Planują gospodarkę odpadami w regionie

14388.nsmed

– Gospodarka odpadami odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu środowiska. Istotnym elementem jest recykling, a dużym wyzwaniem jest odpowiednie zaplanowanie gospodarki odpadami. Stąd kolejne nasze spotkanie, którego celem jest wypracowanie wspólnych wniosków, a te pomogą nam zaktualizować dotychczasowy plan – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który razem z członkiem Zarządu Markiem Jońcą spotkali się z przedstawicielami Regionalnych Zakładów Zagospodarowania Odpadów.

Cykl spotkań dotyczący aktualizacji Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego organizuje Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami. Wojewódzkie plany gospodarki odpadami opracowuje się dla osiągnięcia celów założonych w polityce ochrony środowiska, między innymi by utworzyć i utrzymać zintegrowaną i wystarczającą sieć instalacji gospodarowania odpadami, spełniającą wymagania ochrony środowiska.

– Stoimy przed ważnym i trudnym wyzwaniem – aktualizacją Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego. Nie wyobrażamy sobie nie skorzystać przy tym z Państwa wiedzy i doświadczenia. Chcemy kontynuować – według oceny ministerstwa – dobre praktyki, które wdrożyliśmy w tym zakresie w naszym regionie – dodał Marek Jońca, członek Zarządu.

W dyskusji udział wzięli m.in.: zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami Anna Picheta-Oleś, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. Z o.o we Włoszczowie Wiktor Fatyga, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich Sp. Z o. o. Waldemar Pietrasik.

Na spotkaniu rozmawiano o identyfikacji potrzeb w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, o problemach w gospodarowaniu odpadami oraz możliwościach ich rozwiązania. Dyskutowano o sposobach przeciwdziałania wzrostowi cen za odbieranie i gospodarowanie odpadami.

Pierwsze spotkanie na temat aktualizacji Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego [kliknij]

Źródło: Urząd Marszałkowski w Kielcach 

RemondisReklama

Dodane: 19.02.21 | Odsłony: 1635 | komentarze (6)

Komentarze użytkowników

Mieszkaniec | 2021-02-19 10:47:33 napisał(a):

A gdzie nasze progresywne władze ?
Brak usprawiedliwienia!

gość | 2021-02-19 10:59:56 napisał(a):

Jest bardzo duża progresja w podatkach, opłatach, cenach ciepła, śmieci, powinniśmy być zadowoleni. Bywali w Starachowicach progresywni, miała byś progresja ? Mamy progresje pełna gębą, już wiemy na czym polega. Brakuje tylko jeszcze spalarni do kompletu.

Demokracja | 2021-02-20 08:48:23 napisał(a):

Zapewne w tej aktualizacji będzie mowa o planowanej w Starachowicach spalarni, nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej.

do Demokracja | 2021-02-20 10:30:22 napisał(a):

Z tego co wiem to województwo nie planuje w swojej strategi budowę spalarni gdziekolwiek.

STS | 2021-02-20 16:07:46 napisał(a):

Z ostatniej konferencji stowarzyszenia dowiedzieliśmy się najważniejszego,że żadna spalarnia nie zabezpieczy dostaw ciepła w takim zimowym czasie, że nadal musi spalać węgiel na kościelnej i płacić kary od CO2. Ostrowiec przechodzi na opalanie gazem i nie będą płacić kar CO2 i to jest jedyne na te czasy gospodarskie myślenie o nie jakieś bujanie w obłokach i robienie ludziom wody z mózgu o niższych opłatach za ciepło.

Dyl | 2021-02-20 16:08:33 napisał(a):

Założą nam spalarnie i dadzą dyla do Suchedniowa, a może Warszawy,,,,

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie