Pięć praw jazd zatrzymanych za nadmierną prędkość

11534.nsmed

W trakcie minionego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali 5 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h - szybciej niż zezwalają przepisy. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz zostało im zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy nie stosowanie się do ograniczeń prędkości to nadal główne przyczyny zdarzeń drogowych. Pomimo zaostrzania przepisów związanych wykroczeniem polegającym na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o 50 km/h w obszarze zabudowanym, w miniony weekend starachowiccy policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy popełnili to wykroczenie. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na 3 miesiące jak również zostali ukarani mandatami karnymi.

Apelujemy do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególności stosowania się do ograniczeń prędkości w trakcie wyjazdów i powrotów z wakacji. Pamiętajmy, że jadąc na upragnione miejsce wypoczynku nie musimy się śpieszyć, lepiej dojechać później i bezpieczniej, niż nie dojechać w ogóle. Niestety od początku wakacji na drogach naszego kraju w wypadkach drogowych śmierć poniosło, aż 151 osób. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem dokumentu i wydaniem decyzji administracyjnej o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Nadal najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze.

Opr. PK, KPP Starachowice

Dodane: 09.07.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie