Połowa siedzeń w autobusie musi być wolna

12565.nsmed

Od dziś 25 marca obowiązuje kolejne ograniczenie w transporcie zbiorowym. Liczba pasażerów w autobusach i tramwajach nie będzie mogła przekraczać połowy dozwolonej liczby miejsc siedzących.  

ZEC Komunikacja informuje, że władze państwowe wprowadziły kolejne ograniczenia - dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń - które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obowiązuje one od 25 marca do 11 kwietnia. 

- W autobusach na liniach Komunikacji Miejskiej Starachowice liczba pasażerów nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących, co oznacza, że tylko połowa miejsc siedzących będzie mogła być zajęta. Z uwagi na fakt, że Zarząd ZEC Komunikacja Miejska Starachowice nie ma możliwości istotnego zwiększenia  liczby kursów – spowodowanych dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej, które nadal pozostają aktualne – apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących. Apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać – pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy stosowanie się do wprowadzonych zakazów, tym bardziej, że Komunikacja Miejska nie ma możliwości, aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia. Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs. Chcemy podkreślić, że na bieżąco będziemy reagować na potrzebę wprowadzenia ewentualnych korekt w odniesieniu do pojedynczych kursów. Jednocześnie ponownie chcielibyśmy podkreślić, że sytuacja jest wyjątkowa i nie ma precedensu we współczesnej  historii komunikacji. Wszystkie pojazdy na liniach Komunikacji Miejskiej Starachowice będą oznakowane specjalnymi komunikatami, przygotowanymi przez władze państwowe - wyjaśnia prezes Marcin Pocheć.

Z dniem 26.03.2020r. wprowadzone zostaną dodatkowe – autobusy na linii:

Nr „10” o godz. 5:17 z ul. Południowej - 1 autobus

Nr „29” o godz. 5:10 z ul. Bema - 2 autobusy

Foto poniżej: FB Marek Materek 

Dodane: 25.03.20 | komentarze (3)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Pasażer | 2020-03-25 20:37:16 napisał(a):

Rozumiem że z nowym zarządzeniem zostają przywrócone wszystkie zawieszone kursy na wszystkich liniach. Bo w tym komunikacie ani słowa bo zawieszanie kursów było bezprawne, Co udowodniono w innych miastach.

Mieszkanic | 2020-03-25 20:52:01 napisał(a):

A jak się to ma do taxi?

do Mieszkanic | 2020-03-26 18:38:45 napisał(a):

W taxi może siedzieć tylko jedna osoba. Przeważnie kierowca.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie