Ostrzeżenie meteorologiczne. Fala upałów 2 stopnia do piątku

10265.nsmed

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed falą upałów 2 stopnia, które utrzymywać się będą do 10 sierpnia. Zdaniem synoptyków maksymalne temperatury w najbliższych dniach wynosić mogą w dzień od 30 do 34 stopni Celsjusza, natomiast w nocy temperatura wyniesie od 18 stopni do 21 stopni Celsjusza.

Kurtyny wodne

Starachowiczanie broniąc się przed upałami, mogą ochłodzić się przy rozstawionych na terenie miasta kurtynach wodnych.  Jedna z kurtyn stanęła na placu pod skałkami przy Al. Armii Krajowej, druga na płycie Rynku, dodatkowo w dni targowe jedna z kurtyn stanie na miejskim placu targowym. Kurtyny wodne uruchamiają pracownicy starachowickich wodociągów w porach największych upałów czyli w godz. od 10.00 do 20.00.

Baseny letnie

Doskonałym pomysłem na ochronę przed wysokimi temperaturami jest kąpiel w basenach odkrytych funkcjonujących na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej.  Pierwszy basen o wymiarach 7,80m x 15,20 m x h 0,60 przeznaczony jest dla dzieci, natomiast z drugiego o wymiarach 12,70 m x 25,20 m x h 1,25 m korzystać mogą dorośli.

Zbiorniki otaczają drewniane pomosty a nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwają ratownicy.

Amatorzy słonecznych kąpieli do swojej dyspozycji mają także leżaki i parasole ustawione na zielonym terenie w pobliżu basenów. Teren jest ogrodzony  a w jego sąsiedztwie znajduje się parking na około 40 aut.

Do dyspozycji maluchów dodatkowo są dmuchane zjeżdżalnie i inne atrakcje. Nie zapomniano także o lodach, zimnych napojach i innych smakołykach, które nabyć można w uruchomionym przy basenach punkcie gastronomicznym. Zapraszamy.

Info: UM Starachowice

Reklama

Dodane: 08.08.18

Komentarze użytkowników

nie lubię upału | 2018-08-08 21:14:21 napisał(a):

Hahaha..."Doskonałym pomysłem na ochronę przed wysokimi temperaturami jest kąpiel w basenach odkrytych funkcjonujących na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej."... doskonałe miejsce na nabawienie się udaru słonecznego. Patelnia. Jedyny cień pod wiatą, ale na drewnianych ławach średnio wygodnie odpoczywa. Ew. parasole dla klientów barze. Ogólnie organizacja przestrzenna tego miejsca słabo przemyślana

iga | 2018-08-08 21:25:52 napisał(a):

Dzisiaj o godz. 10 wywieszono kartkę, że będą nieczynne, bo wymiana wody. Dlaczego nie robi sie tego póżnym popołudniem lub wieczorem. przecież miały służyć w cieple dni Zawiedzeni

muzzy do nie lubie upalu | 2018-08-08 21:29:52 napisał(a):

tez mam takie odczucie ze te baseny letnie to totalna porazka. mlody chcial dobrze a wyszlo jak zwykle. szkoda kasy bylo na to i powtorze to co pisalem wczesniej. lepiej wydac kilka zloty wiecej i pojechac do ostrowca na ichnie baseny odkryte, a co do ratownikow czy na basenie czy na piachach nadal mam negatywne zdanie, moze dlatego ze kiedys sam bylem ratownikiem i wiem jak pilnowalismy ludzi a to co oni robia wola o pomste do nieba.

X | 2018-08-09 09:08:18 napisał(a):

Pretensje to do tych co kazali zasypać basen odkryty zamiast odnowić i ew. rozbudować.

do X | 2018-08-09 10:11:56 napisał(a):

Pretensje to do dyr.Sadzy chyba za coś bierze te kilka tysięcy co miesiąc.

doX | 2018-08-09 13:52:38 napisał(a):

Szkoda, że nie wiesz, że tą bzdurną decyzję podioł Bernatowicz z Kwietniem. Głupim tłumaczeniem było, że przeciekał Mając do dyspozycji współczesną technikę można było uszczelnić każdy przeciek a za 1min wydany na to ceraciane dziadostwo można było odtworzyć basen a dodatkowymi kosztami obciążyć Bernatowicza. Jeszcze gdyby basen zasypano piachem nie zniszczono besmyślnie obrzeży to taniej by kosztowała odbudowa. Ale kolejna bzdura: po deszczach w niecce zrobiło się grzęzawisko i chcą w dnie basenu wywiercić dziurę Baraeja by tego nie wymyślił.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie