Po raz pierwszy w Starachowicach - Jarosław Kaczyński usłyszał „Twoja wina”

14239.nsmed

Odkąd zmarła Jadwiga Kaczyńska, jej syn Jarosław Kaczyński rok rocznie bierze udział w Mszy świętej w jej intencji, organizowanej w parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, a następnie składa kwiaty w Panteonie Pamięci Narodowej przy tym kościele. Tak było i dzisiaj, jednak tegoroczne obchody różniły się od poprzednich. 

W nabożeństwie udział brali praktycznie sami politycy. Niewielu było starachowiczan. Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszył Joachim Brudziński, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz posłowie i senatorowie ziemi świętokrzyskiej: Krzysztof Słoń, Anna Krupka, Agata Wojtyszek, Krzysztof Lipiec. Prezydent miasta Marek Materek oraz starosta Piotr Babicki, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś. Byli też radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Ze względu na obostrzenia obowiązywał limit miejsc. Po godzinie 18.00 przy wejściach na plac kościelny stali - prawdopodobnie ochroniarze - i informowali, że limit miejsc został wyczerpany i nie wpuszczali nikogo nawet przed kościół. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości po zakończonej Mszy - jeszcze w kościele - przemawiał do zgromadzonych. Podziękował za organizację nabożeństwa w intencji jego mamy i przypomniał jej związek ze Starachowicami, od chrzcin po działalność w konspiracji oraz, że Starachowice były dla niej bardzo ważne. W nawiązaniu do postawy swojej matki, Jarosław Kaczyński, przeszedł w swoim przemówieniu do czasów obecnych. 

- Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym. To zło atakuje. Atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród. Atakuje instytucję, która jest centrum naszej tożsamości. Atakuje Kościół Katolicki. Ja po raz pierwszy przemawiam tu w tym miejscu, wewnątrz kościoła. Sądzę, że dlatego, że tam na zewnątrz stoją ci, którzy służą najgorszej sprawie. Służą sprawie niszczenia kościoła, niszczenia naszego narodu. To jest coś o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości, musimy mieć w sobie bardzo silną wolę, żeby się temu przeciwstawić, by tą walkę o tożsamość, o przyzwoitość  w naszym życiu publicznym wygrać - powiedział Jarosław Kaczyński, a zgromadzeni nagrodzili go brawami.

Nie obyło się bez polityki 

- Być może pośród państwa są tacy, którzy niedawno, przed dwoma czy trzema dniami, obejrzeli film o aferze Amber Gold. Film niełatwy w odbiorze dla tych, którzy nie mają bliższej orientacji, ale on doskonale pokazuje na czym polegał mechanizm rządzenia Polską w ciągu tych dziesięcioleci, które ostatecznie zakończyły się dopiero w roku 2015. Jeśli tutaj pod tym kościołem jest mowa o winie, to tak, my wszyscy, wszyscy ludzie dobrej woli w Polsce są winni temu, że ten czas się skończył i miejmy nadzieję, że skończył się raz na zawsze. Miejmy nadzieję, że ta nieustannie trwająca walka, oto aby wrócił [ten czas - przypis Red], żeby było jak było, że to się nigdy nie spełni, że będzie tak, jak być powinno - powiedział prezes Kaczyński. 

Po nabożeństwie w kościele, prezes PiS złożył kwiaty w Panteonie Pamięci Narodowej. Tegoroczne obchody różniły się od tych z poprzednich lat. Po raz pierwszy w Starachowicach, Jarosław Kaczyński usłyszał „Twoja wina”, a przez megafon wykrzyczały mu to osoby ze Strajku Kobiet. Zobacz NAGRANIE [kliknij].

Viva UbezpieczeniaReklama

Jadwiga Kaczyńska jest Honorowym Obywatelem Starachowic. Opis ze strony Urzędy Miejskiego, zakładka „Zasłużeni”:

Wniosek o pośmiertne nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Starachowice Pani Jadwidze Kaczyńskiej z domu Jasiewicz, wynika wprost z Jej związków z naszym miastem. Pani Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 roku w Starachowicach. Związana jest także nierozerwalnie z historią naszego miasta. W latach II wojny światowej była harcerką Szarych Szeregów i jako sanitariuszka pracowała w starachowickim szpitalu. Pani Jadwiga Kaczyńska była także absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, gdzie w 1946 roku zdała maturę. Pamięć o latach walki Pani Jadwigi Kaczyńskiej w czasie niemieckiej okupacji została już w naszym mieście uczczona kilka lat temu, poprzez odsłonięcie tablicy w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego przy Kościele Wszystkich Świętych. Tablica ta upamiętnia harcerki Szarych Szeregów, wśród których wymieniona jest także druhna Jadwiga Jasiewicz pseudonim „Bratek." Szczególne związki Pani Jadwigi Kaczyńskiej z naszym miastem były przez nią wielokrotnie akcentowane poprzez wyrażanie szacunku dla ludzi, z którymi w tamtych latach współpracowała. Nie bez znaczenia jest z całą pewnością fakt, że Pani Jadwiga Kaczyńska była matką ś.p. Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Jarosława Kaczyńskiego byłego premiera polskiego rządu. Zarówno Lech, jak i Jarosław Kaczyński wielokrotnie podkreślali swój osobisty sentyment dla naszego miasta oraz synowską miłość do swojej matki, która uczyła ich miłości do Ojczyzny, a którą już po Jej śmierci zaczęto powszechnie nazywać „Pierwszą Matką Rzeczypospolitej."

Nadanie przez Radę Miejską w Starachowicach Honorowego Obywatelstwa dla Pani Jadwigi Kaczyńskiej będzie z całą pewnością szczególnym wyrazem uznania dla Niej nie tylko jako kobiety, która walczyła o wolność Ojczyzny, ale także jako matki, która swoją miłość do Ojczyzny potrafiła tak bardzo szczególnie przelać na swoich synów.

UCHWAŁA NR 3/i/2013 RADY MIEJSKIEJ W STARACHOWICACH z dnia 18.01.2013 roku

W październiku 2016 roku ówcześni radni Rady Miejskiej, w ramach dekomunizacji nazw ulic, część ulicy Krzosa, zastąpili Jadwigą Kaczyńską [czytaj więcej]

Dodane: 16.01.21 | Odsłony: 11213

Komentarze użytkowników

Obywatel | 2021-01-16 22:21:48 napisał(a):

Powinni teraz zmienić nazwę Starachowic na Kaczystan

Gość | 2021-01-16 22:23:21 napisał(a):

Noooo..... materek i babicki w ukłonach? Żenada

Gość | 2021-01-16 22:25:00 napisał(a):

A pruś samochód służbowy wykorzystal?

Stefan | 2021-01-16 22:43:22 napisał(a):

Lipec niech lepiej jedzie z Jarkiem do Warszawy juz nie wraca. Nie chcemy go juz tutaj.WOn

Jak zmieni sie wladza trzeba bedzie odebrac ulice Kaczynskiej, bo z tego co widze to nic nie zrobila dla miasta zeby miec ulice tutaj.

Mieszkaniec | 2021-01-16 22:55:00 napisał(a):

Przeciez to choragiewy, każdemu wchodzą w d...

Mieszkaniec | 2021-01-17 06:42:08 napisał(a):

Do Gosc- to byla pokazówka. Ustawka pod prezesa. Wiadomo, ze w lokalnym PiS nie dzieje się dobrze, nawet szef struktur - poseł, miał sie zmienić. Dlatego wczoraj ukłony były. Demonstracja sił - kto tu rządzi. A samorząd, cóz, perspektyw nie ma na przyszłość, mosty popalone, desperacko trzeba gdzies się przytulić.

Bareja sie smieje w niebie! | 2021-01-17 07:14:44 napisał(a):

W Polsce dochodzi juz do takich absurdow, ze to juz przestaje byc smieszne, a robi sie straszne. Jak Wam nie wstyd spojrzec rano w lustro? Nie widzicie jak ludzie na Was patrza? Czy jest sens robic z siebie Clowna, zeby tylko dalej miec z czego zyc?! Nie chodze do kosciola wlasnie przez takie szopki: Jezus tez pewnie wg ich pogladow nalezalby do PiSu!!! Dlatego najbardziej polityczny kosciol na ul. Radomskiej omijam szerokim lukiem - jak wam nie wstyd klechowie takie Jaselka odstawiac? Tylu ludzi odtracacie od Jezusa i Boga w imie najswietszej adoracji rzadzacej partii! Masakra, co to za czasy, gdzie dziennikarzy wyzywa sie od mediow glownego scieku, a upolitycznia sie Kosciol, Radio Kielce i Echo Dnia. Moze zamowimy taksoweczke z Kielc? Platforma dla mnie nigdy nie byla krysztalowa, ale Wy tez nie jestescie. Tylko tamci w przeciwienstwie do Was nie byli tacy sfixowani i nie zapraszali wszystkich do chocholego tanca. Nigdy wiecej PiS!!! Kazdy mlody juz na Was nie moze patrzec!

Rty | 2021-01-17 07:25:36 napisał(a):

Władze samorządowe to już PiS czy jeszcze nie?

Jan | 2021-01-17 07:40:31 napisał(a):

Co to za wspaniała kobieta tam była? Jedna odważna i mówiąca prawdę. Szacun

@Rty | 2021-01-17 07:45:59 napisał(a):

Pamietaj ze tu sie urodziła i Kaczynska i Janda. To chyba najlepsza reklama Starachowic i obecnej władzy samorzadowej.

Do @rty | 2021-01-17 08:38:29 napisał(a):

Różnie można to tłumaczyć. Polityka jest polityka.

Bart Simpson | 2021-01-17 08:58:49 napisał(a):

A ten jak zwykle... Jak krzyczą "twoja wina" to znaczy, że zło atakuje kościół.

Starachowiczanin | 2021-01-17 09:12:44 napisał(a):

Kaczyński skłócił naród polski, nawołuje do nienawiści i do tego w kościele. Dlaczego księżą zezwalają na takie zachowanie ? I to jest POLAK ?

s | 2021-01-17 09:15:19 napisał(a):

co za obłuda sam jest złem które codziennie okazuje w postaci zakazów i nakazów. Firmy padają bo są pseudo zakazy. kraj idzie na dno i to Twoja wina.

tomasz | 2021-01-17 09:18:22 napisał(a):

Proponuję wymurować jeszcze w panteonie chwały tablicę poświęconą Rajmundowi Kaczyńskiemu.
To był żołnierz AK uczestnik Powstania Warszawskiego ps. Irka.
Wtedy może mąż stanu Jarosław przestanie nas nawiedzać i będzie święty spokój.

wirusik | 2021-01-17 09:57:37 napisał(a):

Do wszystkich co nie lubią obecnej władzy jedno pytanie ,CZY NIE WIDZICIE RÓŻNICY W JAKOŚCI ŻYCIA ZA POPRZEDNIKÓW,A OBECNIE.Chcecie powrotu do prywatyzacji i zakupów "na zeszyt".Zycie według dekalogu to taka katorga.

Demokracja | 2021-01-17 10:19:05 napisał(a):

"Można krytykować to, że postępuję w taki a nie inny sposób, ale nie zamierzam tego absolutnie zmieniać, bo wiem, że dzięki temu jak prowadzę politykę miejską - Starachowice mogą się normalnie rozwijać." cyt. Marek Materek. O jakim normalnym rozwoju Pan mówi, proszę podać jego, choć przybliżoną definicję. Jak na razie, to gmina pędzi jakimś inwestycyjnym pseudo expresem bez rozkładu jazdy, ale za to rozkładając po drodze wszystkie istotne dla przeciętnego mieszkańca dziedziny miejskiego życia. Czy ktoś zadał sobie proste pytanie jak wpłynie na codzienną egzystencję wielu osób, zwłaszcza niezamożnych, rozłożona na łopatki miejska komunikacja? Czy mądre jest wydawanie dużych pieniędzy na świecidełka, a całkowite ignorowanie smogu, który zabija rocznie w Polsce około 50 tys. osób? Czy jest gdzieś jeszcze takie miasto, w którym nie prowadzi się bieżącego, normalnego, podstawowego sprzątania, mimo utworzenia własnego podmiotu do tego celu i wydawania na to dużych kwot??? Czy powstają mieszkania socjalne dla ludzi w trudnych sytuacjach życiowych??? Czy wszyscy ludzie starsi i niepełnosprawni są otoczeni należytą opieką, czy rola gminy kończy się na finansowaniu klubu seniora dla politycznych popleczników? Czy oferta kultury jest na odpowiednim poziomie, czy raczej ociera się bardziej o pisowskie preferencje disco polowe??? Wiele by tu można jeszcze wymieniać, jak to przez ostatnie 6 lat została zepsuta samorządowa idea. Należy oczywiście jeszcze wspomnieć o niebywałym kolesiostwie i nepotyźmie. Czy nie wstyd dla miasta, że zostało bardzo docenione przy podziale czysto politycznego rządowego funduszu inwestycji lokalnych? Sprawa jest bardzo głośna w całej Polsce i nie pozostawia żadnych złudzeń, wczoraj Prezydent Sopotu Jacek Karnowski mówił o tym w tvn24, proszę sobie odtworzyć, bo akurat w tym czasie oklaskiwało się jątrzące przemówienie prezesa w kościele. Podsumowując, już obojętność jest przyzwoleniem, a co dopiero jawne przyklaskiwanie działaniom psychopaty Kaczyńskiego, który walczy na kościelnym ołtarzu z bliżej nie zdefiniowanym, domniemanym złem, które ma wyniszczyć Naród i który potrafi zarządzać tylko konfliktem przez siebie wywołanym, dzielić ludzi na sorty, jątrzyć i podburzać. Ale skończy tak jak Trump, to pewne. Kto nie widzi tej koszmarnej destrukcji, jest po prostu ślepy, lub co gorsza potwornie wyrachowany. Oczekuję z niecierpliwością jak włodarz miasta pochwali się na swoim facebookowym, publicznym profilu swoim uczestnictwem w noworocznej pisowskiej szopce. Prawda nas wyzwoli Panie Marek Materek, już kiedyś o tym Panu przypominałam. Tylko miasta żal.... Jeszcze raz brawo Protestujące, uratowałyście honor miasta!!!

Do wirusik | 2021-01-17 10:42:22 napisał(a):

Taki komentarz przypomina mi reportaż o Białorusi. Kilka osób w zabitej dechami wiosce chwaliło Łukaszenkę. Siedzieli nad poćwiartowaną świnią i popijali samogon mówiąc Łukaszenka dobry , teraz swinina jest i samogonu nie brakuje. Na szczęście mamy w końcu szczepionkę na wirusa , trochę to potrwa ale go jakoś wytępimy.

Ala | 2021-01-17 10:45:35 napisał(a):

Proszę podać jedno źródło historyczne w postaci książki,wspomnień mieszkańców miasta o niezwykłych dziejach " bohaterskiej," Jadwigi.Robi się źle słysząc o 13 -letniej sanitariusze.Wszystko stworzone na potrzeby chwili.

Ona | 2021-01-17 11:17:00 napisał(a):

Piszecie o zasługach Jadwigi a wymiencie chociaż jedną poza urodzeniem dwóch takich co ukradli księżyc.
Do @Demokracja- masz rację jest dramat, miasto brudne, zaniedbane. Ostatnio był gdzies artykuł na lokalnej stronie fB na temat odsniezania. Ludzie są tak Głupi, ze twierdzili ze to nie wina prezydenta. Więc jeśli nie wina złego gospodarza to kogo? Niby wirus a idą grube inwestycje, a zwykly obywatel jest bity po głowie. Koniec kadencji, odejdzie od koryta więc chce się nachapac jak najwiecej

ŻENADA | 2021-01-17 11:47:07 napisał(a):

Co tam robił MM . To prywatna uroczystość zamieniona za zgodą kościoła w polityczny wiec. Kaczyński odpowiedzialny za podzielenie Polaków śmie mówić , że zło atakuje sam będąc wcieleniem największego zła. Żenujące widowisko pod dyktando małego człowieka, który pcha Polskę na manowce..Wstyd również dla tej parafii, zawładniętej przez PiS dla swoich politycznych celów.

Pytanie | 2021-01-17 11:51:38 napisał(a):

Dlaczego materek na swoim profilu nie zamieścił relacji z tego wydarzenia?Czyżby wstyd?Pytam ,bo na jego stronie wszystkie pierdolety to newsy na miarę światową. Bądź co bądź, to jednak wzięcie udziału we mszy ramię w ramię z prezesem to wydarzenie. NALEŻAŁO się pochwalić. A tu nic.Na stronie jakieś skarbonki,maskotki.A gdzie podziękowanie za dar przybycia?!

Do Ona | 2021-01-17 11:55:05 napisał(a):

Hahahaha pamietam dyskusje na fb MM gdzie tlumaczył ze zatrudnienie ojca w powiecie to nie jego sprężynka hahahaha
nasze spoleczenstwo jest wyjatkowo pozbawione umiejętności samodzielnego analizowania faktow hahaha w sumie racja, nie wina Materka ze snieg pada, to źli poprzednicy i krytykanci zapeszyli pogode hahahahaha

Mieszkaniec | 2021-01-17 12:03:31 napisał(a):

Dla mnie ŻENADA! Biedne to nasze MIASTO pod każdym względem. Dzieci nie mogą w czasie ferii jeździć na nartach, sankach, a tu taka banda sługusów bez żadnych ograniczeń.... WSTYD!!!

Do pytanie | 2021-01-17 12:05:40 napisał(a):

Wyborcy mm są w większości antypis.

Do powyżej | 2021-01-17 12:30:45 napisał(a):

A on sam,wie kim jest? Po mojemu to tak,trochę baba,trochę chłop, w przeważająco dziecko.Tak samo politycznie.

Zbigniew Lewiński | 2021-01-17 12:43:40 napisał(a):

Jeśli zasługą jest fakt, iż ktoś tu się urodził, to tytuł "zasłużony dla Starachowic" powinien przysługiwać każdemu, kto figuruje w rejestrze USC. A jeśli dlatego, że był członkiem Sanitarnej Drużyny "LAS", to dlaczego nie posiada tego tytułu dr Tadeusz Pawliński, dr Irena Konieczna, druhny: Kamila Kalecińska-Zbrojowa, Stefania Piechocka-Grajcar, Wanda Jedyńska-Bandrowska, Stanisława Gonciarz-Poprzeczko, Halina Goszcz, Barbara Maria Wysokińska, Barbara Sobocińska, Maria Mijalska-Pawlikowa-Haraźna, Krystyna Gościcka-Kalembrun i inne?

do Zbigniew Lewiński | 2021-01-17 13:40:38 napisał(a):

To jedno wielkie zakłamanie, ulica , rondo wszystko zawładnięte przez małego ,mściwego dziada z Mickiewicza. To obraza dla tych wszystkich bohaterskich kobiet walczących o naszą wolność, które nie doczekały się wyróżnienia. A tu co raku cyrk , który tym razem wciągnął także prezydenta Starachowic.Gdzie my żyjemy i gdzie jet koniec tego zakłamania...

Przyboczni | 2021-01-17 13:44:28 napisał(a):

Wśród przybocznych wichrzyciela, mówiącego o tym,że w Polsce panuje zło(święte słowa)sam marszałek Pruś nabijający kilometry służbowym samochodem w drodze do roboty w Kielcach. To jest takie okradanie Polski pod świętym obrazem...

Żenada | 2021-01-17 14:31:14 napisał(a):

Żenada to dla mnie była w wykonaniu tych spod kościoła. Łażą za Jarkiem jak psy, biedne ludziki nie mają swojego życia.

w | 2021-01-17 14:41:07 napisał(a):

Panie Kaczyński "To zło atakuje",tym złem które atakuje Polskę i POLAKÓW jest organizacja Bezprawia i Niesprawiedliwości której pan przewodzi.

Grant | 2021-01-17 16:50:32 napisał(a):

A gdzie bracia S i toudi.

Usłużny | 2021-01-17 17:05:42 napisał(a):

Usłużny poseł ze Starachowic , inicjator haniebnej ustawy o zmuszaniu do przyjmowania mandatów jak zwykle z rączkami złożonymi do modlitwy. Znowu będzie mały plusik w dzienniczku prezesa...

arti | 2021-01-17 17:09:33 napisał(a):

adolek a co o was wasz tatuś mawiał? miał rację

Cobretti | 2021-01-17 17:33:54 napisał(a):

Szkoda, że Materek zapomniał o tak ważnym wydarzeniu jak wizyta prezesa Kaczyńskiego i nie dał info na swoim profilu na FB. Przecież obaj z Babickim tak aktywnie uczestniczyli i to wydarzenie tak mocno przeżywali.

Do Cobretti | 2021-01-17 18:54:54 napisał(a):

Hahahaha bo sie wstydzi hahahahaha sam wie jaką * z siebie robi hahahahaha

Cobretti | 2021-01-17 19:10:29 napisał(a):

Strach ma wielkie oczy ha

Starachowiczanin | 2021-01-17 19:28:49 napisał(a):

"Bóg,honor,Ojczyzna _ Bóg jeżeli patrzy z góry na to co się dzieje w tym kraju,to chyba przewraca się w grobie!!! Politycy,którzy deklarują się służyć narodowi nie mają hamulców moralnych,aby kraść,kombinować i odpowiedzialność mają zerowa,bo chroni ich immunitet!!!! Po
Wojnie głośna była afera mięsna,ktora zakończyła się wyrokiem śmierci dla ojca znanego aktora. Może więc wrócić do dawnych kar,które odstraszaly by ,gdyz niska kara lub wręcz jej brak deprawuje i powoduje przyzwolenie aby rozkradac budżet państwa!!!!

Szok | 2021-01-17 19:29:33 napisał(a):

Wszędzie, w całej Polsce memy i beka z tego cyrku z soboty. Piękna promocja miasta w Polsce... Nie dość, że syf w mieście i zastój to jeszcze posmiewisko.

Maciek | 2021-01-17 20:29:39 napisał(a):

taki wniosek do UM o nadanie honorowego obywatelstwa nie poparty żadnymi dokumentami powinien zostać odrzucony. Jest bezzasadny! Każdy może napisać co chce. Widzę wpis druha Lewińskiego, którego ojciec był założycielem Szarych Szeregów na naszym terenie i zna te historię ze szczegółami. Żyją jeszcze ludzie, którzy znali tę panią. Tworzenie zyciorysu na potrzebę chwili jest nie do przyjęcia. Szkoda, że Prezes nie odwiedza grobów swoich ciotek na cmentarzu, jesli miał z nimi takie dobre układy

MM | 2021-01-17 20:41:53 napisał(a):

Czytam czytam czytam i nie mogę się nadziwić. Ludzie co Wami kieruje. Mistrzowie w opluwaniu i chorzy chyba z nienawiści. I powiem więcej...jak czytam te bzdety to jestem pewny że to wasza wina i nikogo więcej. Najzwyczajniej w świecie głupi zawsze wszystko komentuje! Jeśli chodzi o OSP to masakra. Jak te psiny...

Halina | 2021-01-17 20:46:01 napisał(a):

I powiedzcie jak szanować księży, którzy pozwalają w kościele na uprawianie polityki i sianie nienawiści wobec społeczeństwa, wspominanie filmu o Amber Gold a film zrealizawał kryminalista. No szok. Co się dzieje w polskim kościele?W czasach pisowskich coraz więcej kościołów służy polityce zamiast katolikom.

Do MM | 2021-01-17 20:47:24 napisał(a):

Czep sie tatusia

Cobretti | 2021-01-17 20:48:59 napisał(a):

A Tobie MM, jeśli nim jesteś nie zdarzyło się aby czasem za dużo skomentować, nie przesadziłeś nigdy ? Czy może przypomnieć jak pamięć zawodzi. A z tym komentowaniem wszystkiego to masz racje, jest jeden taki na FB, dosłownie wszystko komentuje i oczekuje nieustannych lajków od swoich pretorian...

Do MM | 2021-01-17 21:03:33 napisał(a):

Hahahahaha a jaki szczeniak skamla z jezorem na wierzchu o ochłap od Prezesa? Hahahaha cala Polska widziała

Cobretti | 2021-01-17 21:11:09 napisał(a):

Ochłap pierwszy dostał jak miał poparcie Prusia(?) w drugiej turze wyborów w 2014 roku, drugi to niewystawienie kandydata przez PiS w 2018 i poparcie dla Materka z Nowogrodzkiej. Można to zobaczyć na oficjalnej stronie PiS.

Do Cobretti | 2021-01-17 21:21:20 napisał(a):

Wtedy to był porządny kęs. Obecnie moze tylko okruch jakiś dostać, nawet pisiory się poznały.

Cobretti | 2021-01-17 21:40:26 napisał(a):

Stąd się wzięło te 84 % poparcia...

Gość | 2021-01-18 08:47:12 napisał(a):

A co na to róża ,ten z siwą grzywką z europarlamentu czy lokalni krzykacze, obrońcy materek?

Pen | 2021-01-18 08:50:21 napisał(a):

Aż przykro patrzeć jak to miasto upada pod względem mentalnym! Zawsze było co prawda najbardziej czerwone z czerwonych ale widać,ze potomkowie przejęli skutecznie pałeczkę po przodkach!

Do P. Zbigniew Lewiński | 2021-01-18 08:53:15 napisał(a):

Gdyby w tym kraju słuchano głosu takich ludzi jak Pan, którzy pamiętają i szanują prawdziwych cichych bohaterów byłoby pięknie. Ale w brudnej polityce czci się wymyślone "bożki". Wstyd tylko ze w świątyni. Każdy może modlić się za rodziców ale polityczna szopka pokazuje gdzie żyjemy. I Kościół na to się zgadza. A przy wyborach będzie powtórka z rozrywki. Chwała prawdziwym Bohaterom!

Marcin | 2021-01-18 10:58:05 napisał(a):

Czytam sobie te komentarze, szacunek dla p. Lewińskiego, i myślę że trafnie ujął to starachowiczanin cyt.- Bóg się w grobie przewraca...

Gość | 2021-01-18 18:40:56 napisał(a):

I jak ci się materek podobaja opinie z kraju o szopce, w której brałeś udział z babickim? Dumni jesteście?

Mieszkanka | 2021-01-18 20:14:19 napisał(a):

No p. Prezydencie już panu nie pomoże ta orkiestrowa puszka i obrazki z Gór Świętokrzyskich.Przykro czytać tę komentarze, ale mieszkańcy mają rację. Qvo vadis Prezydencie? Koniec kadencji coraz bliżej.

gosc | 2021-01-20 09:26:29 napisał(a):

Dobry wizerunek miasta. Poszło na cały kraj.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie