Pożar w domu w przy ulicy Słonecznej

12190.nsmed

Dzisiaj 10 stycznia 2020 r. około godziny 02:15 doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym przy ul Słonecznej w Starachowicach. 

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach okazało się, że pożar objął kotłownię oraz nieużytkowe poddasze budynku. W chwili powstania pożaru w obiekcie znajdowały się trzy osoby, które ewakuowały się na zewnątrz i nie odniosły żadnych obrażeń - informuje rzecznik starachowickich strażaków mł. bryg. Marcin Nyga i dodaje, że działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody przez roty wyposażone w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamery termowizyjne. Po ugaszeniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji stropu i pokrycia dachu. Budynek został skontrolowany pod kątem ukrytych zarzewi ognia i obecności tlenku węgla – zagrożenia nie stwierdzono.

Akcja gaśnicza trwała łącznie 5 godzin. W działaniach gaśniczych udział wzięły 5 zastępów z JRG PSP Starachowice oraz ochotnicze straże pożarne z Mirca i Wąchocka - łącznie 7 zastępów, 22 strażaków.

Info/fot: KP PSP Starachowice

Dodane: 10.01.20 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

TST | 2020-01-10 13:52:48 napisał(a):

Współczuję tej osobie.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie