Obwodnica północno-zachodnia Starachowic coraz bliżej!

9173.nsmed

Dobra wiadomość, kolejny krok w stronę realizacji największej i najdroższej inwestycji w historii Starachowic został  wykonany. Obwodnica północno - zachodnia Starachowic coraz bliżej! Inwestycja warta ok. 75 mln. zł. powinna powstać do 2022 roku.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na projekt obwodnicy północno -  zachodniej Starachowic. Elementem obwodnicy będzie długa na 700 metrów estakada nad rzeką Kamienną i torami kolejowymi. Inwestycja warta ok. 75 mln. zł powinna powstać do 2022 roku.

- Podstawą do ogłoszenia przetargu była koncepcja przygotowana przez ŚZDW w uzgodnieniu z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek -  Prace i uzgodnienia trwały przeszło dwa lata. Droga idzie nowym śladem w dużej mierze przez tereny Lasów Państwowych stąd przedłużające się terminy. Prawie rok trwały same procedury środowiskowe. Prace nad tym projektem od zera rozpoczęliśmy dzięki wsparciu Marszałka Adama Jarubasa na początku kadencji. Dla naszego miasta to kluczowa inwestycja, która pozwoli w dużej mierze odciążyć ulicę Radomską, wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z centrum miasta jak również poprawić dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

Realizatorem inwestycji jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Równolegle władze gminy i powiaty prowadzą działania związane z budową wiaduktu w Starachowicach Zachodnich.

Info: UM Starachowice

Dodane: 05.11.17
Tagi:

Komentarze użytkowników

Gość | 2017-11-05 10:23:12 napisał(a):

Od zera? Materek nie łżesz przypadkiem? Zapytam jeszcze raz. Nie łżesz?

Do gosc | 2017-11-05 10:36:40 napisał(a):

Inaczej. A kiedyś mówił prawdę? Za rok wybory znów wystartuje z psl to musi promować partie - matkę i jej ojca. Przecież to samo obiecywał w 2014. I wyszło z tych obietnic wielkie G.

Dokładnie | 2017-11-05 10:43:42 napisał(a):

Ktoś coś zrobił a mareczek sobie przypina ordery? A właśnie, materek, sprzedałeś narzeczonej mieszkanie z zasobów gminy? Dlaczego nie dostali tego mieszkania ludzie oczekujący na przydział mieszkania?

Za Materkiem | 2017-11-05 11:07:48 napisał(a):

Możecie psioczyc, ale i tak wybierzemy Materka za rok, bo jest pierwszym prezydentem, ktory cos wreszcie w miescie robi. A zalosni pisowcy i komuchy zawsze beda narzekac jak na nieduacznikow zyciowych przystalo.

e-czytelnik | 2017-11-05 11:10:46 napisał(a):

@Dokladnie: trzeba było kupić już w pierwszym przetargu i oddać potrzebującym.
Do pozostałych „gości” jak już zarzucacie kłamstwo, to należy wskazać gdzie ono jest i jaka jest prawda. Jeśli nie od zera to co było zrobione, a jeśli nie on, to kto.

Do za | 2017-11-05 12:07:11 napisał(a):

Nieudaczniki to się własne teraz wybiły dzięki m. I straszne się boją bo perspektyw na życie żadnych w razie przegranej.

forumowicz | 2017-11-05 12:21:43 napisał(a):

W Polsce zazwyczaj kończy się na zapowiedziach i projektach bo na realizację jest brak pieniędzy. Obwodnica Wąchocka która miała być już, została w ostatniej chwili odwołana. Jest projekt, nawet ludzie już otrzymali pieniądze za działki, i inwestycja została wstrzymana bo nie ma na nią funduszy. Pieniądze pewnie zostaną przekazane najpierw na Wąchock bo tam jest pilniejsza potrzeba i większy ruch ciężarowy. Mieszkańcy Wąchocka pewnie będą też protestować przeciw tej naszej bo to zwiększy u nich ruch jeszcze bardziej. Moim zdaniem obwodnica nie rozładuje korków na Radomskiej bo korki na Radomskiej tworzą głównie mieszkancy miasta wracający z pracy a oni raczej obwodnicą nadrabiać drogi nie będą. Bardziej ten wiadukt by się przydał. Kiedyś miano poszerzać drogę 42 i wysiedlać ludzi, wiadukt też podobno na dolnych jest planowany od dawna. Podchodze sceptycznie do tego.

Do e | 2017-11-05 12:45:59 napisał(a):

Nie każdy dostaje cynk smsowy od asystentki

gość | 2017-11-05 20:45:57 napisał(a):

Jak tak dużo się robi w tej kadencji ,to za ile milionów PLN zakończył inwestycji do 1 listopada 2017?, to prawie pełne trzy lata.Proszę porównać z innymi kadencjami i się dowiemy czy to dużo inwestycji czy więcej promocji w mediach elektronicznych. Liczby nie kłamią,karty na stół i wszystko będzie jasne.

Do e-czytelnik | 2017-11-05 21:37:55 napisał(a):

Coś tak zamilkł? Dotarło że SMS można wyciągnąć?

e-czytelnik | 2017-11-06 11:15:49 napisał(a):

A co nie dostałeś smsa, że coś ci leży na watrobie? A to jest tak infantylne co piszesz, że głowa mała. Tak jakby to Materek nie mógł powiedzieć w cztery oczy tylko prosił asystentkę o SMSa do osoby która ten lokal kupiła. Nie ośmieszaj się, tylko pomysł zanim coś napiszesz.
Sprawdzic i wyciągnąć po IP kto kłamie tez mozna. A w miarę inteligentnym w sprawdzaniu oraz szukającym gminnych lokali czy mieszkalnych czy użytkowych wystarczy, że co jakiś czas sprawdza się BIP.

Zamilkli to ci którzy zarzucają kłamstwo w temacie artykułu.

Do e czytelnik | 2017-11-06 12:35:23 napisał(a):

Pożyjemy zobaczymy. Ja nie napisałem o czyja asystentke chodzi a ty jak widać dobrze zorientowany jesteś w gminnych sprawach. Wyciągania ip też się strasznie boję

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie