Obwodnica Starachowic niezagrożona

8285.nsmed

Marszałek Adam Jarubas, podczas wizyty w naszym powiecie, zdementował informacje o rzekomych problemach z realizacją obwodnicy północno - zachodniej miasta. Zapewnił, że województwo ma na nią pieniądze, a opóźnienia wynikają jedynie z konieczności doprojektowania połączenia z przyszłym przebiegiem drogi krajowej nr 42. Zaprzeczył także pogłoskom jakoby Powiat nie wykorzystywał szans na wspieranie swoich działań środkami unii europejskiej.   

- Sam fakt, że pojawiamy się tutaj i podpisujemy pierwsze w  województwie porozumienie o partnerskiej współpracy na rzecz rozwoju ekonomii społecznej, które umożliwi nam właśnie sięganie po środki unijne dla osób potrzebujących, dowodzi, że nie jest to prawdą – mówił marszałek Adam Jarubas podczas spotkania z dziennikarzami, jakie odbyło się wczoraj (20 stycznia). Konkursy dopiero się zaczynają. Regionalny Program Operacyjny wystartował z prawie dwuletnim opóźnieniem.

- Wiem o aplikacjach Powiatu dotyczących projektów edukacyjnych, które będą rozpatrywane. Wiem też o innych, które są dzisiaj w przygotowaniu – mówił marszałek, życząc żeby znalazły się w puli zadań do wykonania.  

- Wierzę głęboko, że tak się stanie – przekonywał na konferencji. Zdementował też informacje o rzekomych problemach z finansowaniem budowy obwodnicy północno – zachodniej Starachowic.

- Zdecydowaliśmy wspólnie, że obwodnica powinna być połączona z przyszłym przebiegiem drogi nr 42. We współpracy z Powiatem, Miastem Starachowice, a także Miastem i Gminą Wąchock, doprojektowujemy te elementy – mówił marszałek.

Dzisiaj koncepcja jest już gotowa i razem z raportem środowiskowym trafiła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

- Spodziewamy się, że uzgodnienia mogą zająć 2 – 3 miesiące, a to oznacza że w kwietniu lub maju powinniśmy mieć już kompletną dokumentację, która pozwoli na ogłoszenie przetargu – mówił marszałek. Stanowczo także zaprzeczył jakoby zadanie miałoby zostać skreślone z planów władz wojewódzkich.

- Mamy na nie pieniądze i nie z oszczędności a z podstawowej alokacji z budżetu – zapewniał Adam Jarubas, podkreślając że inwestycja będzie realizowana.

- Zbyt długo nad nią pracowaliśmy i zbyt dużo serca włożyliśmy, żebyśmy mieli z niej zrezygnować – mówił Adam Jarubas, podkreślając, że projekt ma duże znaczenie dla gospodarki i działających u nas zakładów.

Poza tymi obszarami Powiat jest też aktywny w sprawie remontu jednej z największych ulic w Starachowicach, tj. ulicy Radomskiej. Tu także zawarte zostały porozumienia między Powiatem, Gminą Starachowice i Województwem. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, czego efektem ma być poszerzenie ulicy Radomskiej i przebudowa na rondo skrzyżowania z ulicą Batalionów Chłopskich.

Zdaniem starosty Dariusza Dąbrowskiego, skutecznie zmieni to komunikację, likwidując też korki.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Dodane: 21.01.17
Tagi:

Komentarze użytkowników

Mieszkan | 2017-01-21 12:12:15 napisał(a):

Obwodnica może nie, ale starosta to i owszem - zagrożony!
Szczęśliwej drogi już czas!

Felek | 2017-01-21 12:40:18 napisał(a):

Myślę, że to najlepszy starosta 25 lecia naszego samorządu.Wielki Szacun!

lost game | 2017-01-21 14:59:33 napisał(a):

za późno na to wszystko...good bye!

mieszkaniec | 2017-01-21 19:13:12 napisał(a):

To nie są plotki tylko sami powiedzieli, ze nie będzie ☺Więc co?Nagle plany się zmieniły? Oby tak ☺☺Ale nie sądzę bo tu chyba szybka wymiana się szykuje i ratunek potrzebny.

Gość | 2017-01-21 19:25:58 napisał(a):

Kto się z pisem zadaje, tak właśnie kończy niestety.Czekamy na kolejną ofiarę.

ala | 2017-01-24 06:47:26 napisał(a):

A jeśli chodzi o drogi to może i u nas ktoś zauważy skandaliczne sytuacje z parkingami w pasach drogowych.
Informacja w wiadomościach ogólnopolskich:

Prokuratury w całej Polsce sprawdzają, czy gminy nie łamią prawa w sprawie parkingów. Chodzi m.in. o dzierżawę miejskich gruntów pod prywatne parkingi.
Zaczęło się od Gdańska. Miasto chciało wydzierżawić swoje tereny w pasie drogowym dróg publicznych m.in. pod prywatne, płatne parkingi, na których ktoś mógłby zarabiać. Sprzeciwił się temu wojewoda, uznając, że to niezgodne z prawem. Sprawa znalazła swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, a do sprawy przyłączył się prokurator z Gdańska. Sąd podzielił stanowisko i wojewody, i prokuratora. Miejskich gruntów w pasie drogowym pod płatne, prywatne parkingi dzierżawić nie należy.
Po decyzji sądu, z Prokuratury Generalnej wyszło polecenie, by sprawdzono, czy również w innych gminach w Polsce nie ma lub nie było podobnych, bezprawnych praktyk.

@ala | 2017-01-24 09:16:41 napisał(a):

To Starachowic nie dotyczy u nas niema płatnych parkingów w pasach drogowych jedyny płatny parking jest przy ul.Targowej i jest płatny tylko w dni targowe i tylko do godziny 13 dziwie się że tego nie wiesz chyba nie jesteś ze Starachowic albo skopiowałaś fragment artykułu nie czytając go

ala | 2017-01-24 09:59:33 napisał(a):

Czyli SSM ma bezpłatne parkingi na drogach publicznych???

Mieszkaniec | 2017-01-24 10:14:01 napisał(a):

A gdzie niby SSM ma tę parkingi. Jeśli jest jakiś parking na terenie gminy to wszyscy mają prawo z niego korzystać. A na terenie SSM parkuje też kto chce choć nie jest mieszkańcem danej nieruchomości. Nie ma parkingu - źle, jest- też źle

ala | 2017-01-24 10:59:42 napisał(a):

Cała ul Wojska Polskiego i Szlakowisko to parkingi. Problemem jest to, że to drogi kręte, biegnące pod górę ale ważniejsze są miejsca parkingowe nie ukrywajmy dla SSM a nie bezpieczeństow na drogach.

Marcin | 2017-01-24 12:43:28 napisał(a):

Super Panie Starosto - Bez tej obwodnicy miasto będzie komunikacyjnie sparaliżowane a dalszy rozwój przemysłowy niemożliwy do realizacji.

rch | 2017-01-24 12:57:35 napisał(a):

Ja tam nie widzę żadnego problemu na Wojska Polskiego i Szlakowisko może dlatego że biegną pod górę gdyby biegły w dół to pewnie by był problem

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie