Nowy sezon, nowe wyzwania

11868.nsmed

Siatkarze Cerradu SMS Starachowice już w najbliższy czwartek (10 października) rozpoczynają kolejny sezon rozgrywek trzeciej ligi świętokrzyskiej.

Nowy trener, mocny skład, ubiegłoroczne doświadczenie i solidne wsparcie sponsorskie mają być zapowiedzią udanego sezonu. Po cichu zawodnicy oraz sympatycy liczą na walkę o czołowe miejsca w lidze.

28 marca 2019 roku zwycięskim pojedynkiem ligowym w Kielcach z faworyzowanym AZS UJK siatkarze Cerradu SMS Starachowice zakończyli debiutancki sezon na parkietach siatkarskiej trzeciej ligi świętokrzyskiej.

- Pierwszy sezon gry na trzecioligowym poziomie rozgrywek w wykonaniu drużyny Cerradu SMS Starachowice zakończył się sportowym sukcesem. 9 zwycięstw, 30 zdobytych punktów i czwarte miejsce na koniec ligowej rywalizacji to najważniejsze podsumowanie statystyczne ubiegłego sezonu, który rozbudził nadzieje drużyny, sympatyków oraz przyjaciół starachowickiej siatkówki na kolejny sezon rozgrywek – przyznają działacze i zawodnicy Cerradu SMS.

W gronie 10 ekip nasi siatkarze zajęli czwarte miejsce. Ligę wygrała ekipa UKS Wybicki Kielce, drugie miejsce zajął Hetman Włoszczowa. Obie drużyny zagrały „w nagrodę” w turniejach barażowych o awans do drugiej ligi. Baraże zakończyły się jednak ich porażkami i w tym sezonie znów rywalizować będą ze starachowiczanami o tytuł najlepszych w lidze.

- Inauguracyjna batalia o tytuł najlepszej ekipy na trzecioligowym froncie i walka o miejsca barażowe uprawniające do udziału w turniejach kwalifikacyjnych zakończyła się sukcesem innych zespołów, ale potencjał drzemiący w drużynie Cerradu SMS Starachowice oraz otrzymywane sygnały od kibiców i naszych przyjaciół, pozwalają nam jednak myśleć pozytywnie o kolejnym sezonie rozgrywek z wiarą w końcowy sukces – zapewniają przedstawiciele starachowickiej ekipy.

Zaczynamy w czwartek

Cerrad SMS – GOKiS Waśniów na inaugurację ligi

W tym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi zagra 9 drużyn. O mistrzostwo powalczą: Cerrad SMS Starachowice, GOKiS Waśniów, Hetman Włoszczowa, AZS UJK Kielce, Czarni Połaniec, Siatkarz Staszów, UKS Wybicki Kielce oraz beniaminkowie ligi Orlicz Suchedniów i Lerko Kielce. Dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie prawo gry w turniejach barażowych.

Rozgrywki rozpoczynają się już w najbliższy czwartek, a oficjalna inauguracja rozgrywek trzeciej ligi odbędzie się w Starachowicach. 10 października w hali sportowej przy ulicy Leśnej drużyna Cerradu SMS Starachowice zmierzy się z GOKiS-em Waśniów. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19. Wstęp na ten mecz jest bezpłatny.

- Zaczynamy nowy sezon rozgrywek ligowych. Chcemy jak najlepiej rozpocząć rozgrywki trzeciej ligi, a naszym celem jest zwycięstwo na inaugurację. Liczymy na wsparcie naszych kibiców, którzy głośnym dopingiem zagrzeją nas do walki o cenne punkty. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki. Wspólnie zagrajmy o jak najwyższe cele w tych rozgrywkach. Razem możemy pokonać wszystkich – zapewniają zawodnicy starachowickiej drużyny.

Zmiany w sztabie trenerskim

Nowym trenerem Cerradu SMS Starachowice został Piotr Januchta. Były zawodnik MSS Masłów jest doskonale znany sympatykom siatkówki w naszym mieście. Januchta był czołowym zawodnikiem masłowskiej ekipy, która toczyła interesujące pojedynki z Cerradem SMS zarówno na poziomie czwartej jak i trzeciej ligi.

Trener zapowiada walkę drużyny o zwycięstwo w każdym ze spotkań i liczy na to, że początek ligowego sezonu będzie udany.

Kolejnym wzmocnieniem szkoleniowym starachowickiej drużyny jest pomoc trenera przygotowania fizycznego. Został nim prezes i trener lekkoatletycznej KLKS Juventa Kobex Dawid Kubiec. Sztab trenerski starachowickiej ekipy robi wrażenie.

Jeszcze większe wrażenie na rywalach, ale również na sympatykach starachowickiej drużyny wywołuje lista przyjaciół i sponsorów Cerradu SMS. Przygotowania do sezonu działaczy zaowocowały wsparciem finansowym i organizacyjnym ze strony: firmy Cerrad, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Star San Duo, Hotelu Europa czy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

- Mamy świadomość tego, iż bez tego wsparcia i finansowej pomocy dla naszej drużyny nie jest możliwa realizacja postawionych sobie celów. Wierzymy jednak w to, że wspólnie możemy realizować swoje plany i marzenia. Wiemy, że marzenia nie są po to, aby o nich tylko marzyć. One są po to by je realizować – zapowiadają zawodnicy tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 07.10.19 | Odsłony: 2841 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

Kibic | 2019-10-08 15:22:31 napisał(a):

Żeby ta drożyna istniała w ataku to trzeba zacząć od zmiany rozgrywającego, bo tak to mają duże ambicje i są bardzo waleczni, fajnie się ogląda ich mecze oraz żywiołowość libero który krzyczy na całą hale i pobudza zespół do gry. Powodzenia w tym sezonie

Kibic | 2019-10-09 13:25:37 napisał(a):

Jeszcze gdyby tak libero chociaż połowę tego zapału wkładał w przyjęcie może i poprawiłoby się rozegranie. Bo jak wiadomo dobre rozegranie od przyjęcia też zależy. A krzyczeć i kłócić się z sędziami może każdy. Chłopaków na pewno stać na jeszcze większe sukcesy niż w zeszłym roku i za to trzymam kciuki

Artur | 2019-10-09 22:05:57 napisał(a):

A ja nie oceniam nikogo, patrząc na mecze a byłem na wszystkich to każdy błędy popełnia a libero napewno dawał chociaż połowę w przyjęciu tyle co zapału i nie bronie go bo drożyna to całość zespołu a nie jeden zawodnik, jako wierny kibic napewno będę was wspieral swoją osobą i trzymał kciuki , powodzenia na ten sezon

Pawel | 2019-10-10 11:09:59 napisał(a):

Czemu na Hali na Lesnej a nie na Poludniu?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie