Platforma Obywatelska w Starachowicach i powiecie starachowickim nie istnieje…

9120.nsmed

Przyjechali do Starachowic rozmawiać o „Polsce Obywatelskiej 2.0”, rozmawiać o pomysłach na przyszłość. O tym co chcą zrobić, aby w Polsce ludziom żyło się dobrze. Mowa o Rafale Trzaskowskim, Krystynie Sibińskiej, Leszku Ruszczyku oraz Grzegorzu Raniewiczu z Platformy Obywatelskiej.

Jednak od zebranych na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej usłyszeli, że najpierw powinni rozliczyć się ze społeczeństwem z klęski, jaką ponieśli w wyborach, a ponadto powinni zająć się tworzeniem struktur od podstaw, bo Platforma, zdaniem niektórych osób, które uczestniczyły we wczorajszym spotkaniu, w powiecie starachowickim oraz samych Starachowicach nie istnieje.

Parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej spotykali się wczoraj 17 października br. z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego w 14 miejscowościach, w tym w Starachowicach. Na spotkanie w naszym mieście przyszło niecałe 50 osób. 

Pierwsze pytanie, jakie padło od zgromadzonych brzmiało: „Co zamierzacie zrobić, żeby odsunąć PiS od władzy?”. W odpowiedzi usłyszeli, że nie ma jednej recepty na wygraną, ale nowy program Platformy Obywatelskiej, który wkrótce zostanie zaprezentowany, ma pokazać społeczeństwu, że partia wyciągnęła wnioski z przegranych wyborów i to co zaoferuje będzie dla Polski lepsze. - Jednak sami tego nie zrobimy, bo sami tej władzy nie oddaliśmy. Mam nadzieję, że się dogadamy na poziomie gmin i powiatów. My będziemy jeździli po Polsce i rozmawiali, bo do tej pory tego brakowało - powiedział Rafał Trzaskowski. Na co w odpowiedzi usłyszał, że Platforma przegrała z własnej winy. Jeden z mieszkańców podał przykład wyborów prezydenckich. - Jeździłem po mieście i liczyłem wyborcze reklamy. W Starachowicach Bronisław Komorowski miał ich trzy, a konkurent 48. Jak zadzwoniłem do kolegi z PO, to powiedział mi, że to nie moja sprawa, a reklam jest mało, bo województwo nie przekazało pieniędzy. W Starachowicach wy nie macie struktur… Albo są na poziomie 5 osób, z których każda jest innego zdania… Ja panią przewodniczącą struktur powiatowych widzę pierwszy raz na oczy, to jak wy chcecie wygrać wybory. Bez członków Platformy, jak chcecie wygrać wybory? Co Pani dla miasta zaproponowała, żeby przyciągnąć ludzi do wspólnego działania? Nic. Ja się dzisiaj dowiedziałem, że pani jest przewodniczącą Platformy w powiecie. Czy to ma świadczyć o tym, jak organizujecie swój elektorat? - Mówił jeden z mężczyzn. 

- Pan Schetyna na czele spowoduje, że Platforma Obywatelska będzie poniżej progu wyborczego. Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz też mało co dla Starachowic robi. Była kilka razy, rozdała parę koszulek. Gdzie byliście, jak PiS pod kościołami rozdawał swoje gazetki? Dlaczego nie dementowaliście tych kłamstw, jakie na wasz temat rozsiewali? - Pytali zgromadzeni. 

- Idźcie do przodu, macie wielu sympatyków i my możemy zrobić wiele, ale potrzebujemy wsparcia z centrali. Póki co oceniacie innych, ale jeśli nie pokażecie tego, co macie do zaoferowania, to nie wygracie - mówiła kolejna osoba.

- Platforma Obywatelska jeszcze bardziej się zdemokratyzuje. Nie stójcie z boku. Jeśli będziecie widzieli kogoś innego, jako szefa regionu, to będziecie mogli zgłosić kandydaturę takiej osoby i na nią głosować - mówił Rafał Trzaskowski.

Mieszkańcy chcieli rozmawiać głównie o problemach lokalnych w mieście, powiecie, najdalej w województwie. Mówiono o edukacji, wieku emerytalnym, 500+, o odpływie ludzi za granicę... 

- Samym krytykowaniem Prawa i Sprawiedliwości nie wygracie. Zejdźcie do ludzi, podajcie im rękę. Róbcie tego typu spotkania. Stwórzcie ludziom możliwość wypowiedzenia się - powiedział były prezydent Starachowic Zenon Krzeszowski. 

Zabrania się kopiowania i udostępniania treści pochodzących z archiwum serwisu www.starachowice-net.pl bez podawania źródła

Dodane: 18.10.17 | komentarze (26)
Tagi:

Komentarze użytkowników

mieszkaniec | 2017-10-18 08:46:24 napisał(a):

No i przyjechali...Popaparańcy...i odjechali...I niech tak już zostanie.

małgosia | 2017-10-18 09:16:39 napisał(a):

Dziś Materek i Róża była by frekwencja nowy układ i spadochroniarze nowego klubu radnych

starachowiczanin | 2017-10-18 09:46:39 napisał(a):

Przecież to jest tak żenujące ,że aż oczy bolą. 30 osób max. te same osoby z KOD i reszty ferajny. Jakis gość mówi,że za mało plakatów ,to Komorowski przegrał? Tu i 1000 plakatów w grodzie Stara by nie pomogło. Szkoda czasu na PO. Tu potrzeba zakładu pogrzebowego aby ktoś te sztandary wyprowadził.

mała mi | 2017-10-18 09:50:00 napisał(a):

Frekwencja przerosła treść. 7 rzędów po 4 osoby w rzędzie. Dla słabo liczących 28 osób. Trzaskowski i reszta posłów chyba nie byli zadowoleni.

DO MIESZKANIEC | 2017-10-18 11:06:27 napisał(a):

Odezwał się pisuar do tego pewnie jedyny prawdziwy patriota i katolik1

mały | 2017-10-18 13:39:11 napisał(a):

A w pierwszych rzędach KOD i oczywiście obrotowy Cezary Berak.

Rey | 2017-10-18 17:42:18 napisał(a):

Bardzo piękny widok.On potwierdza mądrość Polaków i koniec ery owej partyii w tych politycznych przepychankach. Potwierdzenie odwiecznej zasady, że na kłamstwie nie pojedziesz daleko. Nie da się bowiem rządzić ludźmi manipulując nimi, grabiąc totalnie i lekceważąc!!!

brzoza | 2017-10-19 06:50:54 napisał(a):

DO MIESZKANIEC pisuar

mieszkaniec | 2017-10-19 08:50:46 napisał(a):

Do wszystkich...sympatyków Popaprańców...nie jestem zwolenikiem PISU..to nie moja bajka, po pierwsze...ale fakty i statystyki same mówią....jak było i jak jest...Ślepy i człowiek małej wiary może popierać Po ...z cała tą ich elitką...kompromitacja.Najlepiej zmien pracę weź kredyt...hahahaha...Wójek dobra rada i to kiedyś było,ale "se to ne wrati"oby...pozdrawiam kolektyw PO i Kodu i jeśli o kimś zapomniałem...sorrry

do Rey | 2017-10-19 08:57:29 napisał(a):

Zastanawiam się ile na kłamstwie, dojeniu spółek skarbu państwa, lekceważeniu ludzi, łamaniu konstytucji będzie jechał pis?

DO MIESZKANIEC | 2017-10-19 08:59:09 napisał(a):

Ta nie jesteś zwolennikiem pisu jasne! Nie wstydź się!

mieszkaniec | 2017-10-19 09:31:45 napisał(a):

Do...Tych co nie myślą,i mają za nić argumenty oraz fakty...ze statystyką się nie polemizuje...jak się domyślam,to jak spadnie jutro metr śniegu to i tak sprawka PIS...hahaha żenada,merytoryczna rozmowa ,to jednak trudna i kłopotliwa sytuacja co dla nie których...no cóż,jak wspomniałem Pis to nie moja bajka..brawo za pamięć historyczną...ale jak dla mnie za dużo "socjalizmu"w tym żądzeniu..ale czas pokaże...i jak to w Mądrej Księdze napisano..."po owocach ich poznacie"pozdrawiam i miłego dnia dla wszystkich.

Do Rey | 2017-10-19 11:09:03 napisał(a):

A skromność i skruchy dalej ta sama. Właśnie dlatego przegraliscie. Buta was raz zgubiła i zgubi drugi raz. Zamiast słuchać ludzi i z pokorą przyjąć krytykę to każdy zły kto was skrytykuje. A ja właśnie za to pójdę zagłosować na PIS. Wolę taką nawet beznadziejną i mało szkodliwą Krępę niż tych wszystkich buców w koszulkach i gumiakach z PSL, czy "och i ęęęę przez bibułę" dam z PO.

DO MIESZKANIEC | 2017-10-19 14:52:05 napisał(a):

Ale jak była "wina Tuska" to ci pasowało.

Do wszystkich | 2017-10-19 18:29:00 napisał(a):

Ci co piszą zdawało by się że mają rację każdy z osobna i wszyscy razem, ale czy Ci wszyscy, którzy mają lekarstwo na wszystko i modlą się pod figurą a mają diabła za skorą, brak zrozumienia i tolerancji dla bliźniego czy przestrzegają DEKALOGU nie mówiąc o KONSTYTUCJI
- najgorzej jątrzą i wprowadzają poróżnienia i nienawiść między ludźmi, ba w rodzinie . Czy chsielibyście żeby o wszystkim nawet życiu rodzinnym DECYDOWAŁ JEDEN CZŁOWIEK, nawet w naszym "grejdołku" mamy przyklady jak jeden "słuszny" człowiek potrafi zamieszać - a czy zrobił kiedyś spotkanie z mieszkańcami i wysłuchać ich na różne tematy, np. EMERYCI ,RENCIŚCI , ale głosuje jak WÓDZ karze nie zwraca na NAS uwagi/

do do Rey 08:57:29 | 2017-10-19 19:02:13 napisał(a):

Jak na razie to PIS nie kłamie, nie doi spółek skarbu państwa jak poprzednicy, nie lekceważy ludzi, czego dał wielokrotnie wyraz, nie łamie Konstytucji w odróżnieniu od poprzedników cwaniaczków i ma stały pewny elektorat, który wie ,że PIS stoi po stronie Polaków i nie kabluje do Unii!

Obserwator.I | 2017-10-19 19:21:48 napisał(a):

do- do do Rey Człowieku gdzie ty żyjesz w jakim świecie się obracasz - widać że jesteś z głębokiego pisu nie przestrzegasz Dekalogu, a piszesz że nie jest łamana Konstytucja , to nawet uczeń z 3-klasy Szkoły podstawowej wie i widzi jak obchodzicie się ze społeczeństwem , liczą się tylko SWOI i to ma być "Dobra zmiana " dla swoich z pisu i PZPR, których najwięcej jest w PiSie

do Obserwator.I | 2017-10-19 19:57:13 napisał(a):

No widzisz jaki jesteś zakłamany i Twoja zawziętość i bunt od razu z ciebie wyłazi. Brak argumentów? I jak ktoś ma swoje zdanie do zaraz jest z głębokiego PIS-u. I tu się mylisz frajerze, bo ja jestem jedynie obiektywnym obserwatorem. A jeżeli chodzi o konstytucję to dla mnie nie jest to żaden wiążący akt, tym bardziej w kształcie sięgającym powojennych czasów, czyli wywodzący się z głębokiej komuny. I nie mieszaj w to wszystko uczniów z podstawówki, bo możesz zostać przez nich wyśmiany! Mów za siebie i wyłącznie za siebie!

xyz | 2017-10-19 21:04:43 napisał(a):

do Obserwator.I Twój obiektywizm świadczy o tobie , potrafisz tylko ubliżać i wyzywać no ale cóż pisowcy tak mają - nawet nie wiesz z którego roku jest Konstytucja. Jako katol9ik zapewne (mam nadzieje) przestrzegasz Dekalogu , to i jako Polak i Obywatel winno przestrzegać się obowiązującej Konstytucji.

do ciemnoty | 2017-10-20 09:34:19 napisał(a):

Śmieszny jest gość, który uważa, że pis nie doi spółek skarbu państwa i nie łamie konstytucji ale tak to jest jak się ogląda Kurskiego i łyka wszystko jak leci! Pis doi spółki skarbu państwa, pensje prezesów tam wzrosły a miały spaść, zatrudnia się tam ludzi niekompetentnych, miernych ale wiernych, kasa strumieniem płynie do Rydzyka. To według ciebie jest ok?

do jedynie obiektywnego obserwatora | 2017-10-20 09:44:43 napisał(a):

Narzekasz , że poprzednik jest zakłamany a to ty nie musisz wyzywać od frajerów bo nie potrafisz w inteligentny sposób uzasadnić swojej tezy. Jeśli dla ciebie Konstytucja jest nie ważnym aktem to nie mamy o czym rozmawiać. Póki co jest to akt obowiązujący i póki tacy jak ty i cały pis nie nauczycie się przestrzegać obowiązującego prawa to nie mamy co mówić o tym żeby to prawo , które może się tobie nie podobać zmieniać.

ib | 2017-10-20 09:52:56 napisał(a):

Gdzie żeście byli krytykujący gdy były wybory????

Tak | 2017-10-20 15:20:45 napisał(a):

Możecie sobie pisać co wam się tylko podoba na temat PIS, ale to nie zmienia faktu, że PIS jako jedyna partia od czasów wojny II światowej stanęła po stronie Narodu i Polaków! Mam taką nadzieję,że Polska taka jaka była jeszcze dwa lata temu już nie wróci i wreszcie będziemy się czuć jak Polacy we własnym kraju i nikt nie będzie nam z zewnątrz kreował rzeczywistości i życia jak to było dotychczas. Wszyscy przeciwnicy wolnej Polski muszą się dostosować do większości bo takie są prawa demokracji.

Do sympatyków PO | 2017-10-20 15:26:47 napisał(a):

A gdzie była konstytucja jak rząd PO kazał w zębach VAT przynosić przedsiębiorcą? Ile działalności zniszczono? Jakie konsekwencje poniósł mąż posłanki? A może coś o dotacja przyznawanych przez ludowe towarzycho? Do tej pory nie potraficie zrozumieć jak to możliwe, że można być ateistą nie być sympatyliem pisiorow, a uważać, że są lepszym złem..Państwo w państwie pokazywało jak się gnoi ludzi w kraju. Ma rację "do obserwator". Mi to się ciśnie jeszcze inne określenie, ale najlepiej spuścic to poprzednie towarzystwo i tyle. Szkoda nerwów na takie....

do TAK | 2017-10-23 09:16:23 napisał(a):

Rząd pis stanął po stronie Polaków? Wielkie słowa! Powiedz to pacjentom klinik serca!!!!!!!!!!!!

do tak | 2017-10-23 09:22:13 napisał(a):

Nie rozumiem czemu nie czułeś się jak Polak we własnym kraju. Ja jestem po 40tce i nikt nigdy nie odbierał mi polskości. Czułam się patriotom i wyjeżdżając za granicę byłam z tego dumna! Razem z mężem uczciwie pracujemy na to co mamy i nie wyciągamy ręki do państwa. I tak dla wiadomości nie jestem ubekiem, esbekiem, złodziejem ect!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie