12.05.22 | Odsłony: 647
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie