Odnowiona ul. Licealna zachęca do spacerów

14975.nsmed

Przebudowa ul. Licealnej wraz z budową oświetlenia ulicznego dobiegła końca. Koszt tej inwestycji to ok. 250 tys. zł. – Teraz mamy przepiękną ulicę, jesteśmy dumni– mówi pani Maria Dubno, autorka wniosku złożonego do Budżetu Obywatelskiego.

W minionych dniach ekipy drogowców zakończyły prace prowadzone przy przebudowie ulicy Licealnej, łączącej ul. Św. Barbary z ul. Szkolną. Tą trasą każdego dnia, oprócz mieszkańców, uczęszczają uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Ulica była mocno wyeksploatowana, a mieszkańcy od dawna zabiegali o jej remont.

Autorką wniosku dotyczącego rewitalizacji m.in. tej ulicy, zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego była mieszkanka, pani Maria Dubno.

- Dziękuję pięknie Panu Prezydentowi, radnemu Mariuszowi Zaborskiemu, panu Rafałowi Piwnikowi za pomoc w przygotowaniu wniosku oraz za realizację tego projektu – mówi wnioskodawczyni.

Mieszkanka od wielu lat starała się o remont zniszczonej nawierzchni. Zaczęła, kiedy jeszcze ulica nosiła nazwę XX – lecia. Wniosek do Budżetu Obywatelskiego, pani Maria złożyła w edycji na rok 2017 i dzięki zaangażowaniu mieszkańców, uzyskał on najwięcej głosów w okręgu nr 3.

- Teraz mamy przepiękną ulicę i jesteśmy dumni, naprawdę – mówi pani Maria – Nikt nie marzył nawet, że na jezdniach może być taka super kostka, chodnik i tak samo oświetlenie. Ludzie teraz chcą spacerować, a było strasznie. Wcześniej nie było tu ulicy, rosły tuje, był żywopłot i były takie zniszczone płyty chodnikowe. Jest to dla nas super sprawa cieszymy się, że udało się wszystko zrobić. Jesteśmy dumni i bardzo dziękuję.

Koszt inwestycji to ok. 250 tys. zł, wykonawcą była firma Budromex Radom pani Emilii Podsiały.

- Pewnie część osób pamięta jak ta ulica wyglądała jeszcze niedawno, znajdujące się tu pofałdowane płyty chodnikowe, przypominały fale Dunaju. Ulica od lat wymagała generalnego remontu – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Dzięki zaangażowaniu pani Marii i mieszkańców wniosek zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego przeszedł, przygotowano dokumentację, a później tak naprawdę czekaliśmy z możliwością wykonania i wreszcie mamy efekt końcowy. Wykonana została nowa nawierzchnia z kostki betonowej brukowej, chodnik z płytami parkowymi, wykonane zostało, inne trochę niż w innych częściach miasta, oświetlenie parkowe, które jak mówią mieszkańcy, wieczorami wygląda bardzo ładnie. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za cierpliwość, a radnym Rady Miejskiej dziękuję za współpracę. Dzięki tej współpracy w roku 2021 możemy zrealizować mnóstwo zadań drogowych w różnych częściach naszego miasta. I mamy też pomysły na to, w jaki sposób pozyskać środki na realizację kolejnych przedsięwzięć drogowych.

Radny Mariusz Zaborski gratulował pani Marii, autorce projektu, która zainicjowała całe przedsięwzięcie.

- Chciałbym pogratulować pani Marii, które przez tyle lat walczyła o tą ulicę, pukała do wszystkich drzwi i w końcu się udało – mówi radny. - W imieniu mieszkańców oraz własnym dziękuję panu Prezydentowi za realizację tej ulicy, wszyscy widzą jak teraz to ładnie wygląda. Można spokojnie przejechać samochodem i spacerować.

Dariusz Grunt od niedawna radny Rady Miejskiej to także jeden z współtwórców Budżetu Obywatelskiego.

- Cieszę się, że program jakim jest Budżet Obywatelski miał wkład w budowę ul. Licealnej. Historię tej drogi znam. Ulica ta, kiedyś była deptakiem, potem zmienił się charakter jej użytkowana i została drogą publiczną. Cieszę się, że ta inwestycja doszła do skutku.

Wspólnie z prezydentem, radnymi i mieszkańcami zakończoną inwestycję wizytował także przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 20.07.21 | Odsłony: 1143
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie