Olech powalczy o kolejne złoto do kolekcji

9186.nsmed

W najbliższy poniedziałek w czeskim Pilznie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym. Do walki o szesnasty w karierze tytuł najsilniejszego zawodnika globu przystąpi starachowiczanin Jarosław Olech.

Kilka miesięcy temu Jarosław Olech zdobył złoty medal World Games. Zawodnik Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking” wygrał rywalizację trójboistów siłowych podczas Światowych Igrzysk Sportu. We Wrocławiu starachowiczanin po raz kolejny udowodnił, że jest prawdziwą legendą tego sportu.

Olech zdobył w lipcu złoty medal World Games po raz trzeci z rzędu. Sukces we Wrocławiu był powtórką jego zwycięstw odniesionych w poprzednich latach. Poprzednio triumfował podczas zawodów rozgrywanych na Tajwanie i w Kolumbii.

Po sukcesie na World Games i przedłużeniu złotej serii Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich przyszedł czas na ustanawianie kolejnych rekordów.

Jarosław Olech jest bowiem prawdziwą maszyną do wygrywania wszystkiego w trójboju siłowym. Szczególnie upodobał sobie triumfy w Mistrzostwach Świata. Zawodnik Wikinga ma już na swoim koncie 15 tytułów mistrzowskich. W Czechach Olech powalczy o złoto nr 16.

Od kilkunastu lat najlepszy na świecie

W 2002 roku spełniło się marzenie Jarosława Olecha i po raz pierwszy stanął on na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata w trójboju siłowym. Szczęśliwa okazała się Słowacja. Starachowiczanin wywalczył złoto podczas zawodów w Trencinie i tak rozpoczął się wielki sen o potędze.

Od 2002 roku przez kolejnych 15 lat Jarosław Olech rywalizował w Mistrzostwach Świata i za każdym razem kończył tę rywalizację na pierwszym miejscu. 15 tytułów Mistrza Świata z rzędu to statystyka jaką trudno wyobrazić sobie reprezentantom innych dyscyplin sportu. Olech jest jednak dominatorem i prawdziwą legendą trójboju siłowego. Złote medale Mistrzostw Świata w latach 2002-2016 zdobywał między innymi w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Kanadzie, Indiach, Portoryko czy Luksemburgu. Sukcesy sportowca ze Starachowic oklaskiwali kibice we wszystkich zakątkach świata.

W przyszłym tygodniu Olech powalczy o złoto w kategorii do 74 kg. Według wstępnych list uczestników czempionatu najgroźniejszymi rywalami dla starachowiczanina w walce o tytuł mistrzowski będą Kazach Andriej Prokopenko, Rosjanin Siergiej Gajszinec oraz reprezentant Ukrainy Mykola Barannik.

Trzymamy kciuki za kolejny tytuł mistrzowski!

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice


 Reklama

Dodane: 10.11.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie