Nowy samochód pożarniczy w OSP Mirzec [ZDJĘCIA]

11249.nsmed

4 maja w Mircu świętowano gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do przekazania nowego samochodu pożarniczego, który został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu. Pojazd za kwotę 840 tysięcy złotych zakupiono z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Urzędu Gminy w Mircu. Nowy samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4600 litrów oraz autopompę o wydajności 2000 litrów/min.

Uroczystość rozpoczęto Eucharystią koncelebrowaną m.in. przez kapelana starachowickich strażaków - Ks. Henryk Wólczyńskiego. Po Mszy Św. pododdziały pod dowództwem druha Pawła Staszałka przedefilowały z kościoła na plac przy Zespole Szkół w Mircu. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przekazanie samochodów pożarniczych. Dotychczas eksploatowany w OSP Mirzec średni samochód pożarniczy na podwoziu Star 12.180 trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach, zaś lekki samochód gaśniczy Ford Transit użytkowany wcześniej przez strażaków w Osinach przekazano druhom z OSP Jagodne.

Akt przekazania nowego pojazdu pożarniczego mirzeckim druhom wręczyli: Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Andrzej Bętkowski, Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec oraz wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. W trakcie przemówień Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach - st. bryg. Wiesław Ungier odczytał list Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach - nadbryg. Adama Czajki.

Ochotnicza Straż Pożarna Mirzec jest wiodącą jednostką w gminie Mirzec.  Pozyskanie nowoczesnego samochodu pożarniczego przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Info/fot: KP PSP Starachowice

Dodane: 06.05.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Dziad | 2019-05-07 11:25:44 napisał(a):

Miśkiewicz jak rozumiem dostarczył od razu wodę do wozu bojowego.

Gość | 2019-05-07 11:45:54 napisał(a):

Ooooo i małgosia była. Czyli jedna wielka rodzina.... Ha ha ha... Brawo wy...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie