Nowy wyjazd ze strefy

18726.nsmed

Miasto szuka firmy, która zaprojektuje nowy wyjazd ze strefy ekonomicznej. Chodzi o dokumentację projektowo-kosztorysową dla nowej drogi, która miałaby powstać na wysokości ronda w ciągu ulicy Radomskiej ze skrzyżowaniem z Batalionów Chłopskich. Jest to drugie podejście gminy do przetargu, ponieważ pierwsze postępowanie zostało unieważnione. 

Na pytania Redakcji Starachowice-NET odpowiada rzecznik Urzędu Miejskiego Leszek Kowalski. 

- Gmina Starachowice na „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy odcinka drogi ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego wraz z włączeniem do Ronda im. Bolesława Papiego i ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego” w ramach zadania pn: „Modernizacja infrastruktury drogowej do obsługi terenu SSE Starachowice” przeznaczyła w budżecie 100 tysięcy złotych. W ramach procedury przetargowej wpłynęła jedna oferta, której wartość wyniosła 183 tysiące złotych. Nastąpiło unieważnienie postępowania zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych – informuje rzecznik magistratu Leszek Kowalski. 

Gmina ponowiła postępowanie. Firmy chętne wziąć udział w przetargu mają czas do 12 lipca na złożenie ofert. 

Dodane: 09.07.24 | Odsłony: 1294 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

kolejne | 2024-07-09 09:14:08 napisał(a):

Kolejne rondo, tym razem na strefie? Choć sama idea łącznika słuszna to Po co tam rondo? tam poza godzinami przyjazdu i wyjazdu pracowników z zakładów pracy ruch jest minimalny, ciężarówka może ustąpić pierwszeństwo, już nie popadajmy w paranoje. Zamiast zająć się prawdziwymi problemami drogowymi, to zmarnujemy kolejne miliony na rondo, gdzie ruch będzie znacznie mniejszy niż na mieście.

Waldek | 2024-07-09 09:16:09 napisał(a):

Komu ten zjazd jest potrzebny? Przecież niedaleko jest wjazd poprzez ulicę Bugaj a dodatkowo drogi strefy zostają połączone z obwodnicą Starachowic. Po co ten zjazd?

Piotr | 2024-07-09 10:40:15 napisał(a):

Bardzo dobry pomysł, skoro jest miejsce na kolejny zjazd na istniejącym rondzie na Radomskiej to czemu go nie wykorzystać, skróci czas włączenia się do Radomskiej (piszę to jako osoba pracująca na strefie). Oby jak najszybciej temat ruszył. Fajnie jakby obok była ścieżka rowerowa bo tego brakuje na strefie mocno.

Paweł | 2024-07-09 11:21:33 napisał(a):

To jest świetna inicjatywa. Brawo !

Pablo | 2024-07-09 16:31:03 napisał(a):

Pomysł jest dobry, chociazby po to , ze bedzie mozna szybciej wjechac od szpitala na strefe i np. pojechac prosto koło cerradu na obwodnice. Wjazd przez ta zrujnowana ul. Bugaj to żart, poza tym tiry przy wyjezdzie blokuja oba pasy ruchy na Radomskiej, bo jest po prostu za ciasno. No ale u nas jak zwykli ludzie maja problem, to nie jest to problem.

Pracownik | 2024-07-10 06:37:14 napisał(a):

To jest bardzo potrzebne. Aktualny wjazd na strefę to jakiś żart, bardzo ruchliwe przejście dla pieszych koło przychodni i dłużyce z drewnem blokujące całe skrzyżowanie. Jak ktoś pisze " po co " to zapraszam najlepiej koło godz. 14-tej

STS | 2024-07-10 18:59:04 napisał(a):

Rondo na Batalionów Radomska było projektowane ze zjazdem do strefy. Ale żadne rondo na trefie jest nie potrzebne tylko nabija koszty.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie