Oświetlenie ronda i wkrótce droga ma być przejezdna

9423.nsmed

Coraz bliżej finiszu budowy ronda u zbiegu ulic: Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Niewykluczone, że wkrótce droga będzie przejezdna. Władze powiatu czynią starania aby odbyło się to jak najszybciej. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy pojawi się oświetlenie, a jego montaż uzależniony jest ściśle od warunków pogody.

Mimo trwającej zimy, prace prowadzone są intensywnie. Można powiedzieć, że nawet dobiegają już końca.

- Chcemy by jak najszybciej droga została udostępniona do ruchu – mówi wicestarosta Marek Pawłowski, który uzależnia wszystko od warunków pogody.

- Aby móc puścić ruch, obiekt musi mieć oświetlenie – tłumaczy wicestarosta. – Trudno jednak powiedzieć, kiedy dokładnie zakończy się jego montaż. Wszystko uzależnione jest od pogody. Według optymistycznych szacunków mogłoby nastąpić całkiem niebawem, za ok. 1,5 – 2 tygodni. Reszta prac, związanych z położeniem ostatnich warstw nawierzchni nastąpiłaby wiosną, jak informuje Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

Przypomnijmy, że rondo które powstanie w tym miejscu ma średnicę 36 m. Szerokość jezdni zaplanowano na 6 m, natomiast wloty będą mieć szerokość 3,75m. Od pasów wylotowych (4,5 m) oddzielać je będzie 2- metrowy azyl dla pieszych. Ponadto wykonane zostaną chodniki z kostki brukowej i dojścia dla pieszych. W rejonie skrzyżowania, przy istniejącej szkole zostanie wybudowany parking dla samochodów osobowych z drogą manewrową szerokości 3,5m. Dodatkowo powstanie też ok. 200 m odcinek drogi w kierunku ulicy Batalionów Chłopskich o szerokości 6 m z 1,5 m z chodnikiem z kostki i ścieżką rowerową o  szerokości 2 m.

Wartość zadania wynosi 2 485 278,68 złotych. Inwestycja w całości realizowana jest ze środków własnych Powiatu Starachowickiego.


Reklama

Info/fot: powiat.starachowice.pl

Dodane: 17.01.18 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

TST | 2018-01-17 15:26:19 napisał(a):

Który to już raz "działacze" robią sobie zdjęcie przy tym rondzie którego nie potrafiono skończyć na czas...

rad | 2018-01-18 07:52:23 napisał(a):

gdyby nie Materek Was nie zmobilizował to byście się bujali do maja

Gość | 2018-01-18 08:52:03 napisał(a):

On ich nie zmobilizowal. Zmobilizowaly ich negatywne komentarze ludzi i rok wyborczy.

mieszkanka os. Las | 2018-01-18 08:56:18 napisał(a):

A tymczasem uliczki os. Las sa rozjezdzane do reszty (nigdy nie byly dobre)przez ciezki sprzet dowozacy i dojezdzajacy do budowy ronda ( szczegolnie Kalinowa i Topolowa). Nanoszone jest bloto i ziemia z budowy i przy temperaturach powyzej zera trzeba chodzic w blocie. Jak wyschnie to tumany pylu.

PGA | 2018-01-18 09:09:47 napisał(a):

Współczuję właścicielom pobliskich ogródków działkowych. Zamiast spokoju będą mieli tuż za płotem rondo i zapewne ruchliwą ulicę. Chyba że miasto postawi jakieś dźwiękoszczelne ogrodzenie?

dot. ronda | 2018-01-18 13:30:05 napisał(a):

To nie dotyczy tylko ogrodkow dzialkowych.A pobliskie domy,bloki? Bedzie zycie w kurzu,oparach spalin.Ale kogo to obchodzi.Ale mam pytanie:czy ktos z decydujacych o budowie tego ronda chcialby takie w tak bliskim sasiedztwie swojego domu???

Do rad | 2018-01-18 14:18:45 napisał(a):

Materek to może babcie na fajsie do głosowań mobilizować.

SWM | 2018-01-18 18:25:13 napisał(a):

Miasto dusi się korkami, nareszcie jedna rozsądna i konieczna inwestycja a tu malkontent utyskuje, że kurz, spaliny bo on tam mieszka w pobliżu. Szkoda, że łącznik nie zostanie skomunikowany z Południem miasta przez odlewnię i niewykorzystany most na Rogowskiego(już o tym pisaliśmy nie raz) bez odzewu, brak wyobrażni.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie