Piknik „Aktywnie i Pozytywnie” (zdjęcia)

3401.nsmed

Wczoraj 11 września na placu obok Krytej Pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach odbył się piknik plenerowy pod hasłem „Aktywnie i pozytywnie”.

Organizatorami tej imprezy były: Urząd Miasta Starachowice, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także Starachowickie Centrum Kultury. Finansowana była ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Zabawa rozpoczęła się od występów wokalistów ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury oraz tancerzy Starachowickiego Teatru Tańca STT. Na scenie można było zobaczyć również tancerzy z zespołu Tańca i Inscenizacji Plejada.

Na temat profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi wypowiadali się specjaliści z dziedziny walki z uzależnieniami, oraz przedstawiciele służb na co dzień mające do czynienia z tym problemem.

Podczas pikniku odbyły się konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży, z których najważniejsze dotyczyły wiedzy młodych ludzi na temat przepisów kodeksu drogowego. Wiele z pytań, które padły dotyczyło wpływu używek na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jednym z uczestników konkursu prowadzonego przez funkcjonariuszy policji był członek grupy szczudlarzy z Ożarowa, którzy również gościli na rodzinnym pikniku.
Zwycięzcom konkursów nagrody wręczyła wiceprezydent Małgorzata Szlęzak.

Na placu przy basenie stanęły pompowana trampolina, suchy basen z kuleczkami, zjeżdżalnia i ściana wspinaczkowa. Odbyły się także zwody w strzelaniu z łuku oraz markerów paintball. Natomiast pod jednym z namiotów można było zobaczyć, jak dzielne harcerki uczą opatrywania ran.
Na jednym z ustawionych stoisk należącym do Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „Nadzieja” oraz Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie „Przystań” można było otrzymać broszurki dotyczące uzależnień i przemocy.
Cała zabawa oczywiście odbyła się bez alkoholu.

Piknik zakończył się występem zespołów disco polo „Diadem” i „Maxel”, zgromadzona publiczność doskonale bawiła się podczas występów obu grup.
Jednocześnie podczas pikniku przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz chorej 15- letniej Ani Bujnowskiej. Nastolatka przed kilkoma miesiącami zachorowała na naczyniaka mózgu. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na jej kosztowne leczenie./G.M./

Zobacz zdjęcia z imprezy (kliknij)

Dodane: 12.09.11
Tagi:

Komentarze użytkowników

OK | 2011-09-12 09:44:39 napisał(a):

faja impreza tylko koleś ze Staru narobił wioski jak ze sceny krzyczał że w Starachowicach tylko Star a Juventa nie istnieje... Czy coś takiego. Żenada :(

star | 2011-09-12 12:19:57 napisał(a):

A gdzie był Kordeusz czy za fikcyjne nagrody przebywa na monte lupi???

Do star | 2011-09-12 12:43:33 napisał(a):

Słabo się rozglądałeś. Był. Jak nie masz dowodów to nie oskarżaj. A jak masz wątpliwości to zapytaj się twarzą w twarz. Masz odwagę tak zrobić? Śmiało!

malkontent | 2011-09-12 12:49:08 napisał(a):

Niezwykle starannie został w artykule ukryty występ nowej starachowickiej formacji Team of Teens, a w odróżnieniu od tych tzw."gwiazd disco polo" dziewczyny zaśpiewały wszystko na żywo a nie jak w/w z totalnym playbackiem na dodatek fatalnej jakości. Podczas ich występu na scenie było życie, młodość i energia a wszystko poparte świetnymi głosami i niezaprzeczalną urodą młodych artystek. Szkoda, że mimo iż przecież śpiewają na co dzień w SCK to dyrekcja Centrum Kultury nie wydaje się być zainteresowana promocją tego zespołu, który może i już jest dobrą wizytówką naszego miasta.

ty | 2011-09-12 13:05:51 napisał(a):

malkontent a ten Team of Teens to śpiewają same kowery bo, czy mają jakiekolwiek swoje kompozycje, bo jeśli tylko kowery to trochę słabo jak na zespół który SCK powinno promować :[

malkontent | 2011-09-12 13:26:30 napisał(a):

wiem tyle co "ty":), tyle co z mediów, ale wydaje mi się że od czegoś trzeba zacząć, dobrze zrobiony cover to świetna nauka na przyszłość, od razu do wszystkich przeciwników coverów - pewnie że można od razu rzucać się na radosną twórczość własną ale to trocha tak jakbyś chciał napisać książkę nie czytając wcześniej żadnej. Zresztą nie było moim zamierzeniem dyskutować o coverach czy nie. zobaczyłem na scenie kawał fajnej roboty i tyle. A nawiasem mówiąc te gwiazdory co się potem produkowały z plejbeków to przecież też głównie coverowcy, tylko chyba lepiej zrobic i zaśpiewać cover J. Lopez czy choćby ABBA niż czerpać z takich "wzorów" jak Boys czy jakiś Akcent czy jak tam te oszołomy discopolowe się nazywają")

do ok by Seeba | 2011-09-12 13:52:06 napisał(a):

co żałosne ze kibic kocha swój klub i to ze wypowiedział się że w tym mieście tylko star i to jest żałosne i ze powiedział ze nie ma Juventy? a i po 1 to nie mówiła nie krzyczał to sa 2 rużne rzeczy.A i przynajmniej zachował się normalnie na scenie a nie wyklinał ze np Je*** juvente?.A jak nie wiesz co to znaczy jest być kibicem to się nie wypowiadaj...

cdn | 2011-09-12 15:57:42 napisał(a):

było mu zdjęcie zrobić i na wiocha.pl

caps | 2011-09-12 18:00:07 napisał(a):

TO było inaczej, chłopak powiedział że "Pozdrawia kibiców Staru i w Starachowicach tylko Star", po czym oddał mikrofon a prowadząca skwitowała to mówiąc "i jeszcze Juventa" :d

HAS | 2011-09-12 18:54:12 napisał(a):

i VIKINK

do ty i do malkontenta | 2011-09-12 20:43:48 napisał(a):

coverów trzeba się ograć i ośpiewać milion żeby można było zająć się własną radosną twórczością

a dziewczyny z team of teens miały swoje promo na jednej z odsłon Letniej Sceny Muzycznej

ty | 2011-09-13 15:35:39 napisał(a):

malkontent tym się właśnie różnią zespoły weselne od normalnych- tym że śpiewają ciągle kowery a nie swoje kawałki, jeśli taką przyszłość widzisz dla Team of Teens to OK ale promować głoś a piosenkę to co innego. Nie mówię że dziewczyny źle śpiewają ale diskopolowcy których negujesz przynajmniej sami piszą sobie marne teksty i sami produkują muzykę... a nie kiedy nawet ją piszą więc... cóż śpiewać każdy może, ale pisać teksty i robić aranże??? takich jest znacznie mniej

fils | 2011-09-14 20:08:57 napisał(a):

I po co była ta sonda na temat jaki zespół chcielibyśmy aby zagrał w Starachowicach skoro i tak przyjeżdża jakieś disco polo.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie