Ograniczyć zatrudnienie w starostwie, zredukować ilość etatów w Zarządzie Powiatu - mówią władze stowarzyszenia

12346.nsmed

Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic zabiera głos w sprawie decyzji podjętej przez radnych Rady Powiatu o zamiarze przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej na ulicę Leśną oraz proponuje redukcję etatów w starostwie. Zdaniem władz stowarzyszenia cięcia dałyby wymierne oszczędności, które władza mogłaby przeznaczyć na obsługę długu i realizację zaniechanych inwestycji.

- Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że prezydentowi Materkowi nie chodzi w tym pomyśle o dobro uczniów i rachunek ekonomiczny, lecz o uzyskanie kolejnej parceli do komercyjnej sprzedaży. Podczas ubiegłorocznych konsultacji prezydent argumentował, że utrzymanie pustostanu po części Gimnazjum nr 3, kosztować będzie rocznie miasto ok. 150 tysięcy złotych . Ale jednocześnie ta troska o finanse publiczne, nie przeszkodziła mu w tym, aby w zarządzie powiatu zainstalować swojego protoplastę, którego roczne wynagrodzenie + pochodne + koszty biurowe, są zbliżone do tej kwoty. Nadmieniam, że pan Jerzy Materek, który każe się w pracy tytułować „Dyrektorem”, pochodzi z poza powiatu starachowickiego, o którego wykształceniu i osiągnięciach zawodowych niewiele wiemy, a z oświadczenia majątkowego za 2018 rok wynika, że nigdzie nie pracował, a jego roczny dochód, to kilka tysięcy złotych z umów-zleceń i dopłaty do działki rolnej. Natomiast w ciągu tych kilkunastu miesięcy funkcjonowania jako członek zarządu powiatu, głównie skupił się na wprowadzaniu metod pracy ocierającymi się o mobbing  pracowniczy oraz  prowadzeniu własnej kampanii wyborczej do parlamentu - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezes stowarzyszenia Zbigniew Kroczek. 

Wiceprezes Kroczek pytał publicznie radnych Rady Powiatu Sławomira Rymarczyka i Pawła Brzozowskiego, wieloletnich nauczycieli wychowania fizycznego. - Czy warto w imię egoistycznych celów i korzyści oddać się zaprzaństwu, zdradzie wobec tych wartości, które kiedyś wam przyświecały? - Pytał Kroczek. 

Ponadto w trakcie spotkania z dziennikarzami władze stowarzyszenia wypowiedziały się w sprawie rządów starosty starachowickiego Piotra Babickiego. - Chcielibyśmy dowiedzieć się od pana starosty Piotra Babickiego, jak długo planuje brać udział w tym kuglarskim teatrzyku, w którym sznurki pociągają Marek i Jerzy Materek? Przy obecnym stanie finansów starostwa niemal pewnym jest, że jeżeli władze powiatu nie przystąpią  do zdecydowanych działań naprawczych, takich jak reorganizacja struktury organizacyjnej starostwa, podjęcie próby zamiany kredytów na np. obligacje czy renegocjacji umów kredytowych, narzucenie reżimu w wydatkach własnych urzędu,  to za kilka miesięcy, na jego miejscu zasiądzie zarządca komisaryczny. A recepta jest bardzo prosta. Należy  ograniczyć skład zarządu powiatu do max. 3 osób, zmniejszyć  zatrudnienie o około 25% , a jest to możliwe bez uszczerbku na jakości wykonywanych zadań. Wtedy to pojawią się oszczędności w kwocie co najmniej  2,5 mln rocznie, które pozwolą stopniowo spłacać dług i kontynuować zaniechane inwestycje - mówił Zbigniew Kroczek. 

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Dodane: 20.02.20

Komentarze użytkowników

Starachowiczanin | 2020-02-20 12:59:12 napisał(a):

Budynek po gimnazjum obok stawu stoi pusty jaki problem przenieść tam ZSZ z Leśnej
A nierobów pogonić z urzędów.

Zwolnienia nic nie dadza | 2020-02-20 16:30:21 napisał(a):

To jak tak zwolnicie z 25% ludzi, to w biurach pracowac i tak bedzie tylko wentylator od komputera...

gość | 2020-02-20 20:56:44 napisał(a):

Dobra diagnoza,tam życie gwałtownie zwalnia od 7.30,już w miejskim jest inaczej.Część po dojeżdzie z odległych miejscowości już nie ma siły do pracy.Dla wielu to taka praca w innym landzie ha a życie u wójta we własnej gminie.

do gościa | 2020-02-21 16:13:50 napisał(a):

Pigułek przeciw głupocie niema więc się nie wyleczysz...

@do gościa | 2020-02-21 16:39:08 napisał(a):

Próbowałeś tych tabletek ? Dobrze ci napisał, syf kila i mogiła, byłem ostatnio w jednym z wydziałów, pracownicy sami nie kryli, że nic nie robią. Pani mi kazała ściągnąć sobie wniosek z internetu, po czym nadawała na kolegę z pokoju przez 30 min. Dno.

456 | 2020-02-21 21:24:52 napisał(a):

Ile zarabia Materek senior? Czemu tak dużo. Powinien mieć 2600 brutto jako fachowiec. A synek pięknie mówił o uczciwości, transparentności, likwidacji kolesiostwa. Kpina z nas mieszkańców.

ograniczenia | 2020-02-22 07:40:35 napisał(a):

Ograniczyć ilość pseudo konferencji prasowych "stowarzyszenia" i zabrać się do jakiejś konkretnej roboty...Od gadanie jeszcze nikomu nie przybyło.

Do ograniczenia | 2020-02-22 07:44:50 napisał(a):

Możesz sobie kazać psu w budzie cicho siedzieć i nie wiem czy cię posłucha :)

Obiektywnie to | 2020-02-22 07:50:33 napisał(a):

fanom Mareczka mózgi się zlasowały, myślą że jak mogą sobie z nim popisać na fb, to już wszyscy się z nimi liczą, cyrk na kółkach

do do ograniczenia | 2020-02-22 08:34:48 napisał(a):

Pies posłucha bo jest mądrzejszy. Żyjemy w mieście gdzie wielu chciałoby rządzić wedle własnego widzimisię . Był czas wyborów trzeba było wtedy organizować nawet trzy razy dziennie konferencje prasowe. Teraz to tylko czcze gadanie i napuszczanie jednych na drugich.

do "obiektywnie to" | 2020-02-22 14:08:55 napisał(a):

Lasowanie mózgów mamy na konferencjach stowarzyszenia.Taktyka jest prosta- krytykujemy wszystko a nóż coś się przyklei
do prezydenta. Ilość doniesień do prokuratury w stosunku do podjętych postępowań jest szokująca. I to denerwuje tych, którzy szukają tanich sensacji

Do przedmówcy | 2020-02-22 14:12:32 napisał(a):

Skąd ty wiesz ile jest doniesień do prokuratury? W końcu to się powinno donieść na takie wpisy jak Twój, że prokuratura przekazuje informacje które powinny być tajne. Proszę aby stowarzyszenie uwzględniło podobne komentarze przy składaniu zażalenia, łącznie z pytaniem odkąd to prokuratura informuje o swoich czynnościach

Członek Stowarzyszenia | 2020-02-22 14:17:06 napisał(a):

Mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę czym grozi zastraszanie, hejtowanie a nawet krytykowanie publiczne osób, składających doniesienie do prokuratury? Ja osobiście zamierzam zgłosić ten fakt łącznie ze wszystkimi screenami jako nagonke na moją osobę która działa zgodnie z obowiązującym prawem.

tajemnica poliszynela | 2020-02-23 19:07:35 napisał(a):

O doniesieniach do prokuratury informuje w mediach prezydent, wiedzą o nich pracownicy Urzędu kserujący tysiące stron dokumentów na potrzeby postępowań.Mówią o tym także członkowie stowarzyszenia na konferencjach prasowych. Poza tym to nie jest tak że każdy może sobie składać dowolną ilość zawiadomień do prokuratury bo mu się tak podoba.Są jakieś granice zdrowego rozsądku i zwyczajnej uczciwości...

Do powyżej | 2020-02-23 19:13:02 napisał(a):

Taaak? A o jakich doniesieniach poinformował prezydent? Odkąd to Prokuratura informuje o postępowaniach? Ile było tych doniesień? No gadaj cwaniaczku? Oprócz stowarzyszenia kto złożył? Jeżeli nikt to prowadzisz nagonke ma stowarzyszenie, zresztą juz sprawa jest zgłoszona o czym będzie wkrótce oficjalna informacja.

C. D. | 2020-02-23 19:16:56 napisał(a):

A może ty wynosisz ifo o tych doniesieniach? "ilość doniesień w porównaniu z podjętymi postępowaniami jest szokująca" - czyli masz tajne info, nie tu się będziesz z tego tłumaczył. Wpis jest zgłoszony.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie