Pożar budynku gospodarczego przy ul. Pileckiego w Starachowicach

10964.nsmed

We wtorek 12 lutego 2019 roku miał miejsce pożar budynku gospodarczego przy ul. Rotmistrza Pileckiego (dawna ulica Krywki)  w Starachowicach. Zgłoszenie o pożarze dotarło do stanowiska kierowania o godzinie 21:49. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach.

Po dotarciu jednostek okazało się, że pożarem objęta jest drewniana konstrukcja budynku gospodarczego. Z informacji uzyskanych od mieszkańców posesji wynikało, że w płonącym budynku mogą znajdować się ludzie. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukaniem obiektu pod kątem osób poszkodowanych. Poszukiwania na szczęście nie przyniosły rezultatu - w obiekcie nie było ludzi.

Z budynku wyniesiono dwie butle propan - butan, które nie były bezpośrednio narażone na oddziaływanie płomieni. Kontrola nie wykazała podwyższonej temperatury butli.

Obiekt po ugaszeniu oddymiono i skontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Pożar zniszczył część konstrukcji ścian i dachu - strażacy dokonali częściowej rozbiórki elementów, które groziły zawaleniem. W trwającej 3 godziny akcji gaśniczej uczestniczyły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach - 12 strażaków.

Info/fot: KP PSP Starachowice

Dodane: 13.02.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie