Oficjalne otwarcie LUBIANKI w ostatni weekend czerwca

17471.nsmed

Po wielu latach wyłączenia z użytkowania zalew LUBIANKA wreszcie będzie dostępny. Rewitalizacja za ponad 30 milionów złotych dobiega końca. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przejmuje obiekty, którymi będzie administrował. Prywatna firma szykuje restaurację, na wodzie pojawiają się pierwsze kajaki do wypożyczenia, a prezydent miasta Marek Materek zapowiada, że oficjalne otwarcie LUBIANKI po rewitalizacji nastąpi w ostatni weekend czerwca. 

Północna strona otoczenia Lubianki przeszła ogromną metamorfozę. Wybudowane zostały dwa mosty, boiska, place zabaw, mini skatepark. Powstał nowy budynek dla ratowników i ich sprzętu. Wydzierżawiony został obiekt pod restaurację. Dalej wykonano amfiteatr oraz budynek przebieralni, toalety. Budynki zostały wkomponowane w teren, mają zielone dachy. Pojawiła się mała infrastruktura: ławki, leżaki, kosze na śmieci. Choć tych ostatnich jest za mało. Miasto przeznaczyło 10 mini działek pod dzierżawę na działalność rekreacyjną, gastronomiczną, handlową. Już widać, że małe biznesy otworzą się także na prywatnych posesjach. Wybudowane zostały tarasy do wypoczynku, dwupoziomowe molo oraz molo mniejsze. Powiększony został parking samochodowy i dodany przy nim przystanek komunikacji miejskiej. Z pewnością można powiedzieć, że w tym sezonie letnim, to Lubianka będzie wiodła prym wśród kąpielisk, nie tylko w powiecie starachowickim, ale województwie świętokrzyskim. 

- Wielkimi krokami zbliżamy się do momentu, w którym oficjalnie oddamy do użytku mieszkańców zbiornik wodny Lubianka. Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem otoczenia zbiornika. W tej chwili trwają prace związane z przygotowaniem do sezonu kąpielowego 2023. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powoli przejmuje teren do wykonawcy, tak aby dbać o bieżące utrzymanie, o czystość na tym terenie. Staramy się, aby ten obiekt, ta realizacja była wizytówką naszego miasta i szczerze mówiąc już jest - mówi prezydent miasta Marek Materek. 

Strona leśna 

Dwa mosty łączy ścieżka pieszo-rowerowa. Ścieżka rowerowa dla małych kółek, typu rolki czy hulajnogi jest tylko po północnej stronie zbiornika. Natomiast południowa strona Lubianki zachowała swoją naturalność. Właścicielem terenów leśnych jest Nadleśnictwo Skarżysko-Kamienna. Na rowerze, spacerujący czy biegając da się pokonać trasę wkoło. Choć, jak zwracają uwagę niektórzy mieszkańcy, trakt nie jest dobrze oznaczony. Część lasu dzierżawią harcerze i ich działka jest zagrodzona. Rzecz w tym, iż spacerowicze trzymający się ścieżki bliżej wody trafiają na ogrodzenie z napisem, że przejścia nie ma. Dla osób nieznających tego terenu może to być spore utrudnienie. Prezydent miasta Marek Materek zapowiada, że zostanie wprowadzone oznakowanie, tak by łatwiej można było obejść Lubiankę dokoła.

Na remont czeka także ulica Szydłowskiego. Obecnie leśny trakt momentami brukowany, któremu bliżej do off-roadu niż miana ulicy. Z informacji przestawionych przez włodarza miasta wynika, że pieniądze na remont tej leśnej drogi były już w ubiegłym roku, ale zostały „przesunięte”. Administracja prezydenta Materka będzie czyniła starania, aby remont doszedł do skutku. 

Lubianka w Starachowicach

RemondisReklama 

Było TAK:

Lubianka w Starachowicach

Dodane: 08.06.23 | Odsłony: 2703
Tagi:

Komentarze użytkowników

kiwi | 2023-06-08 08:42:39 napisał(a):

czy z zamulonym zadarnionym dnem ten zbiornik bedzie czysty???

ewa | 2023-06-08 09:50:45 napisał(a):

betonoza

Olek | 2023-06-08 10:27:36 napisał(a):

Za dużo betonu Powinno być więcej trawy i piachu

Wezyr | 2023-06-08 10:41:24 napisał(a):

Zbiornik oddany rok po terminie.
Dołożono 10 milionów więcej niż było w przetargu. Zbiornik stracił naturalny charakter. Nie pogłębiono dna zbiornika a zapłacono za to ponad milion złotych i okłamywano publicznie mieszkańców,że pogłębiono 90% dna zbiornika na 50 cm. Skatepark to jakaś popierdułka, plaże żałosne,piach brudny,brak ścieżki wokół zbiornika,brzegi paskudnie wykończone,boiska sportowe chyba nie tak miały wyglądać?
Restauracja wybudowana za miliony oddana w dzierżawę na lata za grosze. Brak monitoringu. Nikt nie sprząta terenu u nie opróżnia koszy w efekcie czego mnóstwo śmieci trafiło do wody w tym szklane potłuczone butelki. Gdzie te obiecane domki letniskowe?

o | 2023-06-08 10:49:16 napisał(a):

o Wezyr, dzien dobry, hejt i nagonka juz rozpoczęta!

Wezyr | 2023-06-08 10:59:21 napisał(a):

@o
Jaki hejt?
Otwieranie oczu mieszkańcom,merytoryczna krytyka oparta na prawdzie i faktach.
Materek jest wybitnym nieudacznikiem.
Wierzę ,że kiedyś i Ty to zrozumiesz. Zobacz jak wyglądają cmentarze przygotowane na Boże Ciało przez Starachowiczankę, zobacz jak posprzątane są ulice po zimie,jak ponoszone trawniki,w jakim stanie jest Park Miejski,kwietne łąwki,winniczka, skwery,nasadzenia na Wiadukcie,place zabaw...

Lubianka po chwilowym efekcie wow podzieli ten los.
Tam rok w rok będą potrzebne ogromne pieniądze na konserwacje a tych raczej nie będzie i będziemy obserwować przykre obrazki.
PS basen dziś zamknięty, tylko zapomnieli o tym poinformować. Mieszkańców:)

Lubianka | 2023-06-08 11:29:54 napisał(a):

Dziś rano po małym spacerku nasuwa mi się jedna uwaga: psów z właścicielami mnóstwo , plaże i otoczenie zanieczyszczone odchodami psimi , pełna kultura.

Lusia | 2023-06-08 12:50:00 napisał(a):

Wezyr, czemu nie zgłosisz swoich żali do służb tylko płaczesz o to pogłębianie na forum?

Jadwiga | 2023-06-08 19:19:14 napisał(a):

Patrząc jak jest teraz stwierdzam, iż wcześniej było lepiej. Ciekawe jak długo utrzyma się taki stan? Zaraz wandalowie wszystko splądrują i zniszczą!

dr | 2023-06-08 20:50:02 napisał(a):

Szkoda, że nie pod koniec grudnia!

TK | 2023-06-09 07:13:33 napisał(a):

A kto będzie sprzątał po właścicielach i pieskach, które są wyprowadzane na spacer? Na ścieżkach rowerowych narobione, na chodniku narobione, po stronie leśnej na deptaku narobione nie tylko przez zwierzęta... Po stronie leśnej brak koszy na śmieci.

tubylec | 2023-06-09 10:57:02 napisał(a):

A czemu ta plaża taka wąziutka? toż to będzie ścisk!
Za zachodnim mostem przez lata spuszczonej wody wyrósł młodnik. Czemu nikt nie pomyślał by go wyciąć. Byłoby więcej miejsca dla kolorowych kajaczków i rowerków. Teraz czubki drzewek malowniczo wystają z wody ale wpłynąć tam czymkolwiek niezbyt bezpiecznie

Stary Piotr | 2023-06-09 13:34:17 napisał(a):

Dajcie spokój,niech otworzą i temat sam się skończy podobnie było z sadzeniem winorośli na skałkach,ogrodzeniem zrobiono trawa rośnie nie winogron i po sprawie ,tak będzie i z Lubianką

Do tubylca | 2023-06-09 13:39:51 napisał(a):

Tonie plaża dla nudystów tylko dla tekstylnych,bez obaw członkami nie będą się obcierac

Starachowiczanin | 2023-06-09 20:25:00 napisał(a):

Lubianka za rok czy też dwa będzie wyglądała tak tragicznie jak Park Miejski, obraz nędzy i rozpaczy. Za kilkanaście milionów złotych park wygląda jak sprzed lat. Wszystko się sypie, zarośnięte i wszędzie bród. Kto za to odpowiada ? Gdzie jest Rada Miejska ? No gdzie jest ? Przecież powinni o to dbać. Powinni rozliczyć wykonawcę robót i zleceniodawcę.

Robert | 2023-06-10 12:06:57 napisał(a):

Wykonawca to jedno, ale niestety kultura niektorych odwiedzajacych a w zasadzie jej brak robi swoje, okolice niektorych ławek sa juz tak zafajdane petami, ze trawy nie widac. Poza tym spozywanie alkoholu gdzie popadnie tez nie jest zgodne z regulaminem, co ciekawe wiele osob spaceruje z dziecmi i sie nie odezwie na takie zachowania. Trzeba wymagac ale tez jak widac kontrolowac, a tego nie ma.

Mieszkanka | 2023-06-10 14:18:43 napisał(a):

Zawsze milionowe inwestycje wymagają ogromnych kosztów eksploatacji. Dlatego tak się projektuje aby nie było absurdalnych udziwnień. Był pomost to zrobiono jakiegoś cudaka. Ten region przemysłowy nigdy nie był i nie będzie turystycznym eldorado. Nie ma tu jezior, gór czy morza. Lokalna rekreacja ledwo spełnia minimalne oczekiwania mieszkańców. Więc bardzo proszę o rozważne szafowanie finansami publicznymi. Jako mieszkanka nie mam zamiaru płacić coraz to większych podatków za czyjeś wizjonerstwo.

Gosc | 2023-06-23 18:49:59 napisał(a):

Radom ma port lotniczy....my mamy port Lubianka..... Tyle będzie tam jachtów co samolotów w Radomiu....a gruba kasa wydana.Brak myślenia i marnowanie publicznych pieniędzy. Zresztą nie po raz pierwszy...

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie