Nowy chodnik i schody przy przedszkolu miejskim

10460.nsmed

Do użytku starachowiczan przekazana została kolejna mikroinwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest to nowy chodnik i schody w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 6. Wnioskodawcą projektu był miejski radny Mariusz Konarski.

- Zakończyliśmy realizację kolejnego projektu zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice, dotyczył on remontu chodnika i schodów zlokalizowanych wzdłuż drogi dojazdowej do Przedszkola Miejskiego nr 7 – informuje Prezydent Miasta Marek Materek.- Jest to jedna z kilku inwestycji zaplanowanych na tym terenie, kolejną jest wykonanie miejsc postojowych w sąsiedztwie przedszkola i okolicznych budynków wielorodzinnych. W obecnej chwili wykonujemy dokumentację techniczną, aby uzyskać niezbędne pozwolenia i przystąpić do budowy.

Zrealizowana inwestycja obejmowała m.in. wykonanie prac rozbiórkowych starego i zniszczonego chodnika oraz schodów, ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej na powierzchni 267,75 m.kw. oraz wykonanie schodów betonowych ze zjazdami i z balustradą, regulację studni kanalizacyjnej. Wykonawcą prac był Zakład Remontowo – Budowlany JURBUD ze Starachowic, a ich koszt to blisko 50 000 zł.

- Nowy chodnik i schody to jedna z wielu inwestycji, jakie na przestrzeni ostatnich lat zostały zrobione na tym osiedlu – mówi radny Rady Miejskiej Mariusz Konarski autor projektu. - Przed dwoma laty do użytku mieszkańców oddano 10 nowych latarni ulicznych, które oświetlają budynki, oraz parking, a w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy w głosowaniu wybrali budowę kolejnych miejsc postojowych. Serdecznie dziękuję mieszkańcom całego okręgu nr 15 za zaangażowanie, za poświęcony czas, co roku nasze wspólne działania dają efekt w postaci mniejszych lub większych projektów inwestycyjnych realizowanych na tym osiedlu.

Już od 5 lat starachowiczanie decydują na jaki cel przeznaczą część gminnych pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dotychczas w ramach kolejnych edycji wykonano lub jest w trakcie realizacji łącznie 106 inwestycji zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców. Pośród przedsięwzięć już wykonanych mamy; nowe chodników, ciągi piesze, place zabaw, siłownie pod chmurką, oświetlenie uliczne, montaż monitoringu ulicznego i inne.

- Podziękowania kieruję także do tych mieszkańców, którzy sami opracowali projekty i zebrali wymagane głosy poparcia – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Zachęcam wszystkich Państwa, aby uczestniczyć w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego bo wspólnie decydujemy o tym, co w naszym najbliższym otoczeniu będzie realizowane w kolejnych latach.

Autor: Iwona Tamiołło, UM Starachowice

                                                                                 Reklama

Dodane: 19.09.18

Komentarze użytkowników

Samorządowiec | 2018-09-19 07:13:27 napisał(a):

Tak się właśnie zrobiło z budżetu obywatelskiego narzędzie ordynarnej propagandy. To służby prezydenta mają dbać o podległe tereny, włączając w to remont lub budowę niezbędnej infrastruktury. Rozczłonkowanie środków budżetu obywatelskiego na tereny wpływów radnych to zaprzeczenie tej szczytnej idei. Tu mamy dobitny przykład tego jak dwóch osobników przekuwa w sukces oczywiste zaniedbania miejskich służb. To bardzo charakterystyczna i chyba najbardziej wkurzająca zagrywka tej kadencji. Podobnie jest z portalem naprawmy.starachowice. Mieszkańcy mają wyręczać pracowników w lokalizowaniu nieprawidłowości, a w dodatku zgłoszenie wcale nie gwarantuje zajęcia się sprawą. Tak to drodzy mieszkańcy ktoś usiłuje nam zrobić wodę z mózgu, biorąc za to sowite wynagrodzenie z naszych podatków. Wybory za miesiąc, budzimy się !!!!

Zadowolony Mieszkaniec | 2018-09-19 07:18:15 napisał(a):

Marek Materek i tak wygra. Opozycja pogódźcie się z Waszą porażką :-)!!!

Obywatel | 2018-09-19 07:33:33 napisał(a):

Budżet obywatelski do zmiany chce przypomnieć że to radni PIS go rozwalili.

@ antysamorzadowiec | 2018-09-19 07:55:56 napisał(a):

Przestań pisać te nic nie wnoszące elaboraty. Materek akurat był za tym żeby BO wyglądał jak za pierwszym razem w czterech dużych okręgach, ale to radni WYBRANI PRZEZ MIESZKAŃCÓW zadecydowali żeby to było rozbite na małe inwestycje. Większość mieszkancow tez tego bo wola mieć mniejsza inwestycje bliżej domu. A to ze naprawiają drobiazgi to akurat niebie wina obecnego prezydenta bo nie było nic naprawiane z tego co zrobił, tylko wieloletnie zaniedbania w zakresie chodników, schodków czy miejsc postojowych. Wypisz wymaluj zakres referatu gospodarki komunalnej w którym prze wiele lat pracowała i prze jakiś czas szefowała referatowi pani Maria Derra. Zaległości jeśli chodzi o miejsca postojowe jako element układu drogowego to jej działka. Materek już jej wygarnął jak się wtryniała ze swoimi głupkowatym docinkami o to jak dopilnowała ścieżek rowerowych w Rynku, gdzie słupy stoją w wybrukowanej ścieżce a na Kościelnej pod górę jest kontrapas nie po tej stronie co trzeba. Pani Derra najmądrzejsza dopiero jak poszła na wymęczoną emdrytutkę. Tak samo śmieszne są te twoje wypociny antysamorzadowcu.

Pimpunka | 2018-09-19 08:05:23 napisał(a):

BRAWO dla radnego, młody umysł i szybkie działanie nie tylko w tej sprawie! Szacun!

Maria Derra | 2018-09-19 08:53:13 napisał(a):

Proszę sobie gęby nie wycierać moim nazwiskiem. Zakres prac wykonywany przez każdy Referat ściśle był związany z przyznanymi środkami z budżetu miasta i nie miał żadnego związku z jakością mojej pracy. Ponadto jakiekolwiek prawo do oceny mojej pracy w UM mają wyłącznie moi ówcześni przełożeni, choć sięganie przez kogokolwiek do takich chwytów, kiedy zakończyłam aktywność zawodową, jest po prostu żenująco słabe, a w przypadku urzędującego Prezydenta, który w dodatku ubiega się o reelekcję jest najnormalniejszą kompromitacją. Pan Prezydent, pozwolę sobie zauważyć, poza całym komizmem z tym związanym, porównując moją pracę do swojej, chyba trochę się pogubił. Ja nigdy nie sprawowałam funkcji Prezydenta Miasta !!! Po raz kolejny to przypominam !!! W sprawie rewitalizacji Rynku i przylegających ulic, jak już kiedyś wspominałam, może Pan Prezydent zaczerpnąć szczegółowych informacji od pracowników Referatu Inwestycji i zapytać zwyczajnie, czy to ja, czy ktoś inny decydował o przebiegu ścieżki rowerowej. Pozdrawiam wyborczo i proponuję zaopatrzyć się w spory zapas melisy.

Do Pimpunka | 2018-09-19 09:47:50 napisał(a):

Tak, masz rację, Sylwia też jest zadowolona

ABC | 2018-09-19 09:52:01 napisał(a):

Marek nawet jak wygrasz, to i tak lipa. Co ma wisieć nie utonie.

Mieszkaniec | 2018-09-19 11:28:06 napisał(a):

MATEREK POCHWAL SIĘ MINI PARKIEM LINOWYM NA SZLAKOWISKU JAKI PIĘKNY ZROBIŁEŚ DZIECIOM!! W SAM RAZ NA DŁUGIE TRZYMIESIĘCZNE WAKACJE ZDĄZYŁEŚ.
OBŁUDA, PROPAGANDA I POPULIZM AŻ SIĘ NIEDOBRZE ROBI!!!

żenada | 2018-09-19 13:24:46 napisał(a):

Nie wiem co gorsze, pracować źle i brać za to kasę, czy nie pracować później zwalać winę na przełożonych i brać kasę :)

@Maria Derra | 2018-09-19 14:12:19 napisał(a):

Nie księżniczkuj. Pracowałaś kobieto w Urzędzie i tez niestety musisz się tłumaczyć przed mieszkańcami tego miasta jak się o to pytają, TYM BARDZIEJ że startujesz na radną w wyborach. Z twojej odpowiedzi wynika że nie powinno to interesować mieszkańców. po prostu przyszłaś sobie do pracy, nie wiadomo co robiłaś i wyszłaś. A odpowiedzialność za to co zrobiłaś czy dobrze czy źle, spada na przełożonych. No bardzo ciekawa teoria. Nie mydl oczu mieszkańcom Była Pani odpowiedzialna za akceptację organizacji ruchu, tak czy nie? Jako mieszkaniec wystąpię do UM i poproszę o dokumenty związane z projektami związanymi z organizacją ruchu zarówno w Rynku, Moniuszki gdzie nie ma ścieżki rowerowej i nawet na łączniku Batalionow, gdzie jest tez sporo uwag. Po to się uzgadnia projekty żeby projektant poprawił. Firmuje Pani swoją osobą poważny chyba ruch społeczny i startuje Pani na radną

budżet obywatelski | 2018-09-19 14:20:47 napisał(a):

to wielka ściema. Chodzi o to jak z publicznych pieniędzy wybudować parkingi przy blokach komunalnych. To jest kupowanie sobie poparcia przez okreslonych radnych i prezydenta. Nie rozumiem dlaczego również z moich podatków buduje się przy blokach parkingi i dojazdy do garaży. Mnie nikt nie zwrócił kasy za wybrukowane podwórko czy wjazd do garażu. To jest rozbój i za to powinno sie odpowiadać przed są dem a nie wypinać pierś na medale.

do fachowca od organizacji ruchu | 2018-09-19 16:09:00 napisał(a):

Organizację ruchu na drogach gminnych zatwierdza organ zarządzający ruchem na tych drogach i zgodnie z ustawą jest to Starosta !!!

Mieszkaniec | 2018-09-19 18:01:26 napisał(a):

Proszę mnie poprawić ale czegoś nie rozumiem. Radny z SLD ściska się z Materkiem? A przeciez 4 lata temu Materek wygrał wybory hasłami odsunięcie od władzy SLD w mieście.

@ do fachowca nad fachowcami | 2018-09-19 19:57:45 napisał(a):

Bo tam w tym starostwie podobne orly. Co widać po rondzie na Iglastej bez rowerów. Ale do meritum. Proszę nie zrzucać odpowiedzialności. Zatwierdzenie organizacji to jedno, a uzgodnienie w imieniu zarządcy drogi gminnej przez osobę do tego oddelegowanej to drugie i właśnie tu o to chodzi i o tą osobę.

Wiktor | 2018-09-19 21:00:45 napisał(a):

O co chodzi z tą Sylwią?

do Mieszkaniec | 2018-09-20 18:01:58 napisał(a):

A teraz ma hasło przytulam wszystkich SLD PIS PSL Spółdzielców-to się nazywa bezpartyjny prezydent-"koryto jest najważniejsze"

Mieszkaniec | 2018-09-20 19:05:52 napisał(a):

Słabo to wygląda. Głosić hasła odnowy Starachowic i oduniecia od władzy ludzi poprzedniego układu,a teraz branie ich na listy.Oczywiacie wszystko dla dobra mieszkańców :)