Piesi mogą czuć się bezpieczniej

16503.nsmed

Powiat oddał kolejne dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno wyniesione, do użytku starachowiczan. Oba znajdują się na ulicy Szkolnej, przy II Liceum Ogólnokształcącym. Dzięki środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg i wsparciu Gminy Starachowice zostały one przebudowane w trosce o bezpieczeństwo korzystających z nich pieszych.

Odbiór techniczny przejść odbył się 21 września br. z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka, którzy mieli okazję naocznie sprawdzić efekty tej inwestycji. W ramach zadania dokonano korekty umiejscowienia istniejącego już przejścia, które zostało rozbudowane i wyniesione do góry.  Wykonano też drugie, zupełnie nowe. Przy obu pojawiło się oświetlenie dedykowane „zebrom”, barierki ochronne odgradzające chodnik od jezdni, a także aktywne znaki ostrzegawcze. Przebrukowano również odcinki chodnika na dojściu do nich.

Zdaniem starosty Piotra Ambroszczyka, jest to bardzo ważna inwestycja, z uwagi na dużą liczbę wypadków z udziałem pieszych.

- Chcąc temu zapobiegać, Powiat realizuje program poprawy bezpieczeństwa osób pieszych, właśnie na przejściach dla pieszych. Zadania te były realizowane w ramach dotacji, pozyskanej przez Powiat Starachowicki z Funduszu Rozwoju Dróg. Łącznie na terenie miasta Starachowice wykonaliśmy 11 zadań modernizując 14 przejść, w tym dwa na ulicy Szkolnej. Wkład własny zapewniła Gmina Starachowice, za co bardzo serdecznie dziękuję prezydentowi Markowi Materkowi – mówił starosta.

Podziękowania kierował również do całej załogi Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, z dyrektorem Andrzejem Klimczakiem na czele, za sprawne przeprowadzenie mikroinwestycji, które  mocno wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych.

Łączna wartość zadań, zrealizowanych na terenie Starachowic w zakresie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, to prawie 2,5 mln zł.

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

RemondisReklama 

Dodane: 22.09.22 | Odsłony: 645 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

Xxx | 2022-09-22 17:51:11 napisał(a):

Można dedykować książkę a nie oświetleniep

uy | 2022-09-22 21:50:48 napisał(a):

za to na Radomskiej koło kościoła jest bardzo bezpiecznie . Przejście w ogóle nie oświetlone .Ciekawe kiedy o tym napiszecie, chyba tylko wtedy jak ktoś zostanie potrącony

Wezyr | 2022-09-22 21:51:26 napisał(a):

Kolejny raz mieszkańcy Starachowic sfinansowali zadanie własne Powiatu.
Pozostaje liczyć,że chociaż Powiat będzie miał pieniądze na odmalowane przejść dla pieszych.

Sks | 2022-09-23 06:22:28 napisał(a):

Jakim prawem finansuje się inwestycje powiatu z pieniędzy miasta że o inwestycjach które należą do państwa nie wspomnę.Miasto zadłużone po uszy ale babcie swoje tak samo jak Unia wam dała.Panie Kwiecień ratuj pan to miasto bo został pan ostatni z honorem.

Pieszy | 2022-09-23 08:18:41 napisał(a):

Natomiast wielkim niewypałem jest przejście na ulicy Partyzantów przy sklepie Robert. Wjazd na parking jest po przejściu. Wczoraj w tym miejscu zostałem prawie potrącony przez samochód.

miesz | 2022-09-23 12:51:28 napisał(a):

Do pieszy
Pewnie to projekt naczelnego projektanta miasta , który ma same takie pomysły .
Niczego mądrego nie potrafi zaprojektować

do pieszy | 2022-09-23 12:55:02 napisał(a):

tam nie powinno wjeżdżać się samochodami tam nie ma parkingu. Właściciel Roberta nie był zainteresowany remontem placu przed jego sklepem . z tego co mówił pracownik magistratu będąc na budowie właścicielowi proponowano różne rozwiązania. Prawidłowo to straż miejska powinna tam ładować mandaty. Chyba że właściciel sklepu zrobi parking na chodniku w stronę Harcerskiej bo to jego prywatna działka. Kiedyś dawno dawno temu miasto ja sprzedało. A jak postawi płot to ludzie na Harcerska nie przejdą

Wizir | 2022-09-23 13:02:05 napisał(a):

Wezyr, przestań robić z siebie głupka. Starachowice leżą w powiecie starachowickim, wiec jak coś ma poprawić bezpieczeństwo w mieście to miasto może sfinansować. Chyba nawet lepiej niż na to miałby się składać mieszkaniec np. Bostowa.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie