Piknik nad Lubianką w ramach akcji „Bezpieczna Zima 2017 – Kruchy Lód” [zdjęcia]

8312.nsmed

Klub Płetwonurków LOK „KALMAR” oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Starachowicach, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Fundacji Aktywizacji Społecznej KANON oraz Klubu Morsów WEKTOR zorganizowali akcję „Bezpieczna Zima 2017 – Kruchy Lód”. 

W ramach akcji przed feriami zimowymi w starachowickich szkołach podstawowych  zorganizowany został cykl spotkań z uczniami, w czasie których popularyzowane były zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, szczególnie w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych. 

Uwieńczeniem spotkań był piknik, który odbył się wczoraj 28 stycznia br. nad Lubianką. Były instrukcje i pokaz, jak wyciągnąć osobę z wody, pod którą załamał się lód. Ognisko z kiełbaskami oraz strzelnica. 

Zobacz zdjęcia [kliknij] 

Reklama

Dodane: 29.01.17

Komentarze użytkowników

gosc | 2017-01-29 13:44:03 napisał(a):

Super akcja, gratulacje dla organizatorów.

Mieszkaniec Miodowej | 2017-01-29 14:09:49 napisał(a):

No tłumy nie ma co. Kichana maksa, tak jak te zajęcia prowadzone co roku na to samo kopyto.

Dziecko powiedziało że więcej na ten spęd nie chce iść do szkoły.

@mieszkaniec miodowej | 2017-01-29 14:18:40 napisał(a):

A moim dzieciom zajęcia w szkole bardzo się podobały. A skoro w szkole była kicha to po co dziecko na lubianke ciagnołeś? Moze dziecko powinno do szkoły specjalnej chodzić. Było super.

Eryk | 2017-01-29 15:21:11 napisał(a):

To się popisałeś swoimi wypocinami, jak sam prezes sam wiesz czego. Może sam powinieneś chodzić do specjalnej szkoły bo w zwykłej kultury nic a nic się nie nauczyłeś.

A swoją drogą po zdjęciach można odnieść wrażenie że tłumów nie było. Szkoda publicznych pieniędzy na słabo prowadzone akcję. Pomysł akcji znakomity, sam kiedyś byłem na tym spotkaniu nad Lubianką jeszcze za czasów tego pana, który wtedy to organizował, co teraz jest w Policji (nazwisko mi wyleciało z głowy). I powiem szczerze mimo sporego mrozu i wiatru, ludzi było co niemiara i atrakcji jeszcze więcej. Może warto zmobilizować prowadzących żeby się bardziej przyłożyli do swojej pracy. Bo edukacji z bezpieczeństwa nigdy nie za wiele.

Gosc | 2017-01-29 15:39:38 napisał(a):

Kolejne nieudolne powielanie działań rozpoczętych przez kogoś innego, i kolejny niewypał a wręcz zniechęcenie ludzi. Żadnych swoich nowych pomysłów. Żenada.

Gość | 2017-01-29 20:57:18 napisał(a):

Nie wiem jak było wcześniej, ale w tym roku było więcej organizatorów niż uczestników. Trochę kicha.....

muzzy | 2017-01-29 21:44:15 napisał(a):

Szkoda, że nie trąbili o tym na mieście, że nie było żadnych plakatów ani informacji. A przecież nie trudno dogadać się ze spółdzielniami, żeby poroznosić jakieś ulotki, pozostawiać w klatach, informacje lub plakaty w szkołach itp. Mieszkam na południu i prawie codziennie jestem na miodowej na zakupach a tam cisza. Pan vice prezydent od spraw społecznych nie popisał się za bardzo. No cóż, szkoda bo chętnie poszedłbym nawet z nudów. Nasi włodarze muszą chyba pójść na jakieś szkolenia z zakresu promocji imprez organizowanych przez siebie bo podejrzewam że większość ludzi która tam była, to byli ludzie z otoczenia pracowników UM bo tylko oni o tym wiedzieli. Pozdrawiam

do muzzy | 2017-01-30 07:58:29 napisał(a):

Trąbili na każdym spotkaniu w szkole podstawowej. Widocznie zajęcia tak wszystkich zachęciły do przyjścia. Pomysł fajny i potrzebny, widocznie ci co robili te zajęcia albo uważają inaczej albo się do tego nie nadają.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie