Od soboty, 24 października, w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Cała Polska jest strefą czerwoną

13803.nsmed

Dzisiaj 23 października na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali nowe informacje dotyczące wchodzących od soboty 24 października 2020 r. obostrzeń. 

- Dzisiaj zbliżamy się do 15 tys. zakażeń dziennie. II fala #koronawirus uderzyła w całą Europę z równą siłą. Liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tys. a dostępnych jest 18 tys. Cały czas ten bufor jest, ale nas bardzo niepokoi to tempo przyrostu. Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia. O ile nie nastąpi wypłaszczenie i zahamowanie tempa przyrostu zakażeń, możliwe, że będziemy musieli wprowadzać kolejne drastyczne kroki takie jak zamykanie granic, ograniczanie przemieszczania czy głębszy lockdown. Od jutra cała Polska staje się strefą czerwoną. Wszystkie te zasady obowiązują na terytorium całej Polski. Kluczowa zmiana, którą dzisiaj wdrażamy to szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji. W godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. jest możliwe tylko pod opieką dorosłego. Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni - będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia. Wiem, że to bardzo trudna wiadomość dla prowadzących, właścicieli i klientów, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca gdzie znajduje się dużo osób na niewielkiej powierzchni i dochodzi do częstych zakażeń. Kolejnym obostrzeniem jest zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie - zebrań, spotkań, aktywności. Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i były to źródła i ogniska zakażeń. Na poważne zagrożenie dla zdrowia i śmierć narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego wprowadzamy program #WspierajSeniora. Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Korpus poprzez szerokie zaangażowanie organizacji, wolontariuszy, harcerzy, terytorialsi czy wojsk operacyjnych będziemy chcieli uruchomić natychmiast, żeby zachęcić wszystkich seniorów, a zwłaszcza tych powyżej 70 r.ż., żeby zostali w domach - mówił premier Morawiecki. 

Fot. KPRM

Viva UbezpieczeniaReklama 

Dodane: 23.10.20 | Odsłony: 189 | komentarze (12)
Tagi:

Komentarze użytkowników

fgd | 2020-10-23 11:59:18 napisał(a):

Trzeba się stosować i wypłaszczyć krzywą, bo zrobią drugi lockdown, a to będzie katastrofa dla wielu.

Pierwszy kłamca RP | 2020-10-23 12:29:18 napisał(a):

Pierwszy kłamca RP , który przekonywał nas o odwrocie epidemii teraz obudził się z ręką w nocniku.Nie przeszkadza mu toi jednak chwalić się jak to rząd wspaniale przygotował obywateli na drugą falę zakażeń. Ręce opadają drodzy wyborcy PiS-u ...

Do fgd | 2020-10-23 12:39:27 napisał(a):

Już bandyci i złodzieje z Pisis robią lock down, nie widzisz tego

Idiotyzm | 2020-10-23 16:21:35 napisał(a):

Idiotyczne rozporządzenie spowoduje, że dzieci poniżej 16 r ż. nie będą mogły wrócić samodzielnie do domu ze szkoły po lekcjach. Proponuje aby pan premier odprowadzał je osobiście ...

Covid | 2020-10-23 16:29:18 napisał(a):

Zdejmijcie klapki z oczu i spójrzcie na inne państwa w Europie ba na całym świecie jest covid i wszędzie są zaostrzenia i restrykcje! Tylko jak to w Polsce bywa taka moda wina PiS a mało kto pamięta jak covid przycichł każdy siedział w lato na wczasach plaża góry panu i restauracje. Cały świat przypominał że druga fala nadejdzie na jesieni tylko tego już nikt nie pamięta. Co drugi Polak jest teraz na internecie "dyplomowanym prawnikiem" kopiując i powielając paragrafy co mówi prawo :) Znam takich co tak krzyczą nie zakładaj maseczki to ściema nie daj się zniewolić a przez miasto zapiernicza w masce bo boi się mandatu haha

Porównanie | 2020-10-23 18:15:23 napisał(a):

Tyle , że w Europie są rządy a u nas PiS-owski nierząd. Nikt nie neguje obostrzeń tylko niech nie będą to wzajemnie znoszące się idiotyzmy oraz wymyślone na kolanie brednie . Ten rząd wyprowadzi nas na manowce.

Ach... gdyby tak rządziła opozycja | 2020-10-23 18:26:46 napisał(a):

Przypominam że opozycja chciała przełożenia wyborów prezydenckich na październik bo miało być bezpiecznie he he he.

gość | 2020-10-23 19:08:20 napisał(a):

Z moich dzisiejszych obserwacji w starachowickim Lidlu i Biedronce wynika, że jakieś 40% ludzi nie odróżnia nosa od biustu i penisa. Te części ciała jak najbardziej zasłonięte a nochale na wierzchu.
Takie noszenie maseczek nie ma najmniejszego sensu. Potem mówią, że maseczki nie działają.

Teściowa Cobrettiego do gościa | 2020-10-23 19:48:47 napisał(a):

"Z moich dzisiejszych obserwacji w starachowickim Lidlu i Biedronce wynika, że jakieś 40% ludzi nie odróżnia nosa od biustu i penisa. Te części ciała jak najbardziej zasłonięte a nochale na wierzchu."

Sugerujesz że powinni zasłaniać nosy a odsłaniać biusty i penisy?

Kurak | 2020-10-23 20:15:41 napisał(a):

50% to virus a 50% to bzdurne gadanie i przepisy,mam nadzieję,że ten szpital na stadionie będzie pusty

Państwo z tektury | 2020-10-23 20:54:23 napisał(a):

Uczeń 3 klasy podstawówki nie może sam iść do szkoły ani z niej wrócić.Rodzice pracują, dziecko może odebrać dziadek pod warunkiem , że nie ma 70 lat. Ale ten sam dziadek może zaprowadzić to dziecko bez przeszkód do kościoła.Absurd goni absurd a pan premier kłamie : panujemy nad sytuacją.

Olin | 2020-10-23 21:44:00 napisał(a):

Wirus nie jest ani bardzo zaraźliwy ani specjalnie groźny!!!
Zwykła grypa potrafi zabić.
Pisowski nieudolny nierząd szerzy panikę na podstawie absolutnie niewiarygodnych testów.
Bankster Morawiecki i Pisis chcą zniszczyć naszą gospodarkę.
Wirusa zaraża w restauracjach, ale w kościółkach już nie. Hipokryzja.
Ludzie się budzą.
Ulica zmiecie w końcu pisowskich złodzieji wraz z karakanem Kaczaffim.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie