Nowe parkingi, monitoring i droga na os. Skałka

8897.nsmed

Blisko 50 miejsc parkingowych powstaje przy ulicach Leśnej i Glinianej. Kolejnym zadaniem zaplanowanym w tej części miasta jest budowa monitoringu miejskiego. Jednak niewątpliwie największym przedsięwzięciem, do którego realizacji przygotowuje się Gmina Starachowice, będzie przebudowa ul. Kościelnej.

- Trwają prace związane z budową miejsc postojowych przy ul. Glinianej 1 jak również przy blokach Leśna 14 i Leśna 16 – są to zadania, które mamy wpisane do Budżetu Miasta między innymi za sprawą radnej z tego okręgu – pani Jadwigi Piątek. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Prace te potrwają do końca sierpnia, wykonawcą jest firma DROGMAR z Ostrowca Świętokrzyskiego. W sumie, w tych dwóch lokalizacjach powstanie, obok siebie, blisko 50 miejsc postojowych, teren został utwardzony, odwodniony więc mieszkańcy będą w dużo lepszych warunkach parkować swoje auta, a w przyszłości także w dużo bezpieczniejszych bo planujemy także wykonanie oświetlenia tego terenu.

Przy ul. Leśnej 14 – 16 trwają prace rozbiórkowe istniejących miejsc postojowych, docelowo powstanie tu parking z kostki betonowej o łącznej powierzchni 172 m. kw., 62 metry chodnika oraz droga dojazdowa. Koszt tego przedsięwzięcia to blisko 69 tys. zł.

Na końcowym etapie są prace przy modernizacji parkingu przy ul. Glinianej 1. Inwestycja obejmowała prace rozbiórkowe istniejących miejsc postojowych oraz wykonanie parkingu z kostki betonowej o łącznej powierzchni 155 m.kw., i chodnika – 29 m.kw. Koszt to pond 48 tys. zł.

Umowny termin zakończenia prac to listopad jednak wykonawca zapowiada znaczne przyspieszenie informując, że do końca sierpnia obie inwestycje zostaną zakończone.

- Dobiega końca realizacja prac na parkingu przy ul. Glinianej stworzyliśmy tu 21 miejsc postojowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej, wykonujemy jeszcze drogę do bloku i przechodzimy na inwestycję obok, czyli parking przy ul. Leśnej. - informuje Paweł Podeszwa firma DROGMAR - W tym samym czasie realizujemy również budowę ścieżek rowerowych przy ulicach Skalistej i Kopalnianej.

Reklama

Kolejne przedsięwzięcia zaplanowane na tym terenie to montaż kamery monitoringu miejskiego przy ul. Murarskiej. Zadanie zostało zgłoszone i wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.

W najbliższym czasie także obszar lasku przy ul. Kościelnej wzbogaci się o nowe kosze na śmieci, co miejmy nadzieję będzie pomocne w utrzymaniu czystości na tym terenie.

Największym przedsięwzięciem będzie niewątpliwe przebudowa ul. Kościelnej dziś pełnej dziur, łat i kolein. To inwestycja na którą od lat czekają mieszkańcy nie tylko z tej części miasta, bo ul. Kościelna to jedna z głównych osi komunikacyjnych w Starachowicach.

- We wrześniu złożymy wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia w ramach Programu rozwoju infrastruktury dróg gminnych i powiatowych. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Zakres inwestycji to wymiana nawierzchni jezdni na odcinku 1,2 km, odwodnienie terenu, budowa nowych chodników i wymiana nawierzchni na już istniejących na kostkę brukową oraz wykonanie zjazdów.

Autor: Iwona Ogrodowska, UM Starachowice

Dodane: 12.08.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie