Patryk Jaki w Starachowicach. Było o euro, LGBT, uchodźcach…

11299.nsmed

Kolejne spotkanie wyborcze miało miejsce w Starachowicach. W piątek 17 maja br. po południu z chętnymi starachowiczanami spotkał się Patryk Jaki - kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego. – Te wybory i następne są fundamentalne z punktu widzenia Polski, bo tak naprawdę będziecie państwo wybierali dwie oferty. To jest oferta pomiędzy tymi, którzy chcą słabego państwa i tymi którzy chcą silnego państwa – powiedział na podsumowanie spotkania Patryk Jaki. 

Zanim do tego doszło, zgromadzeni mogli wysłuchać oferty Patryka Jakiego. 

- Czekają nas wybory, które zadecydują o przyszłości naszej Ojczyzny. Teraz mamy wybory do Parlamentu Europejskiego, chwilę później do parlamentu krajowego, które zadecydują już o wszystkim. Wyborami do Parlamentu Europejskiego, jeszcze wiele lat temu, bym Państwu w ogóle głowy nie zawracał, gdybyśmy się spotkali… Natomiast teraz sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ Europa stanęła na rozdrożu. I od państwa zależy, w którą stronę pójdzie – taki słowami rozpoczął spotkanie w Starachowicach Patryk Jaki.

- Mamy przed sobą w tej chwili dwie drogi, dwie oferty polityczne i państwo będziecie decydowali w tych wymiarach, którą drogę obierzemy, a dotyczyła ona będzie wielu wymiarów. Pierwszy wymiar, to wymiar legislacyjny, czyli wymiar związany z powszechnie obowiązującym prawem. Są dwie drogi. Albo więcej praw będą mieli ci urzędnicy brukselscy i to jest droga Koalicji Obywatelskiej albo będzie tak, jak my chcemy, czyli żeby Europa wróciła do korzeni i żeby był katalog praw należących do państw członkowskich. Drugi obszar, to wymiar aksjologiczny czyli związany ze światem wartości. Elity europejskie poświęciły bardzo dużo pieniędzy, siły, czasu do tego by niszczyć cywilizację chrześcijańską. Przykładowo Parlament Europejski poprzedniej kadencji 250 razy głosował za projektami LGBT. Lesbijki, geje, biseksualiści… 250 razy. (…) To jest drugi wymiar decyzji, który stoi przed państwem. Albo jedna albo druga droga. Jest proces, która ma na celu zniszczenie cywilizacji chrześcijańskiej, tak samo jak stało się w wielu miejscach. Nie miejmy złudzeń. Kolejny wymiar jest związany z bezpieczeństwem. Platforma Obywatelska, jak odchodziła od władzy w 2015 roku, to podpisała zobowiązanie do przyjęcia do Polski kwotowej liczby uchodźców. Jak to mówił rzecznik rządu PO, każdej ilości. Całe szczęście chwilę później wygrała Zjednoczona Prawica i my tego zobowiązania, które oni podpisali, nie realizujemy… Chociaż nam grożą karami itd. Jak oni wrócą do władzy, jestem przekonany, że wrócą do tego porozumienia. I to jest też decyzja, która stoi przed państwem. Nie oszukujmy się. Jedna z największych grup ludzi, którzy czekają na podział w ośrodkach dla uchodźców, to są przedstawiciele radykalnego islamu. Ja nie będę państwa kłamał. My w pierwszej kolejności, jako polscy politycy, mamy obowiązek zadbać o nasze bezpieczeństwo. Następny wymiar, to wymiar pragmatyczny, związany z pieniędzmi. Ja jestem przedstawicielem Zjednoczonej Prawicy, która uważa, że nie należy się spieszyć z przyjęciem euro, jako waluty. Nasi konkurenci, oni mówią, że euro należy przyjąć teraz, natychmiast. Słowacy, Litwini przyjeżdżają do Polski robić zakupy w Polsce. Albo my i złotówka, albo oni i euro. Jak oni wprowadzą euro w Polsce, to jest decyzja nieodwracalna – mówił Jaki. 

Po około 40 minutach wypowiedzi, zgromadzeni mogli zadawać pytania. Mieszkańcy pytali o kartę LGBT, o wybory na prezydenta Warszawy i wygraną Rafała Trzaskowskiego, o film Tomasza Sekielskiego, o gospodarkę odpadami i mafie śmieciowe, ustawę 447, ochronę życia w polskim parlamencie.  

Dodane: 17.05.19 | komentarze (9)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wszystko+ | 2019-05-17 20:11:52 napisał(a):

W ramach programu Kaczor+ zdecydowana większość zgromadzonych 65+

Jerzy | 2019-05-17 22:45:12 napisał(a):

Mochery prosto z Kościoła na zebranie

Sławek | 2019-05-18 07:51:28 napisał(a):

Ale was komuchy zapyziałe boli

No ale jaki ? | 2019-05-18 09:53:02 napisał(a):

Taki miły przed wyborami , że aż człowieka mdli ...

Klin | 2019-05-18 10:46:34 napisał(a):

A ja spokojnie wraz z rodziną zagłosuję na uczciwego i walecznego Patryka - na pohybel POlszewikom.

Gość | 2019-05-18 11:14:01 napisał(a):

Twarze na spotkaniu te same co na każdym innym w Starachowicach, bo wieje nudą w mieście. Czy ten elektorat to wyborczy creme d'la creme ?

Do klin | 2019-05-18 12:02:59 napisał(a):

Walczy faktycznie ale o swoje

Do Klin | 2019-05-18 19:19:17 napisał(a):

I masz rację całkowitą Ja też tak zrobię i cała moja rodzina! Na pohybel lewackim i antypolskim cwaniaczkom!!!

a | 2019-05-21 10:43:20 napisał(a):

co ten spadochroniarz robi na naszym terenie? Pochodzi z Opola , mieszka w Warszawie , a kandyduje z naszego regionu. Wybierajcie spadochroniarzy a później narzekajcie że jesteśmy pomijani przez rządzących. Swój kandydat pochodzący z naszego regionu będzie się starał o to by nie zawieźć swoich wyborców , a obcy ma nasze sprawy w nosie. Liczy tylko kasę i śmieje się po cichu z naiwności wyborców.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie