Odliczamy do startu „MANii Biegania”

7116.nsmed

Tydzień do rozpoczęcia czwartej edycji biegu ulicznego „MANia Biegania” i już ponad 120 osób zapisanych do udziału w biegu głównym. Miłośników biegania zapraszamy do Starachowic w przyszłą niedzielę 11 października.

Przed nami kolejna odsłona prawdziwego święta biegacza w naszym mieście. Starachowice po raz kolejny będą organizatorem imprezy biegowo-sportowej pod nazwą „MANia Biegania”. Tradycyjnie partnerem głównym imprezy jest starachowicka firma MAN, a głównym organizatorem biegu jest Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku. Patronat nad niedzielnym biegiem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

- Już dziś warto zarezerwować sobie niedzielny termin i 11 października wziąć udział w naszej imprezie. Tradycyjnie najważniejszym punktem imprezy będzie bieg główny ulicami miastami, którego początek został zaplanowany w samo południe – zapowiadają organizatorzy.

Bieg główny w południe

Dokładnie o godzinie 12.00 zawodnicy ruszą na trasę biegu. Tegoroczna trasa to dwie pętle po około cztery kilometry. Biegacze będą mieli więc do pokonania 8 kilometrów trasy, która w opinii uczestników jest nieco łatwiejsza niż przed rokiem.

- Zawodnicy pobiegną ulicą Armii Krajowej w stronę Ronda Generała Antoniego Hedy Szarego, a następnie przebiegną odcinek ulicy Konstytucji 3-go Maja. Po kilkuset metrach czekać ich będzie zakręt w prawo w ulicę Bohaterów Westerplatte. Tą ulicą przebiegną prosto aż do skrzyżowania z ulicą Szkolną. Potem zakręt w prawo i bieg ulicą Szkolną aż do Domu Nauczyciela. Kolejny odcinek to długa prosta (ulica Partyzantów) aż do końca ulicy i kolejny zakręt w prawo – w ulicę Kopalnianą. Zawodników czeka potem zbiegnięcie aż do Ronda Solidarności. Potem tradycyjnie już w prawo, aż do linii start/meta i jeszcze jedna pętla. Po ośmiu kilometrach wyczerpującego biegu na najlepszych będą czekać nagrody – zapowiadają organizatorzy.

Zawodnicy rywalizować będą w kilku kategoriach. Dwie najważniejsze to oczywiście klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli kategorie wiekowe. W rywalizacji kobiet takich kategorii są dwie: do 35 lat oraz powyższej 35 lat. Wśród mężczyzn z kolei poznamy triumfatorów aż czterech kategorii: 16-29, 30-39, 40-49 oraz powyżej 50 lat.

Jedna pętla dla „wybranych”

Nowością w tegorocznym biegu jest rozgrywany równolegle bieg dla pracowników firmy MAN.

- Pracownicy MAN pobiegną na dwóch dystansach. Każdy z nich wystartuje oczywiście z pozostałymi zawodnikami, ale część z nich zakończy udział w biegu znacznie wcześniej. Pracownicy MAN rywalizować będą bowiem na dystansie 4 kilometrów. Po ukończeniu jednej pętli poznamy triumfatorów w kategorii kobiet i mężczyzn. Na liście zgłoszeń są również pracownicy starachowickiej firmy, którzy zadeklarowali przebiegnięcie dystansu 8 kilometrów. Dla nich zostanie stworzona dodatkowa kategoria. W sumie tych kategorii będzie aż 11 – podkreślają organizatorzy.

Nie tylko bieg dla pracowników MAN-a to nowość w tegorocznej „MANii Biegania”. W tym roku zamiast nagród pieniężnych na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu RTV i komputerowego, a także liczne niespodzianki i trofea. Po przebiegnięciu linii mety uczestnicy biegu głównego otrzymają pakiet uczestnika biegu. W srebrnej reklamówce znajdzie się miejsce na baton, wodę mineralną oraz pamiątkową koszulkę. W gronie pamiątek z biegu nie zabraknie również pamiątkowych medali.

Czekamy na zgłoszenia

Zapisy do biegu głównego prowadzone są za pośrednictwem formularza internetowego znajdującego się pod tym adresem:

http://zapisy.ultimasport.pl/125

Na tej stronie można zgłosić się do udziału w biegu w terminie do 8 października (czwartek). To jednak nie koniec możliwości zapisu do biegu głównego.

- W dniu imprezy od godziny 9.00 działać będzie biuro zawodów. W specjalnym namiocie na placu pod Skałkami będzie można dopisać się do listy uczestników, pobrać numer startowy i wypełnić oświadczenie do udziału w biegu. Udział w biegu jest oczywiście bezpłatny – zapraszają organizatorzy.

Strefa zabaw dla dzieci

Niedzielny bieg rozpoczyna się o godzinie 12-ej. „MANia Biegania” to jednak nie tylko bieg główny.

- W tym roku liczne niespodzianki czekają na najmłodszych miłośników sportu, aktywnego wypoczynku i lekkoatletyki. We współpracy ze starachowickim ośrodkiem Kids Athletics zostanie zorganizowana strefa zabaw dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego”. Przyszli sportowcy będą mogli zmierzyć się z interesującymi konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez koordynatora programu panią Beatę Ciepluch. Warto zabrać ze sobą dziecko w tym dniu i zachęcić je do wspólnej zabawy. Na uczestników gier i zabaw czekają niespodzianki – zapowiadają organizatorzy.

W niedzielę 11 października biuro zawodów rusza już o godzinie 9.00. Godzinę później zaplanowane zostało oficjalne otwarcie zawodów, a po kilku minutach ruszy strefa zabaw dla najmłodszych. Dokładnie w południe rozpocznie się bieg główny. Po ukończeniu biegu przez wszystkich zawodników odbędą się ceremonie wręczenia nagród i poznamy najlepszych zawodników tegorocznej edycji „MANii Biegania”.

- Zwycięzcami mogą czuć się jednak wszyscy zgłoszeni zawodnicy, którzy w tym dniu wybiorą taką formę spędzenia aktywnie wolnego czasu. Trzymamy kciuki za wszystkich biegaczy i oczywiście za pogodę, aby dopisała we wspólnej zabawie – dodają organizatorzy „MANii Biegania”.

Info: UM Starachowice

Dodane: 04.10.15

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie