Pływalnia będzie jak nowa

16033.nsmed

Blisko 2 miliony złotych Gmina Starachowice chce przeznaczyć na remont Krytej Pływalni. Inwestycja ma poprawić obecny stan budynku, wpłynąć na polepszenie jakości wody i uczynić ze starachowickiej pływalni dogodne miejsce do wypoczynku i relaksu.

Starachowicka Kryta Pływalnia zostanie wyremontowana, a po realizacji tej inwestycji ma stać się jeszcze bardziej atrakcyjna dla mieszkańców naszego miasta oraz gości odwiedzających nasze okolice. To kolejny krok władz miasta w kierunku rozwijania bazy sportowo-rekreacyjnej w Starachowicach i stwarzania warunków do aktywnego trybu życia.

- Wiemy, jak lubiany jest to obiekt przez Starachowiczan, jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wymaga on modernizacji. Dlatego podjęliśmy decyzję o jego remoncie i liczymy, że po zakończeniu wszystkich prac, mieszkańcy będą jeszcze chętniej z niego korzystali – mówi Prezydent Miasta Marek Materek.

Planowana inwestycja będzie składać się z trzech części i dotyczyć będzie remontu budynku krytej pływalni, jej wentylacji oraz remontu dachu. Na remont budynku (część 1) Gmina Starachowice planuje przeznaczyć kwotę 1.317.365,95 zł brutto, na realizację zadania związanego z wentylacją zaplanowano kwotę 318.745,92 zł brutto, a na remont dachu przeznaczono 316.988,13 zł brutto. Łącznie zaplanowana została kwota 1.953.100 złotych brutto.

Oferty na realizację tej inwestycji potencjalni Wykonawcy mogą składać do 20 maja br.

Zmiany na pływalni

W ramach remontu budynku, Wykonawca ma za zadanie między innymi dokonać wymiany urządzeń związanych z funkcjonowaniem pływalni tj. sond pomiarowych jakości wody wraz z naczyniami przepływowymi, silników elektrycznych w systemie obiegu wody oraz pieców w saunie suchej i parowej.

Planowana inwestycja związana jest również z montażem monitoringu i oświetlenia zewnętrznego wokół budynku. Na wymianę oczekuje ponad 1200 metrów kwadratowych płytek podłogowych. Planuje się ponadto wymianę sufitu w hali basenowej i wymianę drzwi wewnętrznych. Na remont czeka również zjeżdżalnia wodna.

Wykonawca będzie miał za zadanie dostawę i montaż groty solnej, a także zostanie zobligowany do wymiany bramek wejściowych.

Remontu doczekają się również trzy niecki basenowe:

- niecka sportowa wraz z osprzętem (wymiary 25,02x12,5 m, głębokość 1,8 m ze spadkiem do 4m, powierzchnia lustra wody 312,7 m2), osprzęt: słupki startowe, drabinka wejściowa, reflektory podwodne;

- niecka rekreacyjna (wymiary 15,8x11 głębokość 0,95 m ze spadkiem do 1,2 m, powierzchnia lustra wody 132,2 m2 ), osprzęt: schody, poręcze, drabina wejściowa, rwąca rzeka, ścianki działowe, grota sztucznej fali, wyspy i półwyspy, reflektory podwodne;

- brodzik dla dzieci (wymiary 5,5x4,17 m głębokość 0,15 ze spadkiem do 0,3 m powierzchnia lustra wody 19,3 m2).

Duży krok w rozwoju

W kwestiach dotyczących remontu wentylacji, zaplanowane zostały prace związane z wymianą kurtyn powietrznych hali basenowej, montażem klimatyzatorów oraz wymianą centrali wentylacyjnych. W przypadku remontu dachu pływalni, Gmina Starachowice planuje wymianę pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej (ponad 1500 metrów kwadratowych).

Zadanie będzie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021. Gmina Starachowice w ubiegłym roku uzyskała wsparcie na realizacje czterech inwestycji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 2,34 mln zł.

W ramach przyznanych środków dofinansowane zostaną inwestycje związane z rozbudową i przebudową Szkoły Podstawowej nr 6, przebudową boisk przy SP nr 1, SP nr 9 i SP nr 13 oraz remontem krytej pływalni.

Zadowolenia z planowanych prac remontowych nie ukrywa dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Krzysztof Szczygieł.

- Modernizacja Krytej Pływalni będzie polegała na wymianie wszystkich urządzeń dotyczących techniki basenowej, co zdecydowanie polepszy jakość wody. Od podbasenia, idąc w górę, wymianie podlegać będą płytki na całym basenie, stolarka okienna i drzwiowa, w dużej części będą wymieniane sufity oraz pokrycie dachowe pływalni. Remont obejmie cały budynek - do tego klimatyzacje, wentylacje, instalacje oraz zakupy dotyczące wyposażenia obiektu. To są olbrzymie kroki milowe w naszym rozwoju – uważa dyrektor Szczygieł.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 13.05.22 | Odsłony: 793
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie