Odśnieżanie ulic w mieście. Na plus czy na minus?

9704.nsmed

W Starachowicach mamy pięciu zarządców dróg. Mamy drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe, gminne i te zarządzane przez spółdzielnie mieszkaniowe. Mamy też zimę i wiadomo, że warunki na ulicach są zimowe, jednak nie da się ukryć, że po mieście jeździ się ciężko, na co zwracaliście uwagę w ostatnim czasie w komentarzach.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, przedstawiając kilka zdjęć ulic z wczoraj, jak wygląda „Akcja Zima” w mieście. „Umowa z firmą odśnieżającą drogi gminne podpisana jest do 30 kwietnia 2018r. Drogi gminne są odśnieżane i uszorstniane poprzez usuwanie śniegu i lodu z nawierzchni ulic i posypywanie mieszanką piaskowo-solną.” – odpisał Referat Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Jeżdżąc po mieście można zauważyć, że na zakrętach czy skrzyżowaniach, faktycznie błoto pośniegowe zdarte jest do asfaltu, natomiast w wielu miejscach, na drogach różnych zarządców, ulicą jedzie się koleinami wyrobionymi przez samochody.

Prezydent Marek Materek zapytany wczoraj 19 marca br. o braki w nieodśnieżaniu miasta w mediach społeczniościowych, odpisał: „Każdy wyjazd sprzętu rodzi duże koszty, dziś byłem w Lublinie i ulice wcale nie wyglądały lepiej niż nasze. Przejeżdżałem przez inne miasta było tak samo. Tak, to jest coś za coś. Możemy kazać jeździć pługom by do tego stopnia odśnieżały aż będzie asfalt widać, tylko za to trzeba dużo płacić. Mimo, że niektórzy twierdzą, że zimy nie było - pieniądze szybko się kończą ponieważ sporo akcji czynnych uruchamialiśmy.” – odpisał prezydent w mediach społecznościowych.

 Reklama

Aleja Armii Krajowej, droga wojewódzka

Ulice: Majówka i Piłsudskiego, drogi powiatowe

Ulica Partyzantów, droga gminna

Ulica Kopalniana, droga gminna

Ulica Modrzewiowa, droga gminna

Dodane: 20.03.18 | komentarze (15)

Komentarze użytkowników

artur | 2018-03-20 21:45:15 napisał(a):

by nie podpaść pod ustawę o czystości języka nie skomentuję co myślę o drogach w naszym mieście

sroka | 2018-03-21 07:46:13 napisał(a):

ciekawe, co by było, gdyby zima trwała 3 miesiące, chyba by nas zasypało.... na chodnikach też horror-bardzo ciężko się chodzi, lód pod śniegiem, nikt się tym nie zajmuje- najgorszy odcinek na moich "szlakach" to przy komendzie policji do przystanku przy "skorpionie" - czy to "ziemia niczyja"?

liza | 2018-03-21 07:47:39 napisał(a):

głupie tłumaczenie, że to koszty! przecież odśnieżacie za nasze pieniądze! lepiej wyglądają chodniki przed blokami ssm niż miejskie...kpina1

neo | 2018-03-21 08:23:28 napisał(a):

Sprzątanie miasta idzie rozumiem tym samym tokiem rozumowania. Po co sprzątać skoro i tak się nabrudzi ...

Rebel | 2018-03-21 08:37:19 napisał(a):

Totalna ignorancja że strony prezydenta. Co mnie ku..a obchodzi jakiś Lublin! Mieszkam tutaj nie byłem tam nie mogę stwierdzić czy faktycznie tak było ile śniegu tam spadło i do kogo należy drogą czy chodnik. Mnie interesuje tu i teraz. Przykład zdjęcia z kopalnianej gdzie widać jak prawa strona wygnieciona koleina bo samochody nawożą tam kolami solanke z drogi powiatowej (Leśna), kierunek z Partyzantów już jazda po sniegu. Wszystko mowi samo za siebie. Po chodnikach ciężko chodzić młodym i zdrowym, a co z seniorami. Matka z małym dzieckiem skazana na koczowanie w domu bo wózkiem nie przejedziesz, a zachęta na spacery płynie z prezydenckiego fb bo powietrze czyste Ja mam pod blokiem czarne chodniki i sory wcale wiecej za to nie płace. Od lat tak samo i od lat tak samo mam czarne chodniki. Wszystko zależy bowiem od jakości usług i nadzoru w realizacji proszę państwa.

Rebel | 2018-03-21 08:46:50 napisał(a):

Proponuję Materkowi skafander geriatryczny i po aleji do skalki na zakupy. Jak pieszo zrobi że 100 metrów i się spoci to mu z boczku trochę spadnie i poczuje co to znaczy życie w Starachowicach.

Xxxcccv | 2018-03-21 08:50:31 napisał(a):

Ważne że się świcić bedzie. Marecek jajo pokaze babom i bedom lajki.

Rebel | 2018-03-21 08:56:22 napisał(a):

I będzie to stało przy najbardziej eksponowanym chodniku w mieście Ą.K. od skałki do przystanku gdzie idąc kulosy można połamać. Na światełka setki tysięcy złotych się przeznacza, a chodzić nie ma po czym. Żenada.

urzędnik | 2018-03-21 09:16:45 napisał(a):

Po uruchomieniu akcji czynnej wcale nie płaci się za każdy wyjazd na daną ulicę, tylko hurtem za całą dobę za wszystkie drogi, które powinny być należycie utrzymane. Nie dziwię się wykonawcy, który im mniej się najeździ, tym więcej zarobi, ale dziwię się zlecającemu, który w ogóle nie kontroluje wykonania, albo przymyka oko. Brak nadzoru nad czymkolwiek, tu jest pies pogrzebany. Dokładnie tak samo jest z letnim utrzymaniem, za które się płaci, a efekty żadne !!!

Gość | 2018-03-21 09:22:39 napisał(a):

Wystarczy to zgarnąć. Nawet tyle się nie da?

viki | 2018-03-21 16:25:40 napisał(a):

W całym mieście syf a prezydent ******* mi tu o Lublinie.Może koleś to ty się nie nadajesz do zarządzanie miastem bo to nie wirtualny świat facebooka ale realne życie z jego problemami.

alf | 2018-03-21 19:41:57 napisał(a):

Trzeba się przyjrzeć kto wygrał przetarg na zimowe utrzymanie dróg i kto z ramienia miasta to nadzoruje.W pewnym mieście, to utrzymanie zimowe nadzoruje córka właściciela jednej firmy,a jednocześnie bratanica,właściciela drugiej firmy.Obie te firmy wygrały przetargi i to na nich spoczywa dbałość o drogi zimą.Nic się nie stało i konfliktu interesów nie ma;-).Są jedynie pytania: dlaczego?

mieszkanka | 2018-03-21 20:32:09 napisał(a):

na Majówce to nawet osoby chcące przejść po pasach nie mogą do nich dojść bo nie miał kto odśnieżyć przy przejściu dla pieszych. Starsze osoby maja ogromny problem. Ale co tam dla Prezydenta to nie problem. On musi kupić jajo 3d, a to że my się ślizgamy i było bardzo dużo stłuczek to już nasze problemy. Jakiś matriks, chore, tak to jeszcze nie było. Ja już temu Panu Prezydentowi dziękuję.

Zima | 2018-03-22 09:48:00 napisał(a):

Szkoda, że nie można tu zdjęcia zamieścić, moja "ulica" jeszcze w niedzielę miała tylko ślady moich butów na głębokości ok 40 cm. Nie było żadnych szans na wyjazd samochodem, pomimo takiej konieczności. Po kilkukrotnych interwencjach przejechał pług dopiero koło południa w niedzielę, czyli dwie doby po zasypaniu !

Izi | 2018-03-22 12:43:15 napisał(a):

Spoko... Pan Prezydent zadziałał i śnieg topnieje. Do niedzieli będzie po sprawie