Połowa parkingu przy „Żółtku” tylko dla najemców

16030.nsmed

O tym, że przy ulicy Radomskiej w Starachowicach brakuje miejsc do parkowania samochodów nikogo nie trzeba przekonywać. A teraz jeszcze tych miejsc ubyło w związku z tym, że władze Specjalnej Strefy Ekonomicznej wygrodziły swoją część parkingu tylko dla swoich najemców z biurowca.

„Część przedmiotowego parkingu stanowi własność Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice SA i z uwagi na fakt, że Miasto Starachowice od kilku lat przestało zwalniać Spółkę z zapłaty podatku od nieruchomości za przedmiotowy parking, Spółka postanowiła zamknąć należącą do niej część parkingu z przeznaczeniem pod wynajem dla najemców lokali w biurowcu oraz na potrzeby własne Spółki. Jednocześnie Spółka przygotowuje się do budowy na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej ogólnodostępnego parkingu z miejscami na wynajem. Miejsca te będą objęte miesięcznym abonamentem, który będzie mógł być zakupiony przez każdego zainteresowanego” - informował w ubiegłym roku zarząd strefy.

Od słów do czynów. Na parkingu pojawiły się szlabany, wyrysowane zostało 39 miejsc parkingowych i jak informuje Radio Eska, od dzisiaj parking rusza w nowej odsłonie i będzie dostępny dla tych najemców, którzy wykupili sobie miejsce. 

RemondisReklama 

Dodane: 12.05.22 | Odsłony: 1904 | komentarze (27)

Komentarze użytkowników

tomasz | 2022-05-12 07:56:06 napisał(a):

Ten nieszczęsny budowany parking na Dolnych powinien być tutaj.
Chyba że tam będą się zjeżdżać tłumnie nowi członkowie Komitetu Centralnego Materka .

piotr | 2022-05-12 08:12:02 napisał(a):

kościół naprzeciwko powinien sobie jakiś parking wygospodarować, nie tylko figury i tablice pamięci...jak jest pogrzeb to tragedia!!!! i wogóle to pogrzeby w tym kościele powinny być albo rano albo po 15, jak nie ma tyle samochodów, szkoda że nikt o tym nie pomyśli:(

star | 2022-05-12 09:33:29 napisał(a):

Petenci do "Żółtka" będą parkować na dolnych, albo autobusem lub pieszo.

Dyzio | 2022-05-12 09:44:40 napisał(a):

Ten chory parking na Dolnych jest potrzebny jak pani wątpliwej reputacji majtki

tomasz | 2022-05-12 10:11:47 napisał(a):

Trochę miejsca jeszcze zostało . Teraz kto pierwszy ten lepszy - ZUS stawia swoje szlabany , Bank Pekao swoje , Lewiatan swoje i kościół też swoje.
A i jeszcze pani z kiosku taki mały szlabanik.

strefa głupoty | 2022-05-12 10:59:04 napisał(a):

Chore miasto. Jak widać choroba się rozszerzyła na SSE ...

gość | 2022-05-12 11:11:40 napisał(a):

Nie ma co się dziwić SSE. Na swojej działce nie mają gdzie parkować. Proszę negocjować u plebana. Niech zrobi parking wiernym. Niech Heka zrobi parking dla kupujących ich obrzydliwe słodycze. Niech przychodnia powiększy. I wszyscy będą zadowoleni. Każdy strzeże swego

gość | 2022-05-12 11:12:30 napisał(a):

Nie ma co się dziwić SSE. Na swojej działce nie mają gdzie parkować. Proszę negocjować u plebana. Niech zrobi parking wiernym. Niech Heka zrobi parking dla kupujących ich obrzydliwe słodycze. Niech przychodnia powiększy. I wszyscy będą zadowoleni. Każdy strzeże swego

Seg | 2022-05-12 11:34:52 napisał(a):

"... z uwagi na fakt, że Miasto Starachowice od kilku lat przestało zwalniać Spółkę z zapłaty podatku od nieruchomości za przedmiotowy parking, Spółka postanowiła zamknąć należącą do niej część parkingu z przeznaczeniem pod wynajem dla najemców lokali w biurowcu oraz na potrzeby własne Spółki."

Tak " Miasto Starachowice" dba o interesy mieszkańców. Nie wiem czy to wina Materka, czy jego urzędników, ale znowu ucierpią mieszkańcy.

do Seg | 2022-05-12 12:09:41 napisał(a):

Oczywiście że umarzanie podatków czy rozkładania na inne terminy to wyłącznie kompetencje Prezydenta Materka.Popatrzcie sobie na bip-um jak prezydent umarzał podatki od nieruchomości innym firmom jak np Galardii .Prezydent Ostrowca w czasach pandemii obniżył mieszkańcom cenę wody do 1 zł a nasz co roku podwyższa. Takiego to mamy "prezydenta" który doi kasę ale dla siebie.

w do gosc | 2022-05-12 12:25:06 napisał(a):

Gdyby nie pewne osoby w latach 19 20 wieku to nie było by SSE.Ale teraz narobiło się wlaścicieli ziemskich do brania kasy i zarządzania nie swoim majątkiem.

w | 2022-05-12 12:27:06 napisał(a):

Oczywiście 90.

Mieszkanka | 2022-05-12 12:54:14 napisał(a):

Mała uwaga. W tej akurat sytuacji nie ucierpią mieszkańcy tej dzielnicy jak również pozostałych , oddalonych ( mamy mieszkańcy mamy akurat darmową komunikację) Tym razem jestem na tak. Super działania prezydenta. Koniec z zanieczyszczaniem spalinami miasta. Koniec z hałasem ze starych rzęchów, ograniczenie ruchu przyjezdnych do miasta wreszcie nastał. Tak trzymać. Cieszcie się, że parking nie powstał na obrzeżach miasta tylko na dolnych. Pupska jak się ruszą to tylko dla zdrowia. Tak trzymać.

Seg do Mieszkanka | 2022-05-12 13:25:24 napisał(a):

Widać, że ci się kiełbasi w główce.
Cóż z tego, że MZK jest darmowe, skoro kursy są niedostosowane do potrzeb.
Często z danego przystanku odjeżdża 3 autobusy w ciągu 5 minut, a później przez
1,5 godziny nie ma żadnego. dodam jeszcze, że 3/4 trasy jest taka sama dla wszystkich. Nie można tego zaplanować, żeby te 3 autobusy odjeżdżały co 20 minut? Pewnie można, tylko trzeba chcieć. A z tym jest problem, więc co z tego, że jest darmowa?
Ty jesteś pewnie na emeryturze, więc możesz się telepać busem, żeby załatwić jedną sprawę dziennie, ale dużo ludzi pracuje, i mają więcej do załatwienia,
dlatego samochody są koniecznością, i władze miasta, a właściwe jeden kacyk nie robi łaski, że rozwiąże problem parkowania, bo bierze za to niebotyczne pieniądze. Nie broń czegoś, co jest nie do obrony.

Mieszkanka | 2022-05-12 13:38:23 napisał(a):

Rozkład jazdy to całkiem inny temat. Jak najbardziej do poprawy. Natomiast jakość powietrza i emisja hałasu to priorytet. Dla wszystkich mieszkańców. Z powodu ogromnego ruchu samochodów przyjezdnych często rezygnuję z jazdy samochodem po mieście i wybieram autobus darmowy lub rower jak pogoda jest możliwa. Żadna to eureka transport kombinowany. Ale cóż na zweryfikowanie poglądów, jak widać cena benzyny , brak miejsc parkingowych itd nie pomoże

Tepi madrale | 2022-05-12 14:44:06 napisał(a):

Jak jakosc powietrza i emisja halasu to priorytet, to w ogole wprowadzmy zakaz poruszania sie pojazdow z silnikami spalinowymi w TST!! Ciekawe kto Ci te rzeczy do sklepu przywiezie, zebys zjadla goraca bulke z Biedronki??!! To jest klasyczny przyklad dzielenia ludzi!! Zastosujcie prosze jeszcze zasieki i postawcie goryli z ostra bronia i kary po 2000zl za wjazd! SsE i UM - Wstyd mi za Was!! Moze Prezydent wypracuje jakis kompromis w tej sprawie? Ogolnie to jest dramat, caly kraj podzielony, w miescie to samo!! Za Heka tez furtka do wejscia do SSE zamknieta - przechodnie dewastowali budynek wlascicieli i w zasadzie ich rozumiem. Czemu maja otwierac furtke, skoro to ich dzialka,a jesli SSE rowniez odgradza swoja wlasnosc i parking? Wszyscy postawmy mury dookola - nigdy nie bedzie zgody w TST

Ewa | 2022-05-12 14:55:22 napisał(a):

Coz, trzeba wprowadzic platne miejsca postowje powyzej 2h kolo Urzedu Miasta. Zwolni to miejsca dla petentow a materki niech busem jezdza

Do Mieszkanka | 2022-05-12 15:02:59 napisał(a):

Ty musisz być jedną z gwiazd słynnego Ruchu. Niestety, lub dla nas, przeciwników stety, niezbyt ogarniętą. Ale inaczej być nie może, wszak wiadomo wszem i wobec że wasz guru lubi nieogary, gdyż na ich tle wypada stosunkowo niezbyt kiepsko.

Mieszkanka | 2022-05-12 16:10:56 napisał(a):

Człowieku czy bez zaszeregowania do jakiejkolwiek grupy politycznej nie można wymienić na forum poglądu jako mieszkanka? Co do aut dostawczych to podjeżdżają pod same drzwi. Tak było i jest. Oczywiście, prezydent miasta i cała reszta jego przedstawicieli powinni dla przykładu promować czynem zmianę formy przemieszczania się po mieście, może wtedy widzieli by więcej co trzeba zrobić aby lepiej się żyło mieszkańcom, którzy płacą na ich pensje.

Mieszkanka | 2022-05-12 16:16:42 napisał(a):

Nic nowego zawsze wszelakie zmiany u niektórych budzą obawy i strach. Na pewno należy być konsekwentnym w działaniu. Np. uruchomienie działań mających na uwadze poprawę powietrza. Tak zanieczyszczonego powietrza nigdy nie było. Dla dzieci, ludzi starszych , chorych i dla siebie samych chyba warto czasem zrezygnować z auta albo zmienić formę poruszania. Tyle w temacie.

@Mieszkanka | 2022-05-12 17:00:03 napisał(a):

Skoro tak cenisz czyste powietrze to upominaj się u Materka aby Starachowiczanka i inne firny zaprzestały niszczyć i wycinać nagminnie drzew w mieście. Następny czynnik to idiotyczne zwężanie ulic co tworzy korki i nadmierne wydzielanie spalin. Tak czy inaczej adresat jest jeden który działa na szkodę mieszkańców. Marnotrawstwo na każdym kroku i idiotyczne pomysły aby nam się żyło gorzej i aby młodzi wyjezdżali bo tu nie można normalnie żyć.

cienko, wąsko i brudno | 2022-05-12 17:20:04 napisał(a):

to do ps. "Wąski"

Rafał | 2022-05-12 18:16:14 napisał(a):

Ta cała SSE to śmiech na sali.Mała spółeczka.Pracuje tam chyba ze 12 osób razem z dwuosobowym zarządem.

Zwezenia i wygibasy | 2022-05-13 10:45:49 napisał(a):

Temu co tak projektuje te zwezenia i wygibasy, to proponuje zasiasc w zime w Trucka o masie 40 ton i wymijac sie z drugim takim truckiem na np. 1go maja, gdzie sniegu bedzie po pachy i jezdzic miedzy tymi zwezeniami, o wymijaniu duzych pojazdow nie wspomne. Uwazam, ze komus kto nie mial zbytnio do czynienia z duzymi transportami do Starachowickich firm, po prostu chyba zabraklo co najmniej troche wyobrazni...

Senior cyklista | 2022-05-13 20:48:47 napisał(a):

Ul 1 Maja miała najlepsza nawieszchnię i odpowiednią szerokość w całym mieście. Ścieżkę pieszo rowerowa można było wykonać na szerokim chodniku od MANa. Co za de.il tak niszczy miejskie główne ciągi ważnych do funkcjonowania miasta. Poco było frezować idealna nawierzchnię kiedy do wyznaczenia ścieżki na jezdni wystarczyłoby kilka baniek farby.To jest przykład marnotrawstwa, którym z urzędu powinna się zająć prokuratura.

Marcin | 2022-05-13 22:23:04 napisał(a):

Panie Perz czy Pan pracujesz w SSE czy zdalnie?Jestem odsyłany do wice Pamuły,ale chcę rozmawiać z Panem.Nigdy Pana nie ma.A jak Pan jest to Pan ucieka...przed czym????

Starachowiczanin | 2022-05-15 17:33:03 napisał(a):

Chcielismy polskiego kapitalizmu po 89' to mamy! Własność terenu doprowadziła do tego,że nie można gdzieś wjechać,stanąć,parkować itp,bo zignorowanie tego typu znakow moze grozic mandatem!!!Jeszcze trochę i będą stały znaki,gdzie można oddychać a gdzie nie!!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie